Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz atike #85 üzenetére

    Elnézést, nem akarok sértegetni. :R

    Szerintem nem ugyanazok a célok. Kína világuralomra tör, az USA pedig meg akarja előzni a terrorizmust, plusz nyilván figyelni, fülelni, infót gyűjteni.
    Lehet erre persze azt mondani, hogy valahol ez is világuralmi törekvés, és nyilván van is benne valami - de valahogy nekem az amerikai "világuralom" jóval szimpatikusabb, mint a kínai. Pláne látva, hogy hogyan bánik Amerika az állampolgáraival, és hogyan Kína.

    Azt viszont nem mondanám, hogy Kína nyíltan csinálja, sőt. Úgy kellett minden alkalommal rábizonyítani. Mondjuk nem nehéz.
    Lásd pl. ma reggeli cikk, hogy a JDI drónok adatokat küldenek Kínába.
    De pl. az én Xiaomim is azzal indított, miután aktiváltam a MI fiókot, hogy két nemzetközi (!) SMS-t küldött haza. Plusz még ki tudja mit.

  • janeszgol

    félisten

    válasz atike #85 üzenetére

    Én kezdtem személyeskedni, igaz nem nyiszatira, bocsi. (Bár a múltkori vitapartnereim azok voltak, nem vitapartnerek, 15-ből 15 csak a sértegetésig jutott. Ennyi tellett nekik.)

    nyiszati: a terrorizmussal sok mindent el lehet adni. De egy szó sincs róla, hogy a kínai (meg orosz, meg stb) diktatúra az ide is eljönne. De valahol az is diktatúra, hogy Trump böffent egyet, és a Huawei elbúcsúzhat a mobilos második pozíciójától.
    Csak Kína gyűjtheti a drónok adatait? Az USA nem?

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

Új hozzászólás Aktív témák