Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz domos #61 üzenetére

    Azon röhögtem, hogy tényleg ilyen kezdő szinten vannak. :) Én sok éve már de voltam ilyen fizetős csoportos nyelvtanulásban. Akkor meg is tanultam, hogy annál rosszabb nincs. Mindenki más szinten van és van olyan is aki mondjuk beszédben gyenge és írásban, olvasásban jó és fordítva. Egy nagy katyvasz volt az egész. Hiába bontják ketté a csoportot szintfelmérővel. Vagy nincs annyi ember, hogy 2 csoport lehessen vagy pedig még így is komoly különbségek vannak. Inkább magántanárhoz jártam ami persze nem olcsó de sokkal többet ér ha jó tanárt talál az ember. Mostanság meg ezekkel a nyelvtanuló appokkal foglalkozom(Duolingo, Memrise, Rosetta stb.), szinten tartáshoz nagyon jók.

    Thanos was right.

  • Penge_4

    veterán

    válasz domos #58 üzenetére

    "Egyszerűen nem tudnak beszélni, kommunikálni. Nem mernek megszólalni/kérdezni/válaszolni. Inkább lesütik a fejüket és kussolnak."

    Hogy a ]Ł$&@#-ba tanuljon meg az ember verbálisan, szóban angolul (vagy bármilyen más idegen nyelven), mikor kb. maximum írásban kommunikál, mert egy nolifer szerencsétlen?

    Én is simán lefordítok komolyabb nyelvezetű szakmai cikkeket is, megértem a dokumentációkat is, még egy TED-es előadással sincs gondom, ha van hozzá angol felirat, de szóban már egy szimpla útbaigazítás is gondot okoz. Ne ez alapján ítéljünk már meg egy olyan szakmát, ahol egyébként a verbális kommunikáció kurvára irreleváns.

    Az alapján kéne megítélni, hogy milyen minőségű kódot ír és akkor talán nem erőltetnék hetente, hogy Dr. Szöszi tüncibogarak pötyögjék a kódokat.

    Férfiaknál sem látom, hogy akár ma, 2016-ban átvette volna a vezetést a programozás az örök divat ügyvéd, orvos, gazdasági szak mesterhármastól. Ugyanis ez a három ma is még mindig a divatszakma, amiknek magas a társadalmi presztízse, amivel jól lehet keresni és amúgy is a sikerhez sokkal inkább kapcsolatok kellenek, mint bármilyen szakmai tudás. Még ha egy 8 általánost végzett faszpörgettyűzős kretén vagy is sokkal elismertebb tagja leszel a társadalomnak, mintha programozol vagy relativitás-elméletet alkotsz (amit egyébként is csak halálod után ismernek el igazán).

    Ez rohadtul nem nemi kérdés, egyszerűen arról van szó, hogy az igazi fanatikusok kivételével (akik a hátukon viszik az egész IT ipart és nélkülük még nagyobb katasztrófa lenne) a férfiak többsége is azért tanul ezen a vonalon, mert a társadalom elvárja a férfiaktól, hogy minél gazdagabbak legyenek, aki meg eleve szereti a számítógépet ott adja magát a dolog. Aztán ezekből lesznek a gányolók (ezért olyan hulladék manapság a legtöbb szoftver és ezért futott el anno komplett operációs rendszer pár kilobájton, ma meg egy fingós apphoz komolyabb hardver kell, mint amivel a Holdra szállást levezényelték), de legalább jól keresnek és ha pénz van, akkor társadalmi elismertség is van.

    Nos, nőknél ez nem akkora jelentőségű, a pénzéhes nők meg sokkal egyszerűbben, a testükkel is meg tudják keresni a többszörösét, mint amiért egy junior programozó végigszopik 4+2 évet meg utána lépked a céges ranglétrán és bejár dolgozni. Szóval nincsenek ráutalva.

    Tehát programozónak kétféle ember megy. A fanatikus, akinek ez a szenvedélye (ő nemtől függetlenül utat talál) és az, aki ezzel akar pénzt keresni 80 nettós szopás helyett (ezekből meg gányolók lesznek max, mert ugyanúgy rühelleni fogják ezt a munkát is, mint minden munkát, mert alapjaiban olyan szinten el lett cseszve a munkához való viszonyuk, hogy el nem tudják képzelni, hogy lehetséges olyan kombináció, hogy olyasmiért kapjanak pénzt, amit nemhogy nem gyűlölnek, hanem akár még szeretnek is csinálni).

    (#62) Narxis: "Duolingo, Memrise, Rosetta stb.), szinten tartáshoz nagyon jók."

    A Duolingo a legfaszább mind közül. "The large purple fish drinks milk." és hasonlóan értelmes mondatok, amik kb. rutinszerűen beléd égnek, mert naponta 5x kell begépelned, aztán ha egy random téren egy random ember odamegy hozzád, hogy
    "Excuse me, where is the Kossuth square?" akkor lesel ki a fejedből és "ööö, hát izé... "I'll check on the Google Maps and show you.", mert normális, életszerű szituációkra nem tanít meg. De lehetne példálózni tipikus állásinterjús kérdésekkel is, vagy amit úgy megkérdeznek, ha mondjuk elhelyezkedsz valami kelet-európai bevándorlók által gyakran végzett munkakörben. Pl.
    - The potatoes will be burnt and Ronald McDonald will be very very sad clown... and you will be fired." - csak hogy a jövőidőt is gyakoroljuk.

Új hozzászólás Aktív témák