Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz Krisz576 #174 üzenetére

    én csak és kizárólag árkategóriákat hasonlítgatok, szerintem annak van értelme, hogy megnézem, mit tudok venni 1-3-5-7-900 ezerért (pl.)

    55B8 pl most 420 ezer (euronics) - ennek mi lcd fronton a vetélytársa? talán az 55q7? szerinted érdemes ez utóbbit vennie "bárkinek"?

    azért idézőjelezek, mert én nem értem ezt a nit-őrületet :) nekem ks7000 van, film közben egy hirtelen váltás után ez is kiégeti a szemem ... "biztosan" csodás lenne 4x ekkora fényerő a havas tájon (akkor tuti károsodna a szemem, bár nemtudom erről vannak-e kutatások :D )

    szerinted a trükköző (fald) lcd-n hogyan lehet reálisan kontrasztot mérni? szvsz vagy sehogy vagy mégiscsak jó indikátor a tesztábrás mérés, aztán ahoz fejben hozzáadod, hogy több-kevesebb sikerrel majd a te tévéd ennél valós használatban jobban teljesít....

    mérőeszköz hiányában fogalmam sincs, hogy a ks7000em hány nitet tol sdrben, fényes nappal (6-7/20 fölé nem állítottam sose, mert sokszor ez is túl sok és idegölő állítgatni), szerintem 500 max az üvegfalú nappaliba kellhet, nyáron (de lehet oda viszont már kevés is). aztán lehet, hogy megszoknám, most a referencia nekem az általában nézett 50g30 és a vetítőm, tippre mindkettő "párszázas ajánlat" ... ;)

    ha pedig elfogadom, hogy nekem a jelenlegi ks7000 hdr-je általi nit elég, akkor elég az oled is, a b7-8 is akár, mert úgy egyébként az oled képét szívesebben nézem (nézném) bárminél...

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák