Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz BEE #6 üzenetére

    Ha megnézed, nem azt írtam, hogy kevesen fotóznak régi, buta filmes vázzal. Elég jó képem van róla, hogy hányan :) Azt írtam, hogy ennek az objektívnek a célközönsége között igen kevés ember lehet, akit a rekeszgyűrű hiánya hátrányosan érint. (Mielőtt félreérted, nem feltétlen azért, mert aki régi vázzal (is) fotózik, úgyem vesz új, drága objektívet, ez nyílvánvaló hülyeség.)

    De mondok akkor jobbat, bár nem annyira neked, mint inkább Surfym@n-nek : ennek az egésznek a negatívumként való felhozatala abszurd, banális. Nézzük már meg a Pentax mostani objektívkínálatát: DA-ez, DA-az, DA-amaz. És mit is jelent az a DA? Azt, hogy nem teljes képkockához, hanem croppos szenzorhoz méretezett képkört rajzoló objektívek (igen tudom, van egy-kettő ami hiába DA-s, kirajzolja a teljes képkört, de a többség bizony nem). Nagyon nem ezzel kezd tehát megdőlni a kompatibilitás... Ez egy plusz a mostani objektívkínálat legtöbb darabjához képest, hogy ez az objektív még a teljes képkört is kirajzolja, így egy rakat filmes vázzal teljes mértékben kompatibilis. Egy extra, ha úgy tetszik. Ezzel csak többet tud, nem kevesebbet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák