Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    válasz Levin01 #142 üzenetére

    Nem és nem.
    Gépemen (lásd adatlap) a 1080-as verzió kb 2-3%-ban terheli le a CPU-t. Milyen lejátszóval nézed? Én Media Player Classic Home Cinema x64 - CPT.Pirk kolléga leírása alapján.
    USB szintén nem lehet ludas. A 27 gigás film kb 2.8 MByte/sec adatolvasást jelent, az USB 2,5" laptopvinyóval is 28-30 megát simán átvisz.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Levin01 #142 üzenetére

    Nekem 45.4Gb-ot nyom a mérlegbe a komplett BD50-es korong tartalma. Néhány európai szinkron is van az eredeti DTSHD-MA sáv mellett, amik saccra 5*1,5*60*60*2,5~6,8Gb, valamint menü nélkül becsülve olyan 34.5Gb (Az eredeti gyári kódolás, mínusz szinkronok és menük...)
    Nem rossz anyag ez, ~39Mbit/s-el pergő AVCHD, amit vélhetően sikerült tényleg szakszerűen kódolni.
    Egyelőre csak a közepesen szar TN+film paneles 1680x1050-es felbontású laptopkijelzőmön tudtam futólag beletekerni. A software-es dekódolás bezabálja a procit, miközben kb. 5-8 FPS-t köpköd ki magából. szerencsétlen. Ellenben egy újabb féle MPC-HC x64 (nem hivatalos SVN build, bár szerintem a legújabb hivatalos is tudja már, ahogy az x86 is...) beépített (ffmegpeg alapú, dxva kompatibilis) dekódere gyönyörűen viszi ~30%-os CPU használat mellett (ami nem rossz egy 2Ghz-es C2d mobilproci és 8600GT mobil VGA párostól, és a ventilátor zajszintje alapján nem kínlódik sokat a GPU, nem pörög fel úgy, mint játékok alatt - bár ha végig is néztem volna a filmet egyfolytában, a végére ki tudja...).

    Már így a laptopon is tényleg nagyon szépnek tűnik (így a forráshoz jobban passzoló monitoron még szebbnek ígérkezik) a kép, és az eredeti hang is jobban muzsikál (realtek chip kimenetére dugott füles alapján), mint a szinkron. Szerintem az otthoni gépen már tényleg élvezet lesz újra végignézni ezt a filmet ilyen formában. (Bár a másolásvédelemből fakadóan HDMI-s cucc híján "csak" az 1.5Mb/s DTS magot fogja dekódolni a lejátszó, illetve amúgy sincs olyan komoly hangrendszerem, amin kijöhetne a lossless 24/96 audió -> csak azért mondom, nehogy azt higgye valaki, hogy most fényezni akarom magam, mi minden van otthon, mert ez pl. nincs. Szóval nem, nem véletlen sem azt akarom kihozni, hogy az otthoni PC-m többet ér, mint az IMAX terem. - Azt csak a polárszemcsi húzta le, ami itt nem lesz - így persze 3D sem. :)) )
    Hétvégén kiderül. Úgy sejtem most pozitívabb élményről szóló hsz-el fogom megtoldani ezt a fenti makrancos cikket. :K

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák