Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Predatorr

    őstag

    válasz bambano #4 üzenetére

    Aztán a kőtáblákat hol nyomtatták? :P
    Amúgy meg már bő évtizede - ha nem régebben - botrány kerekedett abból, hogy a nagy nyomtatógyártók lézernyomtatói láthatatlanul megjelölték az összes kinyomtatott dokumentumot. Mellesleg meg a tintasugarasoakéval együtt küldik bizonyos helyekre. Térben még több adatot el lehet tárolni, akár egy számítógép teljes adattartalmát is.
    Mellesleg az ilyen adatlopós technológiákat valahogy mindig Izraelben fejlesztik.

    Kékes515: Az írást azért nevezik írásnak, mert írás. Nem nyomtatás. Pár ember valamiért nem érti a különbséget, ami ezek szerint írás-tudatlanság. :P :) :R

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bambano #72 üzenetére

    Miért cáfolná?
    Az evolúció lehetőségét a két forrásból származó, eltérő DNA, összekapcsolása jelenti. Illetve az ez esetben bekövetkező kapcsolódási hiba ad lehetőséget a mutálódásra.

    Ettől még a DNS évezredeken keresztül is sértetlenül maradhat.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Kékes525

    félisten

    válasz bambano #72 üzenetére

    Ha bomlékony molekula lenne, akkor ugyan kérlek regéld már el, hogy hogyan tudná a sejtműködést és az öröklődést pontosan szabályozni? Erre igazán kíváncsi lennék. Ne kerüld meg a kérdést, habár megfogod, mert még azokat a szavakat sem ismered, hogy sejtműködés vagy öröklődés. Pedig ezeket már középiskolában is már nagyon rég tanítják.

    A DNS stabilitása nem azt jelenti, hogy mindig ugyanaz. A DNS is változik a mutációval, de ez a változás nagyon kicsi a bázisok számához képest. Mivel nagyon sok egyed van és az evolúció nem máról holnapra történik, ezért ezek a kis változások az időben felsokszorozódnak és a szelekció kiválasztja ezek közül azokat, akik a legjobban tudnak megfelelni (alkalmazkodni) az adott környezethez. Ennyi nagyon röviden. Talán annyit még, hogy a DNS-ben történt kevés változás is nagyon megtudja változtatni a fenotípust. Például az emberek bázissorrendje 99.9%-ban ugyanaz. A különbségeket 0.1% okozza. A főemlősöktől csak 2%-ban különbözünk. Van olyan szakkönyv, ami még ennél is kevesebbet ír.

    Állítólag ti értetek a számítástechnikához, talán ismeritek az összeadást és a kivonást is. Ha nem megy vegyétek le a cipőtöket is és kiszámolhatjátok. A számításokhoz az adatokat megtaláljátok az interneten. Feltéve ha azt tudjátok kezelni. Ekkora marhaságokat mondva én kétlem, de cáfoljatok meg.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz bambano #75 üzenetére

    "miután létezik rák, "

    A rák és a genetika betegségek az esetek többségében néhány bázispárban történő változás, ami elindítja a folyamatot. Ez hányadrésze a 6 milliárd bázisból álló diploid genomnak?

    Már azt is kétlem, hogy ismered a betűket. Fentebb már írtam a választ. Az emberek között különbséget a genomuk közötti 0,1% százalék okozza. Te ezzel akarsz valamit bizonygatni. Ne erőltesd. Lehet hogy neked ez sok, de megnézném a földön a legstabilabb számítástechnikai adathordozót, amely az adatait meg tudja őrizni többszáz, több millió, vagy akár több milliárd évig. Mondj egy ilyen adathordozót és ne süketelj! Erre sem fogsz tudni válaszolni.

    Nem válaszol a kérdéseimre, csak összevissza írsz mindent.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz bambano #78 üzenetére

    "az eredeti kérdés nem arról szólt, hogy van-e olyan számítástechnikai adathordozó, ami milliárd évig bírja, hanem arról, hogy a dns jobb-e vagy a kőtábla"

    Látom nem érzed az állításod abszurditását: "a dns jobb-e vagy a kőtábla."

    Persze a kőtábla eláll évmilliárdokig. :D A DNS, ha nem tudnád önreprodukáló molekula, rendkívül fejlett javító mechanizmussal. Több ezer milliárd példa van rá, hogy így eláll akár milliárd évekig is. Egy kőtábla pedig...

    Még mindig nem válaszoltál arra, hogy hogyan tudja, egy szerinted instabil molekula, szabályozni a sejtműködést és az öröklődést.

    [Dezoxiribonukleinsav]

    "A DNS szerkezete lehetővé teszi az információ stabil tárolását, pontos megkettőződését (DNS-szintézis) és utódokba való átadását."

    [Nukleinsavak]

    "A DNS szerkezete lehetővé teszi az információ majdnem tökéletesen stabil tárolását, pontos megkettőződését és átadását."

    Egy kis segítség az érvelésedhez. Vedd észre, ott van a majdnem szó is! Lehet ezzel érvelned, mert ez nem igaz a kőtáblára, sem a számítástechnikai adathordozókra, ott az információ örök és változhatatlan. :D

    Persze ezek megállapításával is vitatkozhatsz: [link] Sok sikert. Lehet hogy kapsz egy Nobel díjat is, ha már Watson és Crick is kapott, te is megérdemelsz! :DD Vedd észre, csak Watson és Crick-et írtam, egy nevet lehagytam. Találós kérdés, vajon miért?

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák