Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Honkydoo

    őstag

    válasz justaview #150 üzenetére

    Ennek ellenére én továbbra is azt állítom, hogy jobban bízom egy közösség által fejlesztett OS-ben mint a Microsoft rendszerében. Én ezt a hírt még nem láttam, de biztos vagyok benne, hogy egy szabad szoftvernél, kevesebb az esélye, hogy ilyen megtörténik, mint egy zárt OS-nél.
    Én is linuxozom pár éve, de eddig nem kellett külön fiókot létrehoznom, mondjuk telepítésnél, ami felküldi az adataimat a felhőbe és nem próbálta egyik szoftver sem beadni nekem, hogy pedig a felhőbe küldés mennyire jó. Eddig azt tapasztaltam, hogy az adathalászat OS szinten sokkal kisebb linux alatt. Persze meg lehet cáfolni, ha valaki tud valami kirívó ellenpéldát. :)

    "Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

  • hallador

    addikt

    válasz justaview #150 üzenetére

    Persze mert csak Ubuntu létezik a világon, más nem. Ebből kiindulni minimum teljesen félrevezető, és értelmetlen.

    (#151) King Unique

    Igen van ilyen, de legalább nem minden évben 6 alkalommal derül ki hogy még miben találtak sebezhetőséget,valamelyik MS termékben. Olyat senki nem állított, hogy a Linux-ban nincs hiba, vagy bármelyik rendszerben.

    Nem annak szántam, hogy megérkezzenek a kollégák, fél óra keresgélés után találjanak egy bugot, mert a Windows-nál erre komplett weboldalakat üzemeltetnek, amit nem kell keresgélni, mert gyakorlatilag minden frissítés után találnak valamit, amit ismét frissíteni kell, és azon felül, hogy zabálja a helyet más értelme nem nagyon van.

    Egyrészt ez, a másik, hogy nem Linux tábor épít ilyen kis bullshit kastélyokat, hogy bebizonyítsák mennyire tuti a "nem kémkedünk" senki után életérzés, mert ha nem zörög a haraszt ugye? ....

    [link]

    Azt meg elfelejtetted, hogy a Debian kb aznap javította a hibát, az MS meg mikor is?

    (#152) gyurkikrisz

    A 40-50 gigat nem tudom honnan szedted, van nalam egy Win8.1-es tablet, egy ket apro programmal, felfrissitve a legujabbra 10 gigan jol megvan.

    Csak a kedvedért feltelepítettem egy Windows 10-et MS Office 2016-al, meg egy két programmal.

    34 GB frissen telepítve kb 6 - 8 kisebb programmal, na kezdj el számolni, ha erre felmennek a driverek, (Mivel VM ezért ez kimaradt), meg esetleg valaki nem csak Office-t hanem egy Adobe valamilyen csomagot felpakor, hopp 45 GB-nél tartunk.

    Nem tudom Te milyen Windows-t telepítettél, de már a Windows XP SP3 is teljes telepítéssel, felfrissítve 25 GB-ot evett... Nem hogy a Windows 10.

    (#173) woland_y2k:

    Linkelnéd a forráskódot, nem, akkor ez nem nyilvános. Röviden ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák