Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuccos19

    tag

    Egy ideje nézegetem az üzleti notikat, és valahogy mindig a Lenovo-k azok, amiknél kikötök (nem csak hogy kiválók, de szerintem még szépek is :D ).

    Egy nagyon mobil gép mellé (X200 vagy X201 lesz) szeretnék egy régi jófajta 4:3-as kijelzős Lenovo-t. Most elsőre kicsit talán furcsán hangzik, de én ezt a gépet amolyan "retro gamer-nek" szánom. Az asztali gépektől már rég megszabadultam és soha többet nem szeretnék olyant, rengeteg helyet foglalnak és még több kábel lóg ki belőlük, úgyhogy a takarítás is akkora nyűg volt, hogy a pormacskák már területharcot vívtak az íróasztal alatt. :DDD

    Szóval a játékok, amik mindig is nagy kedvenceim voltak elég hisztisek, és nem szeretik sem a Win7-et, sem a széles vásznas kijelzőt. Teljesség igénye nélkül, No One Lives Forever (NOLF) 1-2, Vietcong + VC: Fist Alpha (fel sem megy Win7-re nálam... :F ), Indiana Jones and the Emperor's Tomb, stb... főleg régi FPS és 3D kaland-akció 2000-2005 tájékáról.

    Ami világos, hogy lehetőleg minél erősebb hardver legyen, és legjobb ha az ATI Mobility Radeon X1400-assal keresem. Gondolom prociból sem árt a T7xxx valamelyike és Win XP (azt szánok rá a játékoknak) 3giga RAM. Amivel viszont meg vagyok lőve, hogy érdemes-e hajtani az 1400x1050-es kijelzőt, vagy inkább jobb kisebb felbontású 1024x768-as? A játékokat az alul belinkelt oldalon megnéztem, legtöbbjét viszi a X1400, még 1280x1024 (vagy 960) felbontásban is. A másik, vinyóból gondolom jobb, ha egy kisebb de gyorsabb 7200-es, mint valami nagy tárhelyes 5400-es. Jó ha 50-60gigát foglal el szerintem az XP meg a játékok.

    B verzió: érdemes egy 4:3-as T61-est hajtani valamelyik NVIDIA Quadro kártyával inkább? Csak T61-ből meg ritkább a 4:3-as... :F

    Ezt a gépet csak retro gamernek szánom, egyéb tevékenységre van másik notim, tehát gyakorlatilag csak ennek kell hogy megfeleljen (a T szériát azért választottam, mert van benne anyag, és én az ilyent valamiért mindig is előnybe részesítettem :) )

    http://www.game-debate.com/hardware/?gid=112&graphics=Mobility%20Radeon%20X1400

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Tim82 #113 üzenetére

    Köszönöm a tippeket! :R Akkor azt a Quadro-s T61-et a későbbiekben sem nézem majd.

    Viszont, elméletileg ma kezdi meg útját hozzám az "új" gép (és a Királyi Posta is úgy akarja, ide is ér), nem a leg-leg-leg, de talán egyenlőre megfelelő lesz. Egy T60, 15-ös (eladó állítása szerint IPS paneles) 1400x1050 (erről screenshotot láttam, küldött) felbontású kijelzős, Core 2 Duo T7200 proci, 2GB RAM ééés.... csak X1300-as ATI kártya. :O Na mindegy, ha cserélhető (szerintem forrasztott, de a helyi szervizesek ügyesek) cserélem, vagy alaplapcserés lesz, ha kevés lesz a kártya. De, valahol az ATI Mobility Radeon X1300-ast az (NVIDIA GeForce?) 6600GT-hez hasonlították (talán pont itt a tesztben?), és nekem asztali gépben az volt, azzal mentek a fent említett játékok, én elégedett voltam vele (Vietcong 2 és Call of Duty 2 lesz szerintem a leghúzósabb amint szánok neki). Ha azt tudja, akkor maximum "kocka bogár" fog rágni a felfejlesztés végett. :D Ja, egyetlen szívfájdalmam, hogy nem az a jópofa színes IBM logós már. :( De olyant is kell szereznem majd egyszer, csak mert olyan jól néz ki (meg inkább ez álljon vésztartaléknak a fiókban, mint egy consumer netbook). Viszont ad mellé egy UltraBay-be tehető vinyó tálcát (optibay caddy), remélem a Thinkpad szériához való kihúzó füles verzió lesz. Így már szerintem nem sok 45k + postáért annyira (nem olcsójános, de nem is elszállt ár ahogy keresgéltem)

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Tim82 #115 üzenetére

    Hm, ez kicsit meglepett, hogy a 14-esek alaplapja jó bele, minden nap tanul az ember valami újat. Volt egy 14-es, 1400x1050-es felbontásban maxi-fullos kivitelben, és a fotók alapján elég jó volt a betekintési szöge, de tudtommal abból még inkább ritkább az IPS, no meg ha játékos gép és nem hurcolós, hadd legyen minél nagyobb.

    Másik dolog ami technikailag foglalkoztat, ha egy "kijelző meghal", akkor ott mi megy el leginkább? Láttam mindenféle bontott alkatrészeket Lenovo-khoz, T60-hoz is, pl. inverter a kijelzőhöz (lehet rosszul mondom), volt itt szó elöregedő háttérvilágításról. Szóval ezek önmagukban cserélhetők hiba esetén, anélkül, hogy lekukázná az ember a jó kis IPS panelt? Ezt természetesen csak vész esetére kérdezem.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    Egy pár hete használom már az új T60-am, nagyon jó kis gép. A billentyűzete szuper, igaz eddig csak egy Asus N53JQ-val van összehasonlítási alapom. A kis lámpát nagyon bírom benne, pont annyi fényt ad este, amennyi kell, se többet, se kevesebbet. A képernyőt bárhonnét nézem, nem vált át negatívba, nem torzulnak a színek, akkor gondolom tényleg IPS lehet (1400x1050-es). A háttérvilágítás szerintem már kicsit gyenge, igaz eddig ez az első T60 amit láttam.

    Viszont az X1300-as videokártya kicsit csalódás. Egy elég utálatos meló után - Win XP driver-ezése - fele játék sem futott szépen azokból, amit gondoltam hozzá. NOLF1 szépen fut, a NOLF2 már full grafikán éppen hogy (2002 game of the year fps). Vietcong és a VC Fist Alfa akad ("laggol" ha jól mondom?).

    Nem tudom, hogy az X1400-assal kellően jól járnék-e, ezért kérdezném azt, hogy a T60p alaplapok (4:3-as formátumúak) belemennek-e a T60-ba, és össze lehet-e hozni őket, nincs valami alkatrész ami "ütné" egymást? Kábelek, csatlakozások, csavar helyek összeilleszthetőek-e? Több angol nyelvű fórumon írták, hogy külsőre nincs különbség a két típus között, leginkább a videokártya és a nagyobb felbontású (1600x1200) IPS kijelző a fő különbség.

    Másik kérdés, de már elég más téma, hogy csakis Windows alól lehet BIOS-t frissíteni, vagy mehet Ubuntu alapú Linux-ról is (jelenleg Elementary OS van, szerintem marad is mert bejött).

    Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    Köszi Tim! Ha nem tudok beszerezni T60p alaplapot, mindenképpen megkereslek. :R Eddig úgy néztem, hogy sacc/kb. 10ezerből megáll postával az ebayről p-s alaplap is. Bár lehet mire oda jutok, egy darab sem lesz belőle.

    A BIOS frissítés ha jól gondolom az alaplapra vonatkozik. Lehet még inkább ezen a mostani próbálkozok meg vele először. Ha a legújabb - 2.27 - verzióra felfrissítem, akkor már támogatni fogja elvileg az SSD-t is? Vagy ahhoz valami moddolt BIOS kell?

    Viszont gondban vagyok a gépem pontos típusával. Mivel sokáig gyártották a T60 szériát, lehet belőle egy csomóféle. Itt akadtam el, "[Machine Type]". Azt hogyan derítem ki? Ha a ThinkVantage gombbal előhozom a BIOS-t, nem látok olyan adatokat, amik itt a Machine Type-ban vannak. Az alaplapon rajta lehet? A gép alján sincsenek erre utaló adatok. Vagy simán [innét töltsem le] a Boot CD image-t és az jó lesz akár melyik típus is T60-on, T60p-n belül? Azt látom, hogy széles vásznas kijelzőshöz más van, de az nem lényeges most nekem.

    Esetleg tegyek fel egy Windows 7-est vagy XP-t (amit elég halál driverezni szerintem) a Linux helyett? Nem örülnék neki, mert már olyan jól "belaktam".

    Előre köszönöm a segítséget! :)

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    Ez a gépem BIOS-a (itt még az előző gazdája készítette a fotót), nem tudom, hogy ebből kiderül-e valami (azon kívül, hogy nem a legfrissebb)?

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    Alaplapok közötti különbség, ha jól gondolom [ez a 4:3-as] és [ez a wide screen] változat alaplap közötti különbség (a leírásban nem szerepelt). Mindenhol csak 1db USB portot írtak, akkor gondolom a másik kettő (jobb oldali) egy vezetékkel csatlakozik az alaplaphoz (odáig még nem szedtem szét, csak pasztázás és hűtő ventilátor pucolás volt).

    Belekukkantottam az UltraBay-be, látom hol csatlakozik az optikai lemez / optibay caddy (képen az alsó a háromból), és gondolom az UltraBay-be tehető formára mintázott aksi a képen a felsőhöz csatlakozik a háromból (megegyezik a rendes aksi csatlakozóival), de mi a középső csatlakozó a háromból?

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    Bocs, közben megtaláltam honnét tudom meg a "Machine Type"-ot. :B

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    Hűha, akkor ez már egy szerelt gép lehet, mert az alján meg 2007-CTO van. Na sebaj, lesz ez még olyanabb is. :D Az akkum sacc/kb. 20percet bír, ez inkább nevezhető már "beépített szünetmentes tápegységnek" sem mint aksinak. Bár ha jól gondolom a BIOS frissítésnél is pontosan ezt a funkciót kell betöltenie.

    Köszönöm a linket a Boot CD-hez. :)

    Azt még megkérdezném, hogy valaki próbálta már az UltraBay keretbe tehető vinyó esetében, hogy mekkora a maximum, amit a T60 még támogat? Egy [ilyent] néztem, de csak majd a későbbiekben kerül erre sor.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    Próbálta már vagy tudja valaki, hogy mekkora a legnagyobb kapacitású merevlemez (gigás, terrás) amit a T60/T60p felismer és kezel az UltraBay-be téve?

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Tim82 #129 üzenetére

    Köszi Tim, ez gyors volt! :R

    Épp még szerkeszteni akartam, de lejárt az idő (más fórumokhoz képest ez új nekem), hogy Linux (Elementary OS, Ubuntu alapokon) alatt lenne a mutatvány, és nem Windows XP/7/8.x alatt. Már olyan jól belaktam és megkedveltem ezt a rendszert, csak újabb játékok miatt van meg még a másik gép és a Windows (de előbb utóbb menni fog annak ellenére is, hogy sokkal erősebb a hardvere).

    Ha a "fő merevlemez" helyére SSD szeretnék, kell valamit csinálni a BIOS-al? Még nem léptem meg a fentebb beszélt BIOS frissítést eddig (költözködés, stb és csak ez a gép volt nálam, nem akartam véletlenül kinyírni). Olvastam valami olyanról, hogy "white list" mentesített BIOS-al lehet megcsinálni bizonyos dolgokat, mint például az újabb ThinkPad-eknél a Mini PCI Express foglalatba (gyárilag nem támogatott?) hardvert tenni (volt egy dupla foglalatos Micro SD kártya olvasóról szó például). Ha az első számú meghajtót cserélem HDD-ről SSD-re akkor nincs ilyen gond? Azzal természetesen tisztában vagyok, hogy egy SATA3-as SSD a T60 SATA1-es csatolóján nem fog úgy hasítani, de a merevlemeznél azért sokkal jobb lehet. Így is eléggé visszafogja a gépet a kis 5400-et pörgő (szerintem már nagyon öreg) vinyó (bár a 80giga bőven elég lenne a Linux miatt). Jelenleg egy 640gigás vinyó van az UltraBay-ben, de kezd kevés lenni.

    A másik amiről nem tudok túl sokat, hogy a PC Card / Express Card foglalatba mit lehetne tenni? Pár USB esetleg eSATA jól jönne bele (szerintem HDMI tuti kizárt, hogy működne, főleg onnét) meg egy SD kártya olvasó a fényképező gép miatt.

    Harmadik dolog, ami nekem kicsit ijesztő, hogy youtube (főleg ha 720p-ben nézem) alatt felszökik a hőmérséklet akár 80 Celsius fok fölé is (de egyéb terhelés alatt is előfordul, és nem túl ritkán). Legalábbis a PSensor nevű program szerint. Ez a Merom szériánál talán normális? A ventilátor bár mi van, folyton olyan 3500-as fordulaton pörög, lassan cserélve lesz, mert már eléggé csapágyas lehet, nagyon kerreg (csak a ventilátor, azt rendeltem egyenlőre). Esetleg megsérülhetett a hővezető cső? Fizikai sérülést én nem látok rajta, alaposan megnéztem. Voltak külföldi fórumok, átnéztem őket, egy srác szétszedte a processzorral érintkező lapot a hőcsőtől, és valamilyen Arctic hűtőpasztával vagy mivel rögzítette vissza. Voltak még olyanok, hogy felcsiszolt pénzérmét vagy (vörös)réz lapot tette a processzor és a hűtő lapka közé hővezetőnek. Sok értelmét nem látom, mert már így is vörösrézből van, ami nagyon jól vezeti a hőt, és rá is simul rendesen, tehát érintkezik. Kicsit aggódom a gép miatt, nehogy megsüssem.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Tim82 #131 üzenetére

    Az SD olvasónál te a külső, vagy a belső PCI Express helyet értetted most? Én a külső csapóajtós részbe gondoltam beépíteni az SD kártya olvasót, nem ilyen belsőre gondoltam. Itt olvastam a régebbi hozzászólásaidat, hogy mSATA-s SSD sajnos nem működne a belsőről, mert ahogy fent írtad, egy mini PCI-ra drótozott USB meghajtó.

    Tényleg, mi az a ketyere, ami a feles méretű belső mini PCI-on van (van rajta egy rakás papír, mint egy kis könyv, de nem jöttem rá mi lehet)? A teljes méretűn a wifi kártya van, a két antenna dróttal, ezt megismerem. De a feles méretűnél nem tudok rájönni mi lehet. Az Asus-nál a Bluetooth nem így néz ki, kisebb. A T60-at még nem szedtem jobban szét, mint amennyit a ventilátor pucolása és az újra pasztázás igényelt, így szerintem a Bluetooth-ba nem futottam bele. Gondoltam a felesben talán 3G modem van, de akkor meg hol a SIM foglalat, mert olyant nem találtam az aksi mögött sem meg a gépben sem.

    A hűtésre majd nézek valami megoldást, de magára a processzorra és a videokártyára nem merek fémtartalmú pasztát kenni, mert nem vagyok túl gyakorlott ebben, és zárlatot okozhatok vele. Viszont van otthon egy szép nagy vékony vörösréz lemezem (nagy valószínűséggel 1mm alatti vastagságú), abból gondoltam vágok majd a chipek és a hűtő felület közé. Viszont a rézlemez és a hűtőfelület közép mehet a hatékonyabb fémes paszta, ott nem okozhatok bajt, ha jól gondolom.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Tim82 #131 üzenetére

    "...mint az eredeti gyurmaszerű anyagú hőelvezető lapka..."

    Upsz! Lehet hogy pancser voltam, mert én azt hittem, hogy az a gyurmaszerű "izé" az maga a hővezető paszta, de akkor az egy képlékeny hézagoló lapka ezek szerint? :F Szóval én azt leszedtem (már legalább 2 hónapja megy anélkül)... lehet, hogy hülyeséget csináltam? Anélkül is összekente pasztával a processzor chip teteje a hűtés érintkező felületét, mikor összecsavaroztam (és újra szét, hogy megbizonyosodjak hogy tényleg van kontakt), abból gondoltam, hogy jónak kell lennie. Nekem is furcsa volt az a szürke gyurmaszerű anyag, gondoltam is rá, hogy talán arra kellene kenni a pasztát.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Tim82 #134 üzenetére

    Igen, ezeket a kártyaolvasókat kerestem, de rossz kulcsszavakkal, és nem jött fel az ebay-en a kis csapóajtó mögötti foglalatba való. Amiket most belinkeltél, simán mehetnek bele a csapóajtó mögé, nem kell neki a moddolt BIOS?

    A modem a feles méretű foglalatban meglepett, azt hittem, hogy maga a modem az alaplapba van beleintegrálva. Akkor ezek szerint csak a modemnek az aljzata van ráépítve az alaplapra. Soha nem jöttem volna rá, hogy a Bluetooth-t is a kijelzőnél kellene keresni. Már az is meglepő volt, hogy azok a recés műanyag betétek tulajdonképpen nem arra valók, amire én gondoltam, hogy a nyitásnál legyen valami jobb fogás, hanem alatta van a wifi antenna. Mivel a fém fedélen nem nagyon mennek át a jelek, így műanyag betétet kapott.

    És emlékeim szerint a hővezető párna/szalag angol elnevezésibe is belefutottam már külföldi fórumokon (a gap-pad ismerős), de nem volt kép mellé, így valószínű, hogy akkor nem is néztem neki utána jobban. Na most már ezt is tudom. Akkor azt kellett volna megkenni talán a pasztával. Vagy az csak simán, magában érintkezzen a felületekkel?

    Viszont most látom, van hővezető ragasztó is, akkor a fazon aki szétszedte a hőelvezető csövet és az érintkező felületet, ilyent használhatott, nem pasztát.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    Nagyon kerregett az eredeti ventilátor a T60-amban, ezért rendelt egy haverom az ebay-ről olcsón (850ft postával) egy másikat. Csak ventilátort. Kicseréltem, szép halk most a gép ugyanazon a fordulaton (kb. állandó jelleggel 3400-3500 rpm körül megy a venti).

    Két kérdésem volna, az egyik, hogy érdemes-e felújítani a régi ventilátort? A ventilátor lapátsor csak simán lejön az alapról, az új zsírozott, a régi meg tök száraz, és szerintem "grafitporos", ami talán a lapátsoron lévő kör alakú mágnesről jöhetett le. Érdemes ezt lezsírozni (mármint a tengelyt) és eltenni, és ha igen, akkor milyen zsírral? Sima gépzsírral nem esnék neki alapból.

    A másik, hogy kicsit megsérült az az alumínium fólia, ami az egyik hűtőborda sorhoz rögzíti a ventilátor alumínium lemezét. Ez cserélhető-e ilyennel, hogy "adhesive aluminum foil"? Továbbá talán nem ártana kicserélni rajta az öntapadós szivacs csíkokat sem, ez szerintem a por elleni szigetelést növeli és a talán a rezgést, rázkódást csökkenti valamilyen szinten (de ez utóbbira csak tippelek).

    A hűtőnek maga a vörösréz része jó, kár volna kidobni, ezért gondoltam, hogy megér egy kis barkácsolást - persze csak ésszel és óvatosan (főleg a kis vörösréz tartó füleknél, ami a ventilátor alaplemezét fogják).

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Tim82 #138 üzenetére

    Köszi, megtaláltam azbest posztját, azt hiszem én is kerítek akkor szilikonos sprayt (mintha lenne is otthon valahol). :)

    Igazából nem tudom, hogy annak az alumínium csíknak csak a két elem egymáshoz rögzítésében van szerepe, vagy a hűtésben is, de vannak olcsón különféle ilyen öntapadós alumínium szalagok fent az ebay-en. Vagy vörösrézből is van, igaz eredetileg gitárokhoz van.

    Szivacsot pont olyant nem találtam ami most is rajta van (kicsit megviselve a szereléstől), lehet megfelel másmilyen is hasonló vastagságban. Igazából maximum a porvédelem miatt látom hasznát, de ha nem ott, akkor meg máshol úgyis bemegy a por ha akar.

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Rossifumi46 #142 üzenetére

    Én is az elmúlt egy hétben cseréltem csak magát a ventilátort, az is ilyen ezer forint alatti volt az ebay-ről. Egyre figyelj majd, hogy óvatosan hajlítsd róla el és vissza a vörösréz fülecseket, nehogy letörd. A vörösréz puha anyag, nem rideg, de azért nem szilikon gumi, csak ésszel. A ventilátort rögzíti még egy öntapadós alumínium csík is, ha elég ügyesen szeded le, akkor mehet is vissza. Ha nem, láttam már olyant, hogy sima szigszalaggal fogatták meg. De vannak az előző posztjaimban ebay-es linkek ilyen öntapadós alu és vörösréz csíkokról.

    Az enyém most csendes, de fel lehet javítani a régit is talán, thanks for azbest.

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Rossifumi46 #145 üzenetére

    Majd megírják a nálam többet tudók, hogy ez a T60-asra igaz-e vagy másik ThinkPad-re, de olvastam olyant, hogy ha nem a rendes, hozzá való teljes teljesítményű adapterrel használod - T60 esetében 90W-ossal - akkor visszaveszi a gép teljesítményét. Tehát hiába van "erős" processzorod, nem tudod kihasználni. Persze szükség megoldásnak jó, ha éppen csak az van kéznél.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Rossifumi46 #147 üzenetére

    Jó kérdés, szerintem puszta szerencse kérdése. Nekem a múltkor bedöglött a töltő adapterem, és vennem kellett egyet. Találtam az apródon egy pécsi fazont, aki alkatrészként árult egy T60-ast, és írtam neki, hogy nekem csak a töltő kellene, és ha esetleg jobb az aksija, akkor az is, mert az enyém egy hatcellás volt és jó ha húsz percet bírt. Kiderült hogy más érdeklődő is volt, és hozott egy pár töltőt meg aksit, volt köztük után gyártott is meg eredeti is, és sikerült kifognom egy 97%-os állapotú 9cellásat 5500forintért, a töltőt - eredetit - 6000forintért adta. A másik fazon sokallta az árát, az inkább megvette a 70-akárhány %-os állapotút olcsóbban. Persze ezeket a százalék adatokat az Ubuntu aksi információból vettem, lehet nem hiteles adatok.

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Tim82 #149 üzenetére

    Most nem esküdnék meg rá, de a múltkor mikor töltőt kerestem a pécsi zacikban az egyik fazonnak a saját gépe T430-as volt (a szerintem csúnya kinézetű új billentyűzetes), és úgy emlékszem (bár nem vagyok 100%-ig biztos benne), hogy még ugyanolyan volt a töltő csatlakozója. Nálam volt a gép, de nem próbáltuk össze, csak a döglött töltő dugóját néztük hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Rossifumi46 #157 üzenetére

    A dolog apró szépséghibája, hogy nem megy a T60-as ezzel, csak a T7200, T7400 és T7600 procikkal. Ezeknek a 7100, 7300, 7500, 7700 prociknak nagyobb az FSB-je, 800mHz-es, a 7200/7400/7600 prociknak pedig 667mHz-es. Ha komplett alaplapot cserél valaki, az más tészta.

    Category:T61, Category:T60, Intel Core 2 Duo (Merom)

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz simon0918 #171 üzenetére

    A RAM maximum 3giga mind a T60-ba, mind a T60p-be. Leginkább T61 vagy T61p (4:3-as, 14,1colosba való) alaplappal tudnál elérni több RAM-ot, 8gigáid, de felejtős, nem érdemes beleölni annyit (ráadásul az Nvidia Quadro kártyák meghalósabbak, ezt több forrásból is megerősítették nekem). A 4:3-as kijelzőjű T60-asokba mind a 15colos, mind a 14,1colos kaszniba ugyanaz az alaplap megy bele, csak a 15-ösnél van egy toldó/hézagoló nyomtatott áramköri lapka, amivel megtoldod, hogy kiérjen a vinyó és az ultrabay csatlakozókig az alaplap csatlakozása.

    CPU-t lehet bele tenni erősebbet, egészen a T7600-osig. Az SSD sokat dob rajta, főleg ha találsz egy neked tetsző "light weight" kis erőforrást használó Linux-ot, én azzal használom, még az öreg vinyón, de még így is elég jól megy. Az Elementary OS alapban olyan 350mega RAM-ot "eszik" és teljesen jól használható alap dolgokra és kellemes a rendszer kezelése, kinézete.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz simon0918 #174 üzenetére

    Puff, erre tényleg nem tudok mit mondani, az Asus N53JQ-n még mindig Win7-est használok, de csak a játékok miatt (viszont amint kijön az Elementary OS 0.3 Freya végleges, szerintem végérvényesen búcsút intek a Windowsnak). A T60-ason csakis és kizárólag Elementary Luna van, én nem szívatom magam egy gépen két rendszerrel (max. a Kali Linux-ot tenném fel a másik Linux mellé, biztonsági tesztelésre). Szóval gőzöm sincs hogyan kell Windows/OSX mellé Linux-ot tenni és hasonlók. :B

    Az asztali géppel kapcsolatban érdekes a kérdésed, mert driver-ezni Linux alá szerintem nem CD-ről szokás, hanem google keresgélés + terminál. :) Nálunk is pont ugyanez van, TP Link rooter az asztali gépen (szó szerint a gépház tetején foglalt helyet), csak éppen nem wifi-s, hanem madzagos. Van hozzá valami telepítő CD, de én azt már a Win XP alatt kivágtam a kukába, és kerestem friss drivert a neten. A Linux meg simán felismerte, bár szerintem a két gép - az Asus-om és az öreg asztali gép - mellérendelt viszonyban van a rooter-t illetően. Tehát nem a rooter van a gépen, hanem a gép a rooter-en (kábelmodem -> rooter -> gépek). De passzolok tényleg, nem értek igazából a rendszerbe kapcsoláshoz, viszont működik.

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz simon0918 #173 üzenetére

    Viszont van "egy kis gond" a Linux-okkal az ilyen öreg ATI kártyás / GPU-s gépeknél. Az új kerneles Linux verziók már nagyon nem támogatják ezeket a kőkorszaki grafikus chipeket, és az ATI amúgy meg egy nagy mázas népművészeti cserépedény (magyarul köcsög), mert nem ad ki úgy friss driver-eket, mint az Nvidia. Az Nvidia kártyás gépeknél a Linux automatikusan "beszerzi" a zárt külső illesztőprogramot amit az Nvidia biztosít, az ATI-nál lehet kézimunkázni. De ezeknél az öreg chipeknél nem segít, nem kompatibilis az új meghajtó program az X1300/X1400 chipekkel, és a régi meghajtó programot ami ezekkel a chipekkel megy csak elavult kernelverzióra tudod felhegeszteni. Az meg biztonsági és egyéb kockázat lehet, úgyhogy nem éri meg.

    Viszont ha nem akarsz játszani, meg a videochip 3D-s képességeit igénylő feladatokat végezni, pont tegyél rá magasról. Netezni, ide-oda másolok fájlműveletekhez, képnézegetéshez, filmezni, zenét hallgatni vastagon elég a 2D támogatás is a GPU-n. :) Ugyanis az alap Linux videodriver erre bőven elég, lesz natív felbontásod minden gond nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz bull84ghia #182 üzenetére

    Igen, belemegy. A csapóajtó mögötti alsó részbe. Az alsó a PC Card, a felső az ExpressCard. A felsőbe például tehetsz extra USB és E-SATA protokat. A sebességét viszont nem tudom, hogy mit hozna (mondjuk ha USB 3.0-at teszel bele).

    Én a PC Card bővítőhelyre kíváncsiságból rádugtam azt a kártyaolvasót, ami a tévészolgáltató kódkártyáját (bankkártya szerűség) olvassa. Semmit sem mutatott, fel sem ismerte az eszközt. Mondjuk elég alap Linuxom van, nagyon nem is próbáltam keresni, hogy mi lett rádugva. Az viszont kilógott oldalra. Ha esetleg megveszed ezt az SD olvasót, írd meg légyszi, hogy ez kilóg-e a gépből?

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz bull84ghia #182 üzenetére

    Viszont mindenképpen kérdezz rá, hogy hány GB-ig olvassa-írja az SD kártyákat, mert az ebay-en sokszor oda volt írva, hogy max. 2GB-ig kezeli. Az azért már elég gáz, szerintem a legtöbb ember manapság már minimum 8-16gigásakat használ. Legjobb, ha kezeli az SDHC, SDXC kártyákat is.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    Nem kizárt, hogy volt már róla szó, de ismétlés a tudás anyja: a Lenovo T61-ből, a 4:3-as képarányú 14,1colos alaplapja ugye "csont nélkül" belepasszol a T60/T60p szériákba? Egy 15-öst szeretnék "felupgrade-elni" előbb-utóbb, de csakis és kizárólag az integrált Intel X3100-as alaplapos verzióval (Nvidia megdöglést elkerülendő).

    Ha ujjlenyomat olvasós csuklótámaszt szeretnék, akkor ugye olyan T61-est kell nézem, amin van ujjlenyomat olvasó. Vagy minden alaplapon ott van a csatlakozó, csak a csuklótámaszon nincs a leolvasó? Ezt tényleg nem vágom, bocsi. :B

    Szóval valószínűleg olyan gépet kell akkor vadásznom, ami:
    1. 4:3-as 14,1colos (15-ösben nem volt T61 4:3-ban tudtom szerint)
    2. Intel X3100-as IGP van benne Nvidia helyett
    3. van az alaplapon csatlakozó az ujjlenyomat olvasóhoz.

    A kijelző kábele ugye ugyanaz a T61/T60 szériákban? Valamint, hogy a 4:3-as T61-en volt-e infravörös port? Nem mintha kellene, csak úgy kérdezem. :)

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    Belenéztem az Ultrabay-be, és a T60 alaplapon három csatlakozót láttam. Egy PATA/IDE, egy aksi, és a középső az SATA lenne? Jelenleg IDE/PATA csatis a vinyó fiókom az Ultrabay-ben, de lehet lecserélem, ha lehetséges egy SATA-sra.

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    FrankenPad építésénél - 15colos T60 házba 14colos T61 alaplapot - visszafelé is kompatibilis a dolog? Azaz a maradék alkatrészekből - 14colos T61 házba mehet-e a T60-as alaplapja? A 4:3-as T61 házat nem láttam még élőben, de gondolom azon már nincs pl. IRDA (infravörös) port, de mondjuk az nem is létszükséglet. Ilyen lényegtelen apróságokat leszámítva összeépíthető a fent említett konfiguráció? Anyumnak elég lenne a "maradék" (főleg egy netbook után), és nem kellene a darabonkénti kiárusítgatással vacakolni.

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Lei559 #192 üzenetére

    Az UltraBay hot swap-os, a gép kikapcsolása nélkül cserélhető az oda tett adathordozó. Csak előtte le kell választani a rendszerről (Windows alatt talán mint az USB-s eszközöket, Linux alatt meg fájlkezelőben lecsatolni a meghajtót és kész).

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Chaser #197 üzenetére

    Még nem, de egyenlőre úgy tűnik, hogy eléggé pang az alkatrész lehetőség is. Alaplap lenne, de elég horror áron (32k és 22k), komplett 4:3-as Inteles T61-et meg elég nehéz kifogni. Kár, mert nagyon jó T60 házat szereztem (szinte karcmentes IBM logós, ujjlenyomat olvasós palm rest-el, atom feszes zsanérokkal), csak kijelző és alaplap nincs, és ezek a legnehezebben beszerezhető alkatrészek. Főleg hogy 1400x1050 IPS-től gyengébb nem érdekel, de az 1600x1200 IPS jobb lenne. Proci, memória és a többi már könnyebb ügy lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    válasz Chaser #199 üzenetére

    Köszi az infót, rákeresek majd ezekre a kijelzőkre. :)

    Legeslegrosszabb esetben a jelenlegi T60-asomból lesz kikannibalizálva a 1400x1050-es IPS kijelző, de ezt hagyom az utolsó utáni lehetőségnek.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

  • cuccos19

    tag

    Mostanság vacakol a T60-asom. Eddig csak az volt a kissé idegesítő vele, hogy bedugott töltővel nem lehetett bekapcsolni. Gomb lenyom, fények kialszanak. Töltő ki, aksi ki, aksi vissza, indít, töltő be és ment. De most már nem tölti az aksikat. Van kettő, és egyiket sem. BIOS-t felfrissítettem a legutolsó kiadásra (2.27 a 4:3-ashoz), ez okés, de most sem tölt, tehát nem ez volt a gond. A gép dobálva nem volt, szét nem eshetett benne semmi. Azért szétszedtem darabokra, de minden rendben volt benne. Az oprendszer bár nem új, de még van rá támogatás - Elementary OS 0.2 Luna, Ubuntu 12.04LTS alapokon. A gép amúgy sokat állt, mert tartalék gép. Ami a töltést illeti, sajnos töltőre dugva még kikapcsolt állapotban sem tölti az aksit.

    Konklúzió: valószínűleg az alaplap fogja megadni magát?

    Más: már elég halovány a fényerő, cserélt már valaki CCFL fényforrást LED-esre ilyen gépben? Valami amcsi oldalon láttam, hogy árulnak hozzá átalakító szettet. FrankenPad esetében már azért lehet erre is szánnék némi pénzt.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

Új hozzászólás Aktív témák