Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • venember83

    nagyúr

    válasz MerLinh #8 üzenetére

    A Vistának "elég" egy giga, a lecsupaszított zabál fél gigát. S akkor még nem is szóltunk arról, hogy általában mennyire utópisztikusak is ezek az MS által közölt rendszerkövetelmények. Tehát miért is gondolod, hogy ugyanaz lesz a gépigény?

  • Kephamos

    addikt

    válasz MerLinh #8 üzenetére

    Persze senkinek sincs semmi baja vele, mert nem olyan sok. Onnan csak egy lépés a 2 giga, hiszen az sem olyan sok. De fogadjunk hogy aggódsz a környeztszennyézs, a fogyó fosszilis energiahordozók miatt. A M$-nek szerintem elég sok köze van ehhez, mégpedig azért, mert az emberek döntő többségének nincs más választása, mint az ő terméküket használni, ha mégis van lehetősége, akkor nem is ismer alternatív megoldásokat, mert a egyeseknek ez érdekében áll. De nem ez a lényeg! Tény, hogy az emberek nagyrésze Win-t használ, aminek generációról-generációra (szerintem) indokulatlanul nő a hardverigénye. Izmosabb hardever---->Nagyobb fogyasztás (az esetek nagyrészében)
    (Én Ubuntu 8.10 betát használok egy C2D, 512ram, IntelX3100 Lenovo notin. Minden további nélkül 3D gyorsított asztalom van, minden csicsával. Na, az a poén, hogy PIII Voodo3-al is ugyanilyen jól néz ki, persze nem ennyire gyors. Na, ezt állítsuk szermbe a Windows vistával és 7-essel. Szerintem nem szorul magyarázatra. A sok csicsa és reklámduma helyett szerintem inkább az erőforrástakarékosságra kellene egy kicsit öszpontosítaniuk. :((( )

    EZ EGY NO OFFENSE HSZ. VOLT. SZERETTEM VOLNA CSAK KÖRNYEZETVÉDELMI SZEMPONTBÓL MEGKÖZELÍTENI.

Új hozzászólás Aktív témák