Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz Ribi #26 üzenetére

    "Szerintem elég hülyeség elmétetet belekeverni egy tárgyba."

    Példa volt. Ugyanaz igaz minden technikai újításra is. Az elején nem mindegyiknél látni, hogy mire lesz jó a jövőben.

    "jön a köv generációs holo adattároló, meg mittudom én milyen üvegbe nemtudommicsinált tároló. "

    Mint az okostelefonok. Sohasem fogom megvenni, mert a következő sokkal jobb lesz? :U Így teszel minden technikai cuccal? Nem hiszem. Ezért ezek szerintem nem indokok.

    "Kiolvasni ezeket meg valszeg egy csesző bonyolult eszközzel lehet csak...."

    Most igen. Na ezért volt jó Maxwell, mert a példa nagyon szemléletes. Akkor semmire se volt jó, csak tudományos érdekesség volt, most pedig nem tudnánk nélküle élni, a civilizációnk alapja. A technikáink többsége arra épül.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Vesa

    veterán

    válasz Ribi #26 üzenetére

    Mond neked valamit az a kifejezés, hogy alapkutatás?? (a kérdés költői...)

    Remélem nem kell felsorolnom azt a rengeteg hülyeségnek tűnő egykori alapkutatási eredményt, melyek felbecsülhetetlen gykorlati haszna csak évekkel, vagy évtizedekkel később realizálódott, és amelyek nélkül ma számos technológiánk/eszközünk nem létezhetne.
    Itt egyelőre maga az eljárás a lényeg, és hogy mennyire hatékony adattárolást tesz lehetővé.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák