Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    Wow. Az uj talca ujra feltalalta a Windows 1.01 talcajat. Illetve nem, mert azon szabadon pakolhattad az ikonjaidat is :D Sot, ha tobb ablakod volt, egybol eligazitotta ugy, hogy kihasznalja a teljes teret, ezt biztos a Win8-ra tartogatjak, az uj MSDoS Executive-al egyutt, ami levaltja a regi, elavult explorer.exe-t. :D [link]

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    Pff... Amikor azt mondtam, h megorokli a windows 1.01 ablakkezeleset, csak marhultam. Erre nezem a videokat, es tenyleg. Kihuzom jobbra, felkepernyo. Felhuzom, teljes kepernyo. Tiszta retro feeling. Felreertes ne essek, hasznos shortcut, ha nem lenne, most kene irni egy 300k-s kis progit, ami megcsinalna, de mar elore latom a Windows7 vs. Windows 1.01 osszehasonlito YT videokat :D

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    Most mondjam azt, h a widgetek meg mar 1988-ban megvoltak a NeXT Step-ben? Ahogy a nagyikonos "talca" vagy "dock" is? Sot, gyakorlatilag az OSX GUI-ja 99%-ban a NeXT leszarmazottja? Jo, persze, a NeXTet rovid uton megvette az Apple Steve hazateresevel, uh hazon belul van.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz fordfairlane #179 üzenetére

    Marmint az OSX hasonlit a NeXTStepre. Igen, tudom, de Jobs != Apple, plusz ha megnezed, van egy jo 5 eves idougras Jobs visszaterese es a kozott, amikor az OS8/9-rol OSX-re atalltak, szoval nem evidens, hogy a jooreg NeXTet elobanyasztak az uj projekthez. Kb olyan, mintha a Win7 hirtelen a Warp4 GUI-jat kapna. Vagy a Microsoft BOB-et :D

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz Neil Watts #228 üzenetére

    En mar telepitem. Tegnap este szivargott ki. Az Ex-OSBA-forum FTPjen a 32 bites, a winbeta irccsatijan a 32,64 bites kliens es a 64bites szerver van fent. De ez utobbira tobb napos a queue...

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    Elso tapasztalatok.

    Noss, friss install, Windows 7 Ultimate, build 6801.0. VirtualPC-re telepitettem, igy a Win7 egy 2GHz-s AMD K8-at kapott, a masik magot a hosztkent funkcionalo XP hasznalja. A 2 GB 800-as DDRII-bol 1 GB most a Win7 tulajdonaban van, ezen kivul egy 40Gigas vincsit is a rendelkezesere bocsajtottam. -a telepites 43 percet vett igenybe, 3x indult ujra, errol igazan leszokhatna az MS. Maga a telepito kikopott Vista, de a toltocsikok szebbek, bravo. Mivel a VPC2k7 alapbol egy S3Trio videokarit emulal, a Win7 besertodott, es a Vista Basic skinjet adta alapbol, nagy ikonoknak szoveg nelkul nyomuk sincs. A kontrolpanel meg jobban kategorizalt, mint a Vista alatt, kis linkek tucatja segit midenhol egy-egy menustruktura kihagyasaban. Gadgetek alapbol nincsenek, uh bekapcsoltam oket. Megfogod, kihuzod, pont mint a Vista. A jobb szelhez kozelitve odatapadnak, mintha sidebarunk lenne. A bongeszo alapbol az IE8, egy bugyuta varazsloval kell megverekedni az elso 5 percben. Az ablakatmeretezgetos moka persze mukodik, azaz jobbra huzom, fel kepernyo, fel tolom, egesz kepernyo, elmozditom, visszaall. Mindezt egy atlatszo kek szinnel is animaja utkozben. Szot erdemel meg a kezdolap: "Are You a PC?" Nope. Im a MAC. Lol. A talcan az ora mellett a jobb szelen egy jeloletlen gomb bujik meg, ez mostantol a "Show Desktop" megfeleloje. A TablaPC supportot ugyan nem all modomban kiprobalni, de a vezerlpult mindenesetre megjegyzi, hogy allo v fekvo felbontasban vagyok-e, amikor atmeretezem a kepernyot. Orvendetes tovabba, hogy az idegesito buborekok helyet egy talcan levo ikon vette at, ahol szepen idorendben felvannak sorolva azok a nyavajgasok, amiket amugy is csak leokeznal (nincs virusirto, stb...). Ami a drivereket illeti, a vistas driverek egyenlore mukodnek. Ugyanakkor kiderult az is, hogy nem sikerult minden buborekot szamuzni, a telepites soran tovabbra is mindenrol 3x kapunk tajekoztatast. Valoszinuleg a 8 megas S3 Trio az oka, hogy nem tudtam beallitani a demozott startmenut, jollehet nem is jelent meg semmilyen menuben kiszurkitve sem. A rendszer alapjaraton 578 MB memoriat hasznalt, a driverek telepitese utan a sebessege kielegito volt a VPC ablakon belul is. Az atlagos prociterheles 2% korul volt, ami kiemelkedo szerintem egy emulalt rendszer eseten. A telepites kb 6 Gigat hasznaltel, de egy eppen ekkora vhd-re nem telepult. WinFS nincs. VHD supportot meg probalom kideriteni, de egyenlore nem csinalt semmit a .vhdkkel... Meg probalkozok, hatha talalok erdekes dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák