Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz KozaKrisz #14 üzenetére

    Pl: Linuxok. Pláne egy Debian szerintem nem csinálja, ha csak meg nem "fertőzték" valamivel.

    (#22) Romvr

    Az a helyzet, hogy a tor-ban én sem hiszek, nem lehet tudni, hogy hol megy ki az ember, ha véletlenül, egy ártalmatlan NSA szerver a proxy, akkor máris megvan a baj.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    Én is Linuxot használok néha random szerűen ellenőrzöm a forgalmat tcpdump-al, és a Linux nem forgalmaz, ha én nem indítok valamit.

    A Microsoft szoftver nálam csak virtuálisan futhat, és csak akkor ha esetleg valami olyan van a munkámból kifolyólag, amit Linux alatt nem lehet megcsinálni, a munkám 99,9 %-át meg lehet csinálni.

    Otthon csak Linux, mindenen, és a routeren is valamilyen Linux alapú free rendszer.

    Sajnos a Microsoft és a többiek egyszerűen idegesítenek, mert lassan ott tartunk, hogy mindent tudni akar a nagy testvér.

    A Linuxnak van annyi előnye, hogy gyors, stabil, legálisan ingyen van, és nem akar senki lehúzni, meg eulákat az arcomba tolni, hogy ezt is ki kell fizetni.

    Nekem megfelel, és visszagondolva a Windows-os szívásokra a Windows már inkább kín mint haszon az én szempontomból. (Telepítésnél csak a driverek foglalnak el annyit mint maga a Linux telepítő, külön le kell szedegetni, meg a programokat is, meg persze tudom így 2015-ben nem nagy szám, hogy egy kulcsra kész rendszer 40 - 50 GB helyet foglal, de miért is? Csak mert... Vagy miért jönnek több 100 MB-os frissítések havonta, persze értem én a "biztonságot" csak akkor miért jönnek ki a 0 day-es backdoorok, ilyen olyan MS szoftverben.... Szóval ez nekem kicsit átlátszó. )

    És akkor még itt többen magyarázzák az MS bizonyítványát, hogy de küld nem küld, vagy éppen csak ilyen olyan adatot küld ki az MS-nek.

    Hmmmm.....

    Köszi nem kell ez nekem azt hiszem....

    Ezek dolgok ilyen Microsoftosak...

    A nyílt forráskódú szoftvereknél "senki" nem vállal garanciát, de mégis biztonságosabb mint a teletelepített Windows.

    És itt lehet a Microsoft bullshittel jönni, hogy a Windows ha csak a Windows van a gépen, akkor a legbiztonságosabb, rendszer, mindaddig, ameddig nem kerül rá ilyen olyan szoftver, ami nélkül a Windows használhatatlan még egy mezei User számára is.

    Példaképpen ott vannak az Adobe szoftverek, vagy a Java, de az MS Office se kutya.

    Nem tudom nekem nem jön be a Windows 10. A Használhatósága egész kellemes, a "start" menü amit csak a kinézetében hasonlít a régire. A használhatósága, már közel nem olyan jó nekem.

    Arról nem beszélve, hogy nem sikerült a telepítés méretét csökkenteni, mert így 2015-ben úgy sem számít egy 120/250 GB-os SSD ára, mert ugye egy hagyományos HDD-n kb csiga a rendszer.

    Az új frissítési rendszer meg igazán nagyszerű lenne, ha nem az MS-ről lenne szó, az eddigi MS frissítési stratégiából kiindulva elég szánalmas világ jön. Gyakorlatilag eddig nem sikerült olyan félévet összehozni a föld állítólag legnagyobb programozó bázissal rendelkező cégének, hogy ne legyen egy rahedli bug a frissítésekben. Amire még egy halom frissítés jön ki.

    Szóval nem tettszik, marad a Linux.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Воланд #148 üzenetére

    Na igen, csak az azért gyanítom neked is feltűnt, hogy a Microsoft termékekről gyakorlatilag évente több alkalommal derül ki, hogy valamilyen biztonsági hiba van bennük, de ezt kihagytad.

    Azon felül mindig befoltozzák, vagy csak mondják, majd ismét kiderül egy két hónapon belül, hogy valamilyen MS termékben van még bőven.

    Ezek után én nem annyira jönnék elő a Linux biztonsági hibáival.

    Persze csak szerintem.

    Ehhez képest ha Linuxnál ez megjelenik akkor az aznap, vagy legkésőbb azon a héten megoldódik, ameddig az MS, Apple talán reagál...

    azok utan, hogy nem egy, tobb tiz eve a kodban levo hibarol derult feny az elmult idoszakban es ki tudja, hogy mennyi hiba van meg?

    A Microsoftnál mindig van, de raktáron is mert teljesen mindegy mennyit találnak rá egy két hónapra ismét jön a következő.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz justaview #150 üzenetére

    Persze mert csak Ubuntu létezik a világon, más nem. Ebből kiindulni minimum teljesen félrevezető, és értelmetlen.

    (#151) King Unique

    Igen van ilyen, de legalább nem minden évben 6 alkalommal derül ki hogy még miben találtak sebezhetőséget,valamelyik MS termékben. Olyat senki nem állított, hogy a Linux-ban nincs hiba, vagy bármelyik rendszerben.

    Nem annak szántam, hogy megérkezzenek a kollégák, fél óra keresgélés után találjanak egy bugot, mert a Windows-nál erre komplett weboldalakat üzemeltetnek, amit nem kell keresgélni, mert gyakorlatilag minden frissítés után találnak valamit, amit ismét frissíteni kell, és azon felül, hogy zabálja a helyet más értelme nem nagyon van.

    Egyrészt ez, a másik, hogy nem Linux tábor épít ilyen kis bullshit kastélyokat, hogy bebizonyítsák mennyire tuti a "nem kémkedünk" senki után életérzés, mert ha nem zörög a haraszt ugye? ....

    [link]

    Azt meg elfelejtetted, hogy a Debian kb aznap javította a hibát, az MS meg mikor is?

    (#152) gyurkikrisz

    A 40-50 gigat nem tudom honnan szedted, van nalam egy Win8.1-es tablet, egy ket apro programmal, felfrissitve a legujabbra 10 gigan jol megvan.

    Csak a kedvedért feltelepítettem egy Windows 10-et MS Office 2016-al, meg egy két programmal.

    34 GB frissen telepítve kb 6 - 8 kisebb programmal, na kezdj el számolni, ha erre felmennek a driverek, (Mivel VM ezért ez kimaradt), meg esetleg valaki nem csak Office-t hanem egy Adobe valamilyen csomagot felpakor, hopp 45 GB-nél tartunk.

    Nem tudom Te milyen Windows-t telepítettél, de már a Windows XP SP3 is teljes telepítéssel, felfrissítve 25 GB-ot evett... Nem hogy a Windows 10.

    (#173) woland_y2k:

    Linkelnéd a forráskódot, nem, akkor ez nem nyilvános. Röviden ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz justaview #181 üzenetére

    Mint olyan is ami mögött semmilyen cég nincs jelen, Debian például, de itt a BSD is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz justaview #183 üzenetére

    Mivel ez a szakmám természetesen minden számomra érdekes rendszert feltelepítek megnézek, és megnézem az újdonságokat is, röviden ennyi, és mivel többen használnak körülöttem, akiknek jellemzően én upgradeltem a gépüket, így kijelenthetem igen.

    Ugyan a saját gépemre nem tettem fel csak virtuálisan, és ez így is marad.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz justaview #186 üzenetére

    Szerintem nem hinném, hogy alaphelyzetben így lenne, de annyira nem is akarok belefolyni ebbe, mert valóban Windows 10 topic, és jogos amit írsz.

