Új hozzászólás Aktív témák

  • cuccos19

    tag

    Egy ideje nézegetem az üzleti notikat, és valahogy mindig a Lenovo-k azok, amiknél kikötök (nem csak hogy kiválók, de szerintem még szépek is :D ).

    Egy nagyon mobil gép mellé (X200 vagy X201 lesz) szeretnék egy régi jófajta 4:3-as kijelzős Lenovo-t. Most elsőre kicsit talán furcsán hangzik, de én ezt a gépet amolyan "retro gamer-nek" szánom. Az asztali gépektől már rég megszabadultam és soha többet nem szeretnék olyant, rengeteg helyet foglalnak és még több kábel lóg ki belőlük, úgyhogy a takarítás is akkora nyűg volt, hogy a pormacskák már területharcot vívtak az íróasztal alatt. :DDD

    Szóval a játékok, amik mindig is nagy kedvenceim voltak elég hisztisek, és nem szeretik sem a Win7-et, sem a széles vásznas kijelzőt. Teljesség igénye nélkül, No One Lives Forever (NOLF) 1-2, Vietcong + VC: Fist Alpha (fel sem megy Win7-re nálam... :F ), Indiana Jones and the Emperor's Tomb, stb... főleg régi FPS és 3D kaland-akció 2000-2005 tájékáról.

    Ami világos, hogy lehetőleg minél erősebb hardver legyen, és legjobb ha az ATI Mobility Radeon X1400-assal keresem. Gondolom prociból sem árt a T7xxx valamelyike és Win XP (azt szánok rá a játékoknak) 3giga RAM. Amivel viszont meg vagyok lőve, hogy érdemes-e hajtani az 1400x1050-es kijelzőt, vagy inkább jobb kisebb felbontású 1024x768-as? A játékokat az alul belinkelt oldalon megnéztem, legtöbbjét viszi a X1400, még 1280x1024 (vagy 960) felbontásban is. A másik, vinyóból gondolom jobb, ha egy kisebb de gyorsabb 7200-es, mint valami nagy tárhelyes 5400-es. Jó ha 50-60gigát foglal el szerintem az XP meg a játékok.

    B verzió: érdemes egy 4:3-as T61-est hajtani valamelyik NVIDIA Quadro kártyával inkább? Csak T61-ből meg ritkább a 4:3-as... :F

    Ezt a gépet csak retro gamernek szánom, egyéb tevékenységre van másik notim, tehát gyakorlatilag csak ennek kell hogy megfeleljen (a T szériát azért választottam, mert van benne anyag, és én az ilyent valamiért mindig is előnybe részesítettem :) )

    http://www.game-debate.com/hardware/?gid=112&graphics=Mobility%20Radeon%20X1400

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

Új hozzászólás Aktív témák