Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz pushalias #324 üzenetére

    sing1ep1ayer úgy ír a problémáiról, mintha azok általánosak és kizárólag linux alatt jelentkezők lennének, ezzel igazolván, hogy a linux fényévekkel van elmaradva a windowstól. Ezekre pedig már többen hoztunk épp elég ellenpéldát, valamint az egyedi példáim a winen előfordulásról mutatják, még sincs fényévnyi elmaradás, a problémák winen is léteznek. Érvelése nem állja meg a helyét.

    "Egy driver elkészítése mindig befektetés. Annyiban tehát a Windows „érdeme”, hogy a gyártó úgy érzi, megéri pénzt fektetni abba, hogy egy szolgáltatást biztosítson annak felhasználói csoportnak, akik a Windowst használják."

    Természetesen így van, de ettől a döntéstől nem rosszabb rendszer a linux, ahogy hangoztatva van. Lásd ha nincs X, Y program winre, csak osx-re, ps4-re, xboxra, akkor a win rosszabb attól? Rosszul érvel, azt akarnám neki elmagyarázni, a jelek szerint nem érti. És te sem.

    "Meg azt is, hogy ezeknek az aránya az összes eszközhöz képest egy bizonyos szintnél magasabb."

    Na pont ezt nem teszi, pláne a saját "nulla sugarú" rálátásából- hozzá teszem, nekem is nulla rálátásom van, ahogy gyakorlatilag a teljes felhasználói bázis esetén mindkét oldalon "nulla sugárra" látunk rá(nulla sugár = nagyon kis epszilon) Ezekből pedig nem általánosíthatunk. Linux esetén általánosan egyetlen disztró és ablakkezelő alapján általános véleményt kinyilatkoztatni pláne nem lehet. vagy akkor jönnek a win8-as kommentjeihez hasonló hatalmas okosságok. És a cáfolatok, lásd energiagazdálkodási kérdések.

    "Én nem tudok konkrétumokat a jelenről (és tessék, mégis hogy osztom róla az észt ). Egy biztos, valamikor igen magas volt ezeknek az aránya, ugyanakkor vélhetően ez az arány folyamatosan csökken. De erre nem az a cáfolat, hogy egy, kettő, három konkrét termékhez vagy szolgáltatáshoz nincs windows-os hozzáférés. Hanem mondjuk az, hogy az előbb körbeírt eszközök és szolgáltatások aránya már elenyésző."

    Ha elolvastad amiket írt, az alapján pont nem trendeket emleget, s nem a rálátásának korlátait figyelembe véve nyilatkozik, hanem globálisan kinyilatkoztat.

    " És akkor még nem is jutottam el odáig, hogy a konkrét disztribúció is tartalmazza-e a konkrét drivert. Vagy hogy ez bizonyos adott szoftver vagy szolgáltatás elérhető-e arra a disztribúcióra, ami egyébként nekem tetszene. Windows esetében jóval gyakoribb az, hogy a korábban megvásárolt eszköz a korábbi Windows verzióval még használható volt, de az új verzióhoz már nincs hozzá megfelelő driver. Ha azonban új terméket vásárolok, fel sem merül bennem az a gondolat, hogy a rendszerem nem fogja támogatni."

    Linuxon ha van driver, akkor minden disztróhoz lesz, csak nem biztos, hogy beletették, de te be tudod tenni. lehet nem két kattintás, de ezért van általában több formája is a drivereknek, kódoknak, hogy megoldható legyen. ugyan így, ha program van linuxra, akkor az minden disztróra van. Az, hogy A program nincs adott os-re, ugyan az, a fejlesztő döntése, ha feladatait el lehet végezni alternatív programmal, akkor nem okoz a rendszer szintjén hiányosságot. Nem attól hiányos a linux, mert nincs rá MSOffice, hanem attól lenne az, ha nem lenne rá semmilyen irodai program, semmilyen szóvégszerkesztő, táblázatkezelő, stb. Épp ezért jöttem adott ellenpéldákkal, mert azok igazolják az ilyen gondolkodással meghozott következtetések hibáját, a gondolkodás hibáját, hisz szépen rávilágítanak arra.

Új hozzászólás Aktív témák