Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Penge_4 #39 üzenetére

    Tényleg nincs lemaradva a Linux, igaz, hogy parancssorokat a DOS óta nem kell pötyögni Windows-ban. Csúcsnak számító, igazi előre lépés volt az is néhány éve, hogy a PPPoE konfig menüből elérhető volt. Egy internetre épülő OS-nál. A lényeg, hogy semmi sem a Linux hibája, szar driverek, szar böngésző, tetves cégek szebbnél szebb tartalmat próbálnak a böngészőbe tenni, hülye új hardvereket is csinálnak, meg a francért nem 16 szín van még mindig, még gyorsabb lenne a Linux, a kerék is jó lenne még négyszögletesnek...

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Penge_4 #39 üzenetére

    Látom van itt minden...
    Igen, lehet így is skype-ot telepíteni. Nekem mindig ment, elsőre, gond nélkül. Unokatesómnak 5percenként megszakad, random lefagy, lefagyasztja a gépet, notifikáció popupnál lefagy de hang van, aztán meg az se. Szal kb lehetetlen használni már évek óra, Ubuntu 11.04-13.04-ig... Mindig csak a problémákat hallom tőle... Inkább felhív telóval mert az megy.
    Okát nem tudom, skype honlapjáról se mindig jó a csomag. Laptop meg egy Core2duo gép csak 9600GT-vel. Ez sem lehetett gát.

    Azt meg nem lehet rámondani hogy hülye, ami csak létezik N900-ra azt már láttam nála telepítve, windowst meg csak most használ hogy laptopot cserélt. Otthoni gép elavult, a 9600GT szintén. Szal családi gép lett belőle neki meg most van egy i7-es szörnyetegje. Természetesen a kedves UEFI miatt elég szarul meg a linux, hosszadalmas tákolás után be lehet kínlódni a HWgyorsított felületet, de elég furcsa jelenségeket tud produkálni. Marad a Win8. Mivel új a gép, más esélytelen. (azt hiszem a jelenlegi gépem megtartom, mert olyan csodálatos hogy XP óta minden hibátlanul fut...)

    Unokatesómmal mindig ellentétben vagyunk. Ő nyomja a linuxot, Arch meg Ubuntu ezerrel. Én meg a windowst. Namost, mondtam hogy laptopot cserélt. Megfogadta a tanácsomat, rakott fel vírusirtót, legális a rendszer, nincs fenn szemét, szóval kb az én szisztémám szerint van alapozva. Ja meg van rajta TC és nincs UAC. De hiába, mert már az első üres indítás rosszabb volt mint a másik gépén a Win7 cracked ultafos edition. Az én 3 éves XP-m szintjét hozza az a lapos, ami a PC-mnél 20-szor erősebb... (SLI GTX650m meg 16GB RAM). Az ikonokat is egyenként tölti, 5 perc mire kattingathatsz az egérrel. Ultrafail. Nálam legalább meg lehet magyarázni hogy az a 200 app, meg a 60 autostartoló baromság, és 3GB telefondriver okozza. De utána legalább olyan gyors mint a 7-es vagy a vista...
    Ehhez képest a gépein bármilyen linuxot láttam, mint a villám, késedelem nélkül és azonnal reagált. Pedig volt ott ubuntu prerelease is bőven...

    Nálam meg az van hogy a windows repül, számomra egyszerű, áttekinthető és tiszta. Azonnal reagál és azt csinálja amit akarok. A linux meg kitépi a kezemből az irányítást, összeszarja magát úgy hogy nem használom, lebénul, meg tetű lassú. Egyszer kérdeztem unokatesómat mit lehetne csinálni ubuntuval hogy nem hozza fel popup ablaknak az újonnan megnyitott appokat, mert rohadt idegesítő hogy írok és pofánnyom minden hülyeséggel. Ezt még az XP is tudja. Duplakatt ikonra, tálcán dolgozós app, nyit háttérben. Nem ubuntu 12.10 az nem. Akkor derült ki hogy egy google chrome-ot kerek 30mp-ig nyit. Ugyanazon HDD-n lévő vista se repült (kb 30MB/s max átvitel) de azért sokkal jobb volt. Most hogy egy 170MB/s-es HDD-n van, se éri el a Win7-8 szintet reszponzibilitásban.

    Én driver gondokkal ugye nem küszködök. nVidia x-swat azt cső. Ellenben a videokodekes dolgot nem értem. Linuxon megnyitom VLC-vel és laggol(telós videó, egy időben Win is csinálta). Mondhatni szokványos volt. Inkább KMplayer. Windowson K-lite mega fel, és gond elfelejt...

    Olyan szintű fájlkezelőt, mint a TotalCommander, meg még mindig nem találtam linuxra, márpedig anélkül el vagyok veszve.
    Több dolog nem zavar azon kívül hogy még egy cinnamon telepítés sem sikerül.

    Szóval ennyit a Windows linux háborúról. Látszólag ok nélkül tud minden baromságot művelni a két rendszer, és akkor még az esetleges drivergondokról nem is beszéltünk.
    Telómon is az van, hogy jön a frissítés, MINDENKINEK FELMEGY, nálam meg összeszarja a telefon magát, még jó hogy a watchdog kikapcsolásával meg gyors terminálba lépéssel downgradelni bírtam a csomagokat. Érdekes módon másodjára nekem se volt gond.
    Személyesen annyit tudok mondani hogy a linux nem gyorsabb, sőt lassabb, és pláne nem stabil vagy kényelmes. Legalábbis 10 év Windows only után a leírt problémákkal ez jön le. És én is tudom hogy nem igaz.

    Amit még észrevettem hogy a windowst az szidja aki nem tudja használni. Nekem már gyors és kényelmes, az eltérő GUI és makró dolgok meg berögzültek külön. Ritka hogy windowson elkezdjem tekerni a görgőt a chromium tabjai közt...
    Ami igazán zavar windowsban az a console(linuxban terminál) gánysága. A copy paste funkciók nincsenek megfelelően implementálva, és az alap parancskészlet szegényes. Ez azért lassít.

    nem Pengének szól az egész, csak a skype részre reagáltam!

Új hozzászólás Aktív témák