Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz Z_A_P #59 üzenetére

    Nehéz erről a témáról úgy beszélni, hogy ne sértsen meg az ember senkit, de mégis legyen éle a mondanivalójának, ne legyen kicsorbítva a "PC-skedés" miatt. Megértem az álláspontodat is. Csak szerettem volna rámutatni a másik oldalra is, hogy néha mennyire ki van tolva a "hendikeppesekkel". Sajnos mint az élet sok területén, itt is eléggé fekete-fehér a dolog és nem sikerül eltalálni - még a jó szándék ellenére sem - a középutat. Ha rajtam múlna, olyan irányból közelíteném meg a dolgot, hogy van egy adott feladat amit vagy el tud végezni valaki vagy nem. Ha nem, akkor ne próbáljuk meg kimagyarázni és rátolni a környezetre, hogy márpedig ha a szokásosnál 3-szor több selejtet csinál valaki, akkor azt nézze el neki a munkaadója. Inkább fogadjuk el, hogy az a feladat nem megy. Ha viszont a munkáját el tudja végezni - egy "egészséges" számára akár kissé furcsán is -, akkor kutya kötelessége (lenne) a környezetének őt egyenrangú félként kezelni. Nem biztos, hogy ilyen-olyan kedvezményre lenne szükség a mostani adórendszerben, inkább az kellene, hogy azok, akik valamilyen fizikai/szellemi hátránnyal kell együttéljenek, kapják meg a lehetőséget a munkaadóktól, hogy bizonyítsanak a próbaidő alatt. Ha jók az információim, akkor sajnos épp ez nem teljesül.

    #60) bazsi83vp: szerintem tedd túl magad ezeken a dolgokon, bármennyire is rosszul eshetett, de már túl vagy rajtuk. A harag mindig rossz tanácsadó. Hiszem azt, hogy amit a természet egyik oldalon elvesz, azt visszaadja a másik oldalon. Erősen feltételezem, hogy a halláskárosodásod miatt valamelyik másik érzékszerved fejlettebb lehet vagy a nonverbális kommunikációban sokkal jobb vagy az átlagnál. Az ismerősömnek pl. nagyon jó a vizuális érzéke, tervezésnél jól kamatoztatja.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák