Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz Ijk #12 üzenetére

    Igazából, ha megnézzük X év múlva az első generációs Lg oled paneljeit az se sokat mutat, mivel az idei panelek már háromszor addig bírják és ez évről évre kitolódik. Idén állításuk szerint már beelőzték az lcd tévéket.

    index31

    A jelenlegi quantum-dotok még nem tartanak ott élettartamban, mint egy idei Lg féle woled panel. 5 év lemaradásban vannak az oled technológiához képest, ezt a Nanosys közölte. A kék quantum-dotok ugyan olyan problémásak mint a kék oled, ha nem jobban.

    dabadab

    Olyan, hogy "fehér LED" nincs, természetesen keveri az Lg is a fehér színt. Ott tudnak trükközni, hogy nem használnak tiszta kéket.


    Tavalyi panelekben ezt így oldották meg

    Részben ezért se olyan tökéletes egy ilyen panelnek a színtisztasága. A jelenlegi Rec.709, DCI-P3 színtér lefedése megoldható, de egy Rec.2020-as színtérre ez a technológia már alkalmatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • Remus389

    veterán

    válasz Ijk #30 üzenetére

    Annak érdekében, hogy neked legyen igazad, erősen túlbecsülöd a tévé üzemidejét és jelentősen alulbecsülöd a telefonét.

    Napi 8-12 óra? Hol? Max a tévéfüggő nyuggereknél. Egy átlagos ember 5-re ér haza a munkából és megnézi a híradót, esetleg 1-2 filmet a discovery-n. Érdemesebb 3-6 órával számolni.

    A telefon pedig korántsem pár perc/nap, sokan ezen netezgetnek, Pokémonoznak :D , simán összejön itt is a napi 3 óra vagy több.

    ásul egy telefont jó eséllyel 3-4 év után cserélnek az emberek Ez mondjuk igaz, de ha működik akkor eladják használtba, tehát esély van rá, hogy továbbszolgál másnál (aki kevésbé igényes mondjuk)

    TV-s használatnál általában 2-3 évet mondtak mire jelentősen romlik a kék ledek minősége, ez borzasztó kevés. Erős túlzás

    vagy a kék pixelek fényerejét növelni, amivel viszont hónapok alatt teljesen kinyírod őket. Hülyeség, semmi bizonyítékod nincs erre. Láttad az én telefonom képét? Na ott pont a kék szubpixelek fényerejét növeltem. Nettó hülyeség amit írsz.

    WOLED-nél csak a fényerő csökkenés lesz kérdés. Akkor úgy kell megcsinálni, hogy újkorában iszonyat fényes legyen, így amikor 5 éves lesz, maximális fényerőn bőven erős lesz még mindig, sőt zavaróan erős. Majd tíz éves korában lesz gyenge.

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz Ijk #32 üzenetére

    Igen, de az marketing bullshit.

    Akkor még egyszer: Ez egy hatéves telefon

    Sem a fényerejével nincs gond, sem a színeivel nincs gond. Saját telefon. A krómkeret kopása jobban zavar mint az állítólagos kijelző elöregedés.

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz Ijk #37 üzenetére

    Én ezt elsőre megértettem, csak érdekes mód nem tapasztalom. 1 éve ugyanilyen színei vannak a telómnak és kábé 4-5 órát nyomatom naponta. Jó lehet valami minimális eltérés, amit nem érzékeltem, mert ugye folyamatos, de lényegében most is szép színei vannak, ahogy a képen is látszik remélem.

    Van benne ráció, de mint mondtam erősen eltúlzott dolog ez az egész.

    Te meg azt értsd meg, én nem azt mondom hogy egy Samoled kijelző az örökkévalóságig szép marad, hanem azt, hogy folyamatos kalibrálással, jelentősen kitolható LENNE az élettartama, többszörösére is szerintem.

    Kopi: Mire gondolsz?

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz Ijk #37 üzenetére

    De értsd meg hogy ha adott fényerőn 3 év alatt mondjuk 40%-ot fakul, akkor ha te a fényerőt megnöveled 40%-al, akkor azt követően már nem ugyanannyi lesz a fényerőveszteség, hanem hatványozott, mert a nagyobb terhelés miatt sokkal gyorsabban degradálódik.

    Na ezt eredményezi a hype és a sok bullshit, hogy az emberek ezt hiszik.

    Honnan veszed ezt a 40%-ot? Ez nagyon magas érték. Teljesen légből kapott, vagy kisujjból szopott. Van erre bizonyítékod?

    Ha igaz lenne, akkor az általam készített fotó teljes képtelenség lenne. Semennyi kék nem lenne 6 év után, pedig még a királykék is szép királykék, azon a kijelzőn.

    Reálisabb hogy fakul ennyi idő alatt 3-5-8%-ot és annak megfelelően kéne az elektronikának állítódnia. Már kisebb mértéknél is elváltoznak a színek.

    Senki sem Super Amoled fejlesztőmérnök itt, sok mindentől függ, de abban biztos vagyok hogy nagyon irreálisan látják ezt sokan, köszönhetően a sok bullshit cikknek.

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz Ijk #48 üzenetére

    A technologia viszont hasonlo, sot 6 ev alatt elvileg meg jobbat tudnanak csinalni, tartosabbat.

    Na mindegy, leirtam amit akartam, nem eszik olyan forron a kasat, linkeltem élö bizonyitekot, ennyike

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Duree

    veterán

    válasz Ijk #46 üzenetére

    Ez igaz most még olcsóbb de ha az LG növeli a mennyiséget és a kihozatali selejtarány eléri az lcd szintjét akkor már lehet ,hogy azonos árban lesznek.Mindenesetre az OLED-é a jövő, ha csak nem találnak valami mást ami jobb.(Itt elsösorban a szén nanocsövekre gondolok.)

    duree54

Új hozzászólás Aktív témák