    (#187) gyurkikrisz

    Ez igaz, csak ha ezt SSD árban nézem meg akkor már nem annyira olcsó. Valamint én pont egy 7200-as 2,5"-os hdd-re telepítettem fel a rendszert, de nem egy gepárd a rendszer. Szóval ehhez SSD kell minimum hogy élvezhető sebességgel működjön. Az meg már nem olyan olcsó. Ez a magánvéleményem.

    Lassan lépek is.

    Kösz a társalgást.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz inf3rno #197 üzenetére

    Bocs, hogy most válaszolok, és tudom, hogy Wiin fórum. Megmondom, hogy én hogyan tanultam meg, ehhez is mint a Windows-hoz nagy türelem kell, nekem 2 évembe került, mire megtanultam kezelni, a Linux-ot, és a háttérműködését. Mivel a Linux, háttérben sokban hasonlít egy Unix-ra. Valamint erősen igényli a command line ismeretét, ha nincs erre ráállva az agyad (bocs, hogy ezt írom, lesz aki nem ért majd egyet, attól is bocs), akkor nem biztos, hogy a Linux neked jó lesz. És az a helyzet, hogy hihetetlen super GUI-k vannak, de aki azt monddja, hogy a Linux-hoz, alapszinten is nem kell a command line az hazudik, kell hozzá. Jobban mint a Windows-hoz. (Hozzáteszem Windowban is érdemes megismerni a cmd-t, de nem igényli).

    Amit én tudok mondani neked, hogy hagyd meg a Windows-t a gépeden, és tegyél fel mellé egy Linux-ot, mert a Linux egy ideig engem is idegesített, és sokszor a fenébe kívántam. Ekkor vissza léptem Windows-ra, és fokozatosan kezdtem áttérni Linux-ra. Az a helyzet, nem tudok neked disztrót mondani, szerintem eleve egy rossz koncepció, ha valaki ilyen irányba kezd elindulni. Méghozzá azért, mert a Linux, de bármilyen operációs rendszert, ha nem csak alapuser szintjén akarod megtanulni, akkor az alapjaival kell elkezdened. És ha ezzel megvagy, akkor meg tanultam egy rendszert használni igazán jól. Aztán mikor ez ment nekem is, akkor elkezdtem nézegetni a többi rendszert.

    Én nézegetni a Linux-ot 2002 7.3-as Suse Linux-val kezdtem. De komolyan használni az Ubuntu 7.04-et használtam, 8,04 volt amit már folyamatosan használtam, de azóta Debian-t is használtam, most éppen lecseréltem Fedora 22-re. De hogy mivel kezded el a Linux-ozást, az gyakorlatilag mindegy, mert nem az fogja eldönteni, hogy mit fogsz x év múlva használni, ez kialakult nálam.

    A fórum pedig, nem fontos, van egy nagyszerű program Zim Desktop a neve (Zim Wiki) és ebben lassan összegyűjtögettem az alaptudást, amit azóta sokszor változtattam, de alaphelyzetben ha beleakadtam egy hibába, csak akkor kerestem rá, és mikor megoldottam, akkor ezt felírtam.

    Ehhez nekem 2 év kellett. De másnak lehet, hogy pár hónap alatt is megy, ha sok az időd, hamarabb is mehet.

    Egy dolgot mondhatok neked, én most nagyon örülök, hogy megtanultam ezt a rendszert, mert egyszerűen most bárminél praktikusabb.

    Ennyit tudok mondani neked. Remélem tudtam segíteni.

    Elnézést a nem Windows-os témáért.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    Nahát micsudi jó, hogy a legnagyobb programozó bázissal bíró cégnél megint elnéztek valamit, még szerencse, hogy megint sikerült valami baki:

    http://www.forbes.com/sites/amitchowdhry/2015/08/13/windows-10-update-fixes-endless-reboot-loop/

    Hihetetlen profik :D

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák