Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Borisz76 #54 üzenetére

    Én csak videókat néztem róla, de még nem mertem piszkálni. Attól tartok túl sok időt töltenék vele, amiből meg mostanában nincs olyan sok :)

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Borisz76 #11 üzenetére

    @Borisz76 / #11: Valami ilyesmire gondolsz?

    @Zeratul / #32: Az Enyegiának sose volt visszatérő első fokozata, tervek voltak rá, de megvalósulni nem valósult meg soha.

    A Buran nem rendelkezett (fő)hajtóművekkel soha, csak orbitális manőverező hajtóművekkel (mint a Space Shuttle OMS). A légkörben is csak siklórepülni tudott, mint a Space Shuttle.

    @CirMee / #37: Megmondanád, miben mutatott többet? Az SSME hajtómű erősebb/hatékonyabb volt, mint az Enyergia hajtóművei, a rakéta üzemeltetése pedig iszonyú drága és körülményes volt.

    @zolee5016 / #56: Hol a fejlődés? Felteszed ezt a kérdést, amikor a telefonod GPS koordinációját használod valamire? Felteszed ezt a kérdést, amikor a Google Maps-on keresel valamit? Felteszed ezt a kérdést, amikor látod az időjárás-előrejelzéseknél a felhő és hőmérséklet képeket? Vagy amikor egy utasszálító repülőgépen 12km magasban tudsz internetezni és telefonálni?

    Az emberes űrutazás számtalan információt nyújt és nyújtott már eddig is, és szükség van ezekre, ha szeretnénk a világűrbe kirajzani, márpedig gondolom egyetértesz vele, hogy előbb-utóbb erre fog haladni az emberiség, hogy meghódítsa a naprendszer, majd később a távolabbi csillagokat körülvevő bolygókat. Ez nem rövid távú cél, de szükség van rá azokra a tapasztalatokra, amit most gyűjtenek az ISS-en.

    @Zeratul / #69: Csak az Atlas V. első fokozatában van orosz eredetű hajtómű, az RD-180, de már készül az Aerojet AR-1, ami kiváltja majd.

    A rakétahajtóművek terén hol van előnye az oroszoknak? A SpaceX beérte őket a Kerozin/LOX hajtóanyagű rakétahajtóműveknél, az európai és amerikai LH2/LOX hajtóművek pedig jobbak, mint amit az oroszok ki tudnak állítani. Az R-7 folyomány rakétáknál voltak előnyben a Kerozin/LOX-nál...

    @Hedgehanter / #72: A WhiteKnightTwo / SpaceShipTwo párosnak is van LEO képes alága, a LauncherOne, de ezzel csak kis tömegű terhet lehet feljuttatni.

    A StratoLaunchSystem a legnagyobb ilyen terv, ami már építési fázisban van ( a honlapján lehet látni, hol tartanak ), de ezzel is csak ~7 tonnát lehet LEO pályára juttatni, és ráadásul tisztán szilárd-hajtóanyagú Pegasus II. rakétát fog indítani... Szóval emberes űrutazásra annyira nem javallott...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák