Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Tegnap pont néztem hogy hiába állítok mindent off-ra a Service-ek akkor is ugyanúgy futnak a háttérben. Szóval a kapcsolók igazából csak "vizuális" élvezetet nyújtanak, valószínűleg gyakorlati hasznuk nincs.

    Azért kemény hogy milyen szinten kell belenyúlni a rendszerbe azért hogy ne gyűjtsön rólad minden adatot amit csak el tudsz képzelni. De még nem is az a gond hogy gyűjti hanem az ahogy teszi (automatikusan minden ON / ALLOW) és utána ahogy ezt felhasználja (kiadhatja 3rd party cégeknek).

    "szoval ez aztan nagyon nem keylogger."
    Aha... persze... de azért nem kellene mégsem gyűjteni a leütéseket...

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz gabor7th #11 üzenetére

    Én csináltam egy BAT fájlt ezekkel a parancsokkal és Adminként (eleve admin fiókot használok a "teszt" rendszeren) lefuttatom időnként hogy lássam visszamennek e.

    Nem mindegyiket lehet törölni (első hármat nem engedi), de disabled-re állítva nem indul el újraindítás után.

    sc stop DPS
    sc config DPS start= disabled
    sc delete DPS

    sc stop WdiServiceHost
    sc config WdiServiceHost start= disabled
    sc delete WdiServiceHost

    sc stop WdiSystemHost
    sc config WdiSystemHost start= disabled
    sc delete WdiSystemHost

    sc stop DiagTrack
    sc config DiagTrack start= disabled
    sc delete DiagTrack

    sc stop TrkWks
    sc config TrkWks start= disabled
    sc delete TrkWks

    sc stop MSDTC
    sc config MSDTC start= disabled
    sc delete MSDTC

    sc stop dmwappushservice
    sc config dmwappushservice start= disabled
    sc delete dmwappushservice

    Illetve van egy ilyen is:

    sc config wuauserv start= disabled
    net stop wuauserv

    Ezzel a Windows Update lesz leállítva, hogy ne push-olja a frissítéseket orrba-szájba. Így talán nem rontja el a beállításokat amiket OFF-ra tettél manuálisan.

    Illetve ami az első posztban Policy Tweak-ek vannak azt is meg lehet csinálni.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Meteorhead #17 üzenetére

    A Technical Preivew az kémkedhet, az a dolga hogy infomrációkat gyűjtsön a teszben résztvevőktől..

    DE

    A végleges változat már ne tartalmazza ugyanazt az adatgyűjtést!!!
    Probléma 1.) A gépem tartalma az én magántulajdonom, akár csak a cég belső információ. Viszont az Enterprise Verzió is alapból minden adathalász Service-t és Task-ot elindít közvetlen telepítés után. Ugyan "kikapcsolod" őket (mert engedi) de mégis futnak tovább. Csak a fentebb(lentebb) beírt módon lehet valóban kikapcsolni ezeket. Ami szerintem kicsit gáz

    Probléma 2.) A Technical Preview megy tovább így ha abban meghagynák a személyes adataimra és szokásaimra való vadászatot azért senki nem morogna (hangosan) mert mégis csak egy tesztelésre és social-fejlesztésre szánt verzióról van szó. Viszont a HOME (érted: OTTHON) verzióból kilőhetnék ezeket a szolgáltatásokat és policy-ket.

    Az MS szerintem még megjárja majd az EU-val is. Ha már a böngésző választást belekényszerítették a Win7-be akkor az adatgyűjtési mizéria is tuti évekre ellátja pénzzel az ügyvédeket és jogászokat.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz leeate #21 üzenetére

    Remélem Tails-t és TOR kapcsolaton keresztül, mert "sose-nem-lehet-aztatat-tudnie", ja meg persze naponta három alkalommal megváltoztatod a belépési kódot is. ;]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz gyurkikrisz #35 üzenetére

    http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/feedback-diagnostics-privacy-faq

    "Who sees the diagnostic and usage information that’s collected through feedback and diagnostics?
    Microsoft employees, contractors, vendors, and partners might be provided access to relevant portions of the information collected, but they’re only permitted to use the information to repair or improve Microsoft products and services, or third-party software and hardware designed for use with Microsoft products and services."

    Szerintem ez elég konkrét...

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz hemaka #36 üzenetére

    Ott csak azt tudod kikapcsolni hogy az alkalmazások ne férjenek hozzá az adott dolgokhoz. Maga a Windows továbbra is gyűjti az infókat és küldi be a központba. Ezt nem tudod kikapcsolni vezérlőpultból, csak gpedit, regedit, cmd és a megfelelő ismeretek segítségével.

    De még úgy sem 100% hogy nem szivárog valahonnan valami, ez majd pár hónap múlva derül ki. Viszont a nagyját leszűrheted.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Воланд #67 üzenetére

    Azért azt is érdemes kiemelni hogy ez csak az ALKALMAZÁSOK adatokhoz és eszközökhöz való hozzáférését vezérli. A RENDSZER hozzáférését NEM. Illetve a Diagnostics and Usage Data -> Basic-re állításával is küld adatokat a rendszer. Enterprise-ban 0 értékre állítva is futnak a Diagnostics / Telemetry / Tracking service-ek a háttérben.

    És nekem ezzel van a fő problémám. Hogy azt hitetik el veled hogy ha "kikapcsolod" (amit eleve csak az Enterprise verzióban lehet és csak Group Policy-ben) akkor az ki van kapcsolva, holott nem! Automatikusan indulnak akkor is a Service-ek, pedig azt várnám hogy ha már kikapcsolom akkor disabled-re állítja őket, ha nem is törli a rendszerből.

    Másik dolog az Update ami teljesen leakasztotta nálam a ékszíjat. Oké hogy a Home és a Pro verzióban ha akarod ha nem frissít minden szemetet a ami csak a gépeden van, de Enterprise verzióban sem lehet kikapcsolni, csak ha magát a Windows Update Service-t állítom le...
    Kérdés: Miért nem engedi a Microsoft hogy a User kezelje a frissítések telepítésének gyakoriságát és módját? Windows 8.1-ben megtudták oldani a "Keressen frissítéseket, de én döntöm el mikor telepítem azokat" opció beiktatását. Ott ki is tudtad szelektálni hogy ezt igen, azt nem akarom. Itt csak azt döntheted el hogy "Használom tovább a Windows10-et vagy törlöm a p*csába és visszateszem a 7/8.1 -et"

    "Mindenki tudja, hogy az összes keresőmotor abból fejlődik, hogy használják. A felhasználó visszajelzéséből tanul, hogy mi volt jó találat, és mi nem. Miért olyan iszonyatosan nehéz elfogadni, hogy léteznek más szolgáltatások is, amik a használatból tanulnak???"

    Ennyi erővel az Offline reklámok cégeinek alkalmazottait is bármikor beengeded a lakásodba hogy "tessék csak áttúrni a fiókokat, benézni a fotóalbumokba és tessék itt vannak az orvosi papírjaim is" ? Az hogy a netet böngészve adatokat szolgáltatsz az egy dolog és az hogy a te géped fájljai között matatnak meg egy másik. A géped tartalma az magántulajdon, a böngészési adataid reklámcélú felhasználása is szemétség, de mivel ősidők óta használok reklámblokkolót ez nem izgat annyira.

    "pont ezek az arcok, akik teljes mellszélességgel kikapcsolnak mindent, ők fognak sírni, hogy Cortana még nem ért magyarul."
    Azok akik teljes melszélességel kikapcsolnak mindent, pont leszarják magasról Cortanat és valószínűleg angol nyelven használják a rendszert. Nálam sem tudom mikor volt utoljára magyar Windows telepítve.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Воланд #82 üzenetére

    Az csak annyi hogy nem kérdezi meg hogy XY programmal mennyire voltál elégedett. Ami alatta van az a lényeg.

    Nálad full, azaz memóriaképeket, fájlokat, leütött karaktereket, programok adatait, hogy mit mennyi ideig használsz...stb. azaz minden küld.

    Ezt viszont csak az enterprise-ban lehet 0-ra venni, HOME és PRO felhasználók csak 1-es értékig (basic) csökkenthetik mikor nem mindent küld csak pár dolgot.

    Ha jól sejtem nem kattintottál a "Learn more" linkre és olvastad el mit ír benne. Én amint megtettem raktam is vissza a jól bekonfigurált Win 8.1-emet.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Kékes525 #92 üzenetére

    Hivatalosan ez a válasz:

    "Basic information is data that is vital to the operation of Windows. This data helps keep Windows and apps running properly by letting Microsoft know the capabilities of your device, what is installed, and whether Windows is operating correctly. This option also turns on basic error reporting back to Microsoft. If you select this option, we’ll be able to provide updates to Windows (through Windows Update, including malicious software protection by the Malicious Software Removal Tool), but some apps and features may not work correctly or at all.

    Enhanced data includes all Basic data plus data about how you use Windows, such as how frequently or how long you use certain features or apps and which apps you use most often. This option also lets us collect enhanced diagnostic information, such as the memory state of your device when a system or app crash occurs, as well as measure reliability of devices, the operating system, and apps. If you select this option, we’ll be able to provide you with an enhanced and personalized Windows experience.

    Full data includes all Basic and Enhanced data, and also turns on advanced diagnostic features that collect additional data from your device, such as system files or memory snapshots, which may unintentionally include parts of a document you were working on when a problem occurred. This information helps us further troubleshoot and fix problems. If an error report contains personal data, we won’t use that information to identify, contact, or target advertising to you. This is the recommended option for the best Windows experience and the most effective troubleshooting."

    "Who sees the diagnostic and usage information that’s collected through feedback and diagnostics?
    Microsoft employees, contractors, vendors, and partners might be provided access to relevant portions of the information collected, but they’re only permitted to use the information to repair or improve Microsoft products and services, or third-party software and hardware designed for use with Microsoft products and services."

    Ezek szerint tényleg senki nem olvassa el a vonatkozó dokumentáció :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Воланд #94 üzenetére

    "Windows 10 generates a unique advertising ID for each user on each device. That can be used by developers and ad networks to profile you. "

    Szóval mi is a valóság?

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Polllen #254 üzenetére

    "Van aközött különbség, hogy valamit saját akaratból mondok el vagy valaki hallgatózik?"

    Igen van különbség hogy "gyere haver, megmutatom az új szívecskés alsógatyámat, asszony vette nekem" vagy hogy egy teljesen random ember bejön a házamba, átforgatja minden fiókomat és felírja hogy mi hol van, majd rátelepszik az asszony bankszámláira, megnézi a vásárlási előzményt és napokkal később a ruhaüzletbe odajön hozzám az eladó és megkérdi "hogy tetszett a szívecskés alsónadrág? Van más színben is ám."

    Sajnos a világ a második irányba halad, főleg ha már default be van kapcsolva a "minden információt továbbítunk ami a gépeden található" kapcsoló az új OS-ben.

    Mi a következő lépés? Veszek egy login screent és minden más az MS szerverén fut/tárolódik? "Windows 11 Cloud OS! Az Önök kényelme érdekében, minden információ egy helyen a Microsoft Biztonságos Szerverein!"

    Hát nyátok csáját!

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz NomadND1 #256 üzenetére

    "A FB pontosan ezt csinálja a telefonodon. Az miért nem zavar?"

    Azért mert nem használok FB-t, se telefonon se máshol... a legjobb önkéntes FBI / NSA / CIA / pickone adatbázis-készítő. Régen a titkosszolgálatoknak meg kellett dolgozniuk ahhoz hogy információt szerezzenek egy random emberről. Most már elég begépelni a nevét a FB keresőbe és kidob mindent amire csak áhítanak. Addig amíg nem lesz kötelező tuti nem is fogom használni.
    És nem... nem csinálok szelfiket és teszem fel ...nem fotózkodom random helyeken, random emberekkel
    ...nem posztolom twitteren sem hogy éppen mekkorát, milyen állagút és szagút alkottam a WC-ben...stb. Akinek köze van ahhoz hogy kivel, mit meddig és milyen minőségben csinálok az tud róla, másnak köze nincs hozzá.

    Bár lehet azért mert az Információ Technológia a szakmám és pontosan tudom milyen könnyű visszaélni ilyen Információkkal élek ilyen paranoiás és offline életet.

    (GigaOFF: Most is berlini proxy mögül írok :P )

    Androidon meg:
    - Custom ROM ami a gyári bloatware-ektől mentes, így nem kell kötelezően futtatni a sok "használd mert ez jó" törölhetetlen integrált alkalmazást.
    - Nem teszek fel pl olyan "fingós" app-ot ami kér hozzáférést a mikrofonhoz, kamerához, kontaktokhoz, sms-hez, hívásokhoz...stb. Ha telepíteni akarok egy XY alkalmazást és olyan dologhoz kér hozzáférést amihez amúgy semmi köze akkor keresek mást, vagy nem telepítem.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz tlac #270 üzenetére

    Csak Enterprise-ban lehet és gpedit.msc (Group Policy Editor) segítségével. Amúgy a beállításokból "véletlen" kihagyták a NON opciót. Érdekesség hogy a gpedit-en lehet disabled-re is állítani, defaultban "not configured"-en van.
    Meg érdemes törölni a DiagTrack/UsrTrack servicet és azt amit mindenki szajkóz a furcsa nevűt (korán van még de valami dwm-el kezdődik vagy mi). Hiába mondja woland_y2k hogy az M$ jó és megbízható, de paranoia a hosszú élet titka. Minek fusson az összes kémkedő service a háttérben továbbra is ha mindent "off"-ra állítottál az adatok küldésénél?

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz t72killer #338 üzenetére

    "Amúgy a group policy-t is rendesen átnyálazták a srácok, annak ellenére megy ki, vagy csak az r=1 felhasználó által tipikusan megtalált csúszkákat húzták be? "

    Igen erre én is kíváncsi lennék.

    " multkorában rendesen végigmentem a gpe-n, és ha 100 módosítást nem csináltam, akkor egyet sem, ill inaktiváltam (!=eltávolítás) a diagnosztikát."

    Én Winreducer-el deaktiváltam vagy töröltem minden olyat amire úgy gondoltam nincs szükségem. Plusz a már említett serviceket írtottam ki és gpedit-es mókát is megcsináltam.

    Így kaptam egy 6gb-os Windows 10-et (telepítés után). Igaz lényegében ugyanazt tudja mint a Windows 8 csak más start menüvel :DDD
    Szóval totál értelmetlen volt feltenni... remélem hamarosan lesz Privacy & Security patch hozzá (persze nem hivatalos). Mert ha nem küld adatokat akkor lehet feltelepítem nem csak teszt jelleggel és agyon-tweak-elve.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz t72killer #340 üzenetére

    "3rd party alkalmazást windows buherálásra XP (nlite) óta nem használok"
    Nlite-ot én se szeretem, bár régen bohóckodtam vele.

    "kiszedtem a modern appokat (sose használjuk) a számológép kivételével"
    Én PowerShell script-et csináltam rá. Bár winreducer-el is jól ki lehet gyomlálni őket, csak ésszel kell vagy lesznek gondok már a beállítások előhívásával is.

    "Most látom, hogy pl az IE beállításai teljesen megcsinálhatók GPE-ből is"
    Én azzal kezdtem hogy IE és Edge törlése, sose használom őket és OEM-ből telepszik a Firefox vagy az Opera.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Воланд #349 üzenetére

    "masreszt arrol volt szo, hogy az insidereknek jon eloszor, "

    Éles teszt, megnézték mi lesz ha nem az Insidereknek lökik ki hanem rögtön a tisztelt publikumnak.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Ennyit a Windows 10-ről:
    Feltettem egy gépre az MSDN-es Enterprise-t mert kíváncsi voltam valamire. Első lépésként leöltem / disabledre állítottam a Diag/Telemetry Service-eket és az összes Metros app-ot töröltem. A frissítést nem lőttem ki, mert arra voltam kíváncsi egy ilyen legyilkolt rendszerrel mihez kezd a Windows Update. Hát visszarakta a Metro-s App-ok jó 70%-át és Default-ra állította a Privacy Settings-et valamint Basic-re állította None-ról a Usage Data / Feedback beállítását is...

    Szóval érdemes szerintem a Windows Update Service-t is disabled-re vagy Manual-ra tenni mielőtt meglepetések érnének... de ismét bebizonyosodott hogy az MS pont le*zarja ha te valamit beállítasz, ő majd megmondja mint és hogy használj... paraszt!

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz t72killer #361 üzenetére

    Nem kell, ha Win10-et használsz akkor már megvan a "biztonsági" másolata a szerverükön, hogy tovább fokozhassák ezt a katartikus felhasználói élményt. ;]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Snoop-y #365 üzenetére

    "valamit blokkolni akarsz akkor win firewall-ban deny az ip-re."

    Vagy útválasztón beállítani hogy mindent blokkoljon kivéve amit te kiengedsz/beengedsz hálóra. Sőt akkor már érdemesebb egy Linux alapú gépet beállítani a net elé és azon keresztül szűrni a forgalmat. Bár szerintem aki ilyen komoly szinten parázik az eleve nem használ még (már?) Win10-et.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák