Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    "remélhetőleg egyre több fejlesztőt tudnak arról meggyőzni, hogy az M-Pencil és a MatePad széria érdemes arra, hogy a cég saját alkalmazásboltjában is megjelenjenek a nívós szoftverek."

    Igen, most, hogy gyakorlatilag megszűnt a mobil/tablet gyártásuk, valószínűleg sokan fognak elkezdeni fejleszteni egy olyan szoftverre, ami már csak addig tart, amíg a még készleten levő termékek végleg el nem fogynak. Minden pénzt megérne nekik.

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #6 üzenetére

    Jaj istenem... az csak az utolsó pillanatig "begyűjtött" SoC-kből, meg memóriákból álló "gyártás". Ez csak szó szerint a készlet erejéig fog tartani. Ami köztudottan legkésőbb télre állítja le az egészet. Ha valahogy változnak a dolgok mostanában, akkor csak a rossz irányba, mármint a Huawei szemszögéből. Ezek tények. A választásokra meg nem alapozhatsz, hisz már számtalanszor el lett magyarázva, hogy nem elnökfüggő a dolog. A jelenlegi fasiszta szelek mellett meg a legkisebb problémájuk lesz a Huawei helyzetének javításán tevékenykedni, főleg úgy, hogy közben Kína egyre mélyebbre süllyed a morális szakadékban (lásd a tibeti és tajvani fejleményeket az elmúlt hetekből).

    A szoftverfejlesztésről volt szó. Amit egy télig életben levő cég esetén (vagy cégrész esetén) senki nem fog most elkezdeni. Főleg nem tabokra, hisz olyanokat már valószínűleg tényleg nem gyártanak, új modelleket biztosan nem. Szóval ideje elfogadni a valóságot.

  • doooo

    veterán

    válasz janeszgol #10 üzenetére

    "Te sokszor annyira véded a Samsungot, hogy észre sem veszed mennyire inkorrekt vagy, miközben másoktól elvárod a pontosságot."

    Nem tudom, hogy hogyan jön ide a Samsung. Őszintén.
    Én tényeket soroltam, azokra alapoztam (ahogy a Samsung, meg minden más esetén is szoktam). Amiket ti mondtok, azok remények, feltételes dolgok, és a legtöbb azonnal megcáfolható ha kicsit is racionálisan próbáljátok nézni a dolgot (ami nyilván nem megy, érthető okokból). A tények azok, hogy szeptember 15-étől nincs több új alkatrészük. Pont. Mindegy, hogy milyen időben beszélünk (mondjuk én sem múlt időben, hisz írtam, hogy még valóban folyik a gyártás/összeszerelés), ez a jelenlegi, már külvilágtól elvágott helyzet addig tart, amíg van raktáron alkatrész. Ami pár hónapnál tovább nem fog tartani, és addigra is 1-2 modellre fog visszaszorulni ez, főleg a Mate40-re.
    Tudom, hogy ez fájdalmas, de jelenleg így van. Nincs ebben semmi vélemény, meg vágy, meg mittomén, egyszerű tények. Azt meg főleg ne feledjétek, hogy ez a szeptemberi alkatrész beszüntetés is elég váratlan bejelentés volt, és ez szinte most volt, vagyis a nagy optimizmusnak tényleg nincs alapja. Engedélyeket szinte az összes szereplő kért automatikusan, de elég nyilvánvaló, hogy azok amelyek lehetővé tennék egy működő mobil létrehozását, nem fognak engedélyt kapni, mert különben már rég megkapták volna.

    "Az Intel nemrég megkapta, a cég építi fel a televíziós és notebookos részlegét, ahol szintén lehet helye ennek az M Pencilnek."

    Itt abszolút nem világos mit akartál mondani. Az Intel is csak bizonyos alkatrészeket árulhat, és az is valószínű, hogy a közösen bemutatott szervereket (mert ez az egyetlen említésre méltó, megvalósult, közös dolog az elmúlt hónapokból, pláne a további szigorítások óta) is mostanáig leszállított alkatrészekből oldják meg, főleg a memóriákat érintve, mivel azokat elvileg egyik szereplő sem tud már szállítani nekik, se laptopba, se mobilba, sehova.
    Ja egyébként a "ki folyamodott engedélyekhez, meg ki mire kapott, ha kapott is véletlenül" dolog is nagyrészt pletykákra épül, mindenféle "belsős, névtelen" forrásokra hivatkozva, vagy épp a Huawei fejeseinek "elszólásaira" (akik amúgy mostanában korántsem annyira optimista hangvétellel szoktak megnyilvánulni a témában, mint mondjuk ti; ez azért elég elgondolkodtató önmagában is, nem?).

    Ja és persze még mindig táblagépes, M-Pencil-es szoftverfejlesztésről volt szó eredetileg, ami továbbra is abszurd, és valóban minden realitást nélkülöző "vágyálom". Perpillanat mindenféleképp.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #14 üzenetére

    Nem írnak mást, mivel ugyanazt írtam én is, ha nem esett volna le. A laptopokat meg ne keverd a mobilos üzletághoz, mert semmi közük egymáshoz. A biztonsági kockázatok terén sem, hisz a szintén engedélyt kapó Microsoft, Windows rendszere fut rajtuk, ami nincs a Huawei által megváltoztatva, mint az Android a mobilokon, elég logikus, hogy ezeket miért engedélyezhetik még egy darabig, és a többit miért nem.

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #16 üzenetére

    Ez meg szimpla trollkodás, ami ismételten nem fog változtatni a tényeken, és csak az látszik, hogy mennyire kevered a dolgokat (például a külnbző üzletágakat, lásd az előző kommentedben). Például senki nem beszélt cég megszűnésekről, hisz egyrészt a gyártás beszüntetése nem a cég beszüntetése, másrészt több lábon áll a cég (ezért is írtam a mobilos részlegre is, hogy "cégrész"), így még egyértelműbb, hogy továbbra is lesz olyan, hogy "Huawei", tehát ne adj olyan szavakat a számba, amiket sosem mondtam.

    Harakirit meg nem fog kínai ember elkövetni... bár ezt nyilván te is tudod.

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #20 üzenetére

    Nem kezdtem semmiféle trollkodást. Egyszerűen nincs ilyen, amire rámutathatnál, szóval kár leírnod ilyesmiket. Te kezdted, mert... miért is? Semmi okod nem volt rá, látod, hogy Janeszgollal sem értünk igazán egyet, mégis normálisan megbeszéltük, nem ment át trollkodásba meg gyerekes viselkedésbe a dolog, erre te jössz, és nyomatod az üres dumát, kiforgatod a szavaimat, olyanokat dobsz be nagy drámaian, amiket már rég leírtunk feljebb (vagyis vagy el sem olvasod rendesen amire válaszolsz, vagy nem megy a szövegértelmezés se), és amikor elfogynak az érveid (amikre eleve nem volt szükség, mert lezártuk a témát), meg amikor már bizonyítottad, hogy nem tudsz összekötni a fejedben egyértelmű dolgokat, mint pl. az alkatrészek teljes hiányát, és a gyártás ebből adódó leállását... akkor nyomatod a trollkodást, meg a harakirit, meg a fene tudja mit. Ha nem vagy képes felfogni valamit, akkor kérdezz rá újra, mondd, hogy magyarázzuk el, vagy maradj csendben, de ne égesd már magad lépten nyomon. Még a Huawei sem beszél úgy, mintha valami párhuzamos univerzumban élnénk, hisz az alkatrészhiány miatti, közeljövőben való leállásról is ők maguk nyilatkoztak, de te mégis csak nyomatod a bullshitet. Miért, minek? Hagyd abba, mert a modiknak majd ezeket kell a végén törölniük. Nem mintha foglalkoznának ezzel az egyébként már halott topiccal.

    De azért imádom, hogy azonnal átesel a ló túloldalára, és mindezt még megfejeled olyasmikkel, amiket én is határozottan kizártam, meg mindenki más is persze, aki akár csak picit is végiggondolta a reális opciókat a rendelkezésre álló információk alapján. Ismét bizonyítva, hogy tényleg nem tudod miről beszélsz: "mivel az is lehet hogy már jövő hónapban se lesz alkatrész"
    Nem, ilyen egyértelműen nem lehet. Mondhatni lehetetlen, hogy ez megtörténjen.

    És most engedd el a témát, mert nem tudsz érdemben hozzászólni, ahogy azt többszörösen is bizonyítottad mostanra. Vitatkozni pedig nem lehet így, főleg ha amúgy sincs miről. És nem is fogok, trollkodhatsz, amennyit csak akarsz (mert akarsz, és fogsz is még, mert továbbra sem tudod elengedni a témát, és ez az egyetlen "fegyvered", pedig most lenne esélyed "megmutatni", hogy tévedek ezzel az igazán megalapozott "jóslattal"; majd meglátjuk összejön-e).

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #22 üzenetére

    Kit érdekel mi jelent meg június közepén? A Mate40-et meg már gyártják, és szeptember 15 előtt is gyártották. A tollat pedig szintén nem most dobták piacra. Minden, amiről beszélsz lényegtelen az új szankciók óta. Ezt nem tudod felfogni, vagy elfogadni (vagy mindkettő).
    A "gyakorlatilag" határozottan azért szerepelt benne, mert ugye nem szó szerint állt még le minden, de kétségtelenül le fog hamarosan. Azt is írhattam, hogy "valósággal már megszűnt", mert az is ugyanezt jelentette volna.
    Az egész olyan mint egy akku. Ha lemerül, vége, és töltőre már nem rakják az idén (azaz nem lesz új alkatrész, már most sincs, hetek óta). Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy amit az akku árammal lát el, az menthetetlenül le fog állni, vagyis ezesetben, hogy amit a Huawei csinált mobilfronton, annak egyelőre vége van. Nem kell próbálnod belekötni a szó szerinti értelmezésébe amit mondtam, mert direkt mondtam úgy, ahogy. És még ha ez zavart is téged, azóta kész regényt írtam ide, alaposan kifejtve, és ott nem használtam a "gyakorlatilag megszűnt" szóösszetételt. Valami fikarcnyi értelme talán lenne ennek a műhisztinek, amit levágsz, ha nem magyaráztam volna meg többször is, hogy miért írtam, amit, de ahogy egy mondattal ezelőtt írtam, szerencsére bőven kifejtettem (és érdekes módon csak te nem akarod érteni, pedig igyekszem alaposan szájba rágni). Az, hogy még mindig ezen próbálsz rugózni, megint csak azt igazolja, hogy nincs min vitatkozni.

    Ja, amúgy bocs ha kéretlenül válaszoltam; bár nem nekem címezve írtad, gondolom rám vonatkozott.

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #24 üzenetére

    Tudsz te olvasni? Vagy angolul? Esetleg angolul olvasni? :C
    "The chips that the world's largest independent foundry can supply Huawei with have to be produced using more "mature" process nodes. Unfortunately, these older process nodes have no use when it comes to driving today's mobile phones.
    It is believed that the mature process nodes include those of 28nm and higher."

    28 nanométer és afölött! Ez 2012-as technológia!!! És ez a legmodernebb (!), ami engedélyezett a rejtélyes "informátor" szerint. Ha szerinted ez több holmi viccnél az engedélyezők részéről... akkor arra már nincs mit mondani. Szép kis öngól volt azért. Ahogy már mondtam, a Huawei is sokkal racionálisabb nálad a helyzettel kapcsolatban, ez pedig önmagában is mindent elmond a dologról.

    Azért már nagyon várom, hogy 2 hét múlva miféle örömhírekkel fogsz előrukkolni... lehet, hogy engedélyt kapnak 2G-s mobilchipek gyártására is? :o

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #26 üzenetére

    Ja fél évre (ami szintén csak optimista becslés, semmi kézzelfogható bizonyíték nincs rá)... mert leveszik a gyártás volumenét, hogy tovább kihúzzák, addig lehet munkát adni a munkásoknak, addig működhetnek leállás nélkül az összeszerelő üzemek... és az is valószínű, hogy nem fogják Kínán kívül nagyon forgalmazni (nem mintha sokan vennék máshol). Hogy legalább oda legyen elég chip, főleg ha a Mate X2 is ezzel készül. 2 opció van: vagy már gyártják őket (ahogy normális esetben tennék), és akkor a 8,8 millió nem a még raktáron maradt darabok száma, mivel ebből már szeptember 15 előtt is használtak fel gyártáshoz, meg azóta is használtak fel, a cikk megírásáig. Vagy pedig, a másik, hogy eltolják a piacra dobást, és akkor eddig nem volt szükség a gyártás normális volumenét tartaniuk. És akkor ezzel tolják ki márciusig. Január eleje (amit én mondtam, mert az év végéig, az nem azt jelenti, hogy szilveszterkor vége, szó szerint) meg március eleje között persze nincs sok különbség. Nincs ebben semmi "ökörség", csak következetes logika. Arról senki nem tehet, hogy te az ilyesmit kidobod az ablakon, amikor a Huawei kerül szóba.

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #28 üzenetére

    Milyen szakértőkét? Milyen konkrétum van ott leírva? Valami kézzelfoghatót is hozz majd végre, mert névtelen források vélt információfoszlányai (amikben amúgy is az a lényeg, hogy 28 nanométertől régebbi technológiára kaptak engedélyt, mert ez a lényeg, erről szól a cikk, ez a címe is, hiába ragadod ki belőle az egyeltlen olyan dolgot, ami neked tetszik), vagy egy random szám, "kb. 6 hónap", a nagy nulla kb. Mert erre, a 6 hónapra, más magyarázat nincs, azon kívül, amit leírtam. És tudod miért? Mert a korábbi évek P és Mate szériái nem fél év alatt kerültek ekkora számban legyártásra. Hanem maximum 3-4 hónap alatt! Itt van egy bizonyíték is rá: [link] 85 nap alatt 10 millió darab lett eladva, nem leszállítva, eladva! Ez a szám még korábban lett leszállítva, és még attól is korábban lett legyártva, és nekünk nem is kell ekkora szám, "csak" 8,8 millió. Az pedig, ha legkorábban január végén is kezdték a gyártást, bőven megvolt április végére. Ez pedig nem fél év, nem 6 hónap, akárhogy is nézzük. Arról nem is beszélve, hogy ha egy valami változott azóta, az a Huawei eladásainak növekedése belföldön. Ennek a 8 milliónak 2-3 hónap alatt el kellene fogynia (főleg ha a Mate X2 is piacra lesz dobva hamarosan). Nem is csak a gyártósorról, hanem a polcokról is! Ismételten, színtiszta, precedensekre épülő logika. Ugyanaz, amit korábban is használtam, amikor év végére tettem a leállást. Amibe nem illik az általad linkelt cikk random bedobott "6 hónap"-ja, de ha mégis igaz lenne ami ott van, akkor az csak azért, mert egyszerűen lejjebb veszik a gyártás mértékét, hogy tovább kihúzzák. Amit szintén leírtam, egy kommenttel feljebb.
    És odajutottunk, hogy megint csak szájbarágósan ismétlem magam, és továbbra is minden eddigi tény engem igazol. Amiket persze te továbbra sem fogsz elfogadni, pedig borzasztó egyszerűek, és kristálytiszták. Erről egyelőre ennyit.

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #30 üzenetére

    Érdekes módon a Huawei saját bevallása szerint nem csökkentek drasztikusan az eladásaik összesítettben, mivel otthon lassan monopóliumuk lesz a teljes mobilpiac felett... (otthon, ahol a GMS gyakorlatilag soha nem létezett)
    Engem nem zavar, hogy égeted magad folyamatosan... nyugodtan rádcáfolok ismét: [link]
    Mate20 széria, 4-5 hónap, 10 milla. 8-hoz ennyi sem kellett nekik, és persze mindez már a leszállítás, nem a gyártás. Mate20... 2 generációval korábban, azóta csak nőttek az eladások. Levonhatod a nemzetközit, de hozzá kell adnod a kibővült hazait.

    Hoppá, mit találtam még: [link] Mate 30. 3 hónap. GMS nélkül, 7 millióhoz 2 hónap kellett, 75%os előrelépés a Mate20-hoz képest. Gratulálok! Ahhoz, hogy ilyen ügyesen szaladsz neki a falnak, újra, meg újra.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #32 üzenetére

    Jaj de vártam az örömhírt tőled is...
    Hogyne olvastam volna... már megelőztek máshol.

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #34 üzenetére

    Nincs tévedtem, meg bocsi, mivel semmiféle olyat nem írtam, hogy abszolút kizárt bármiféle változás a jövőben. Arról vitatkoztunk, hogy a jelenlegi helyzetben (amikor nem jósolunk, meg reménykedünk, hanem csak azokkal dolgozunk, amiket hivatalosan elénk raktak, vagyis, hogy nincs Google, nincs több új SoC, nincs több új alkatrész, stb), ebben a keretrendszerben, mik az opcióik. Olyat nem mondtam, hogy soha nem fognak ezen változtatni (pozitív vagy negatív irányba), csak olyat, hogy én nem reménykednék a helyetekben, mert mostanáig csak negatív változások voltak.
    És még mindig nincs kézzelfogható, hivatalos nyoma annak, hogy most minden rendbe fog jönni. Legfrissebb GSMArena cikkből idézve:
    "There’s no word on whether TSMC will be allowed to resume shipments, which would enable Huawei to continue using its in-house Kirin chipsets. However, industry experts express doubts that even Qualcomm and MediaTek will receive licenses and point to the current administration’s “erratic policy decisions”.
    Similarly, it’s not clear if mobile software and online services would be deemed okay..."

    Egyelőre ez olyan mintha csak az lenne biztos, hogy lesz elég kamerájuk meg kijelzőjük befejezni a Mate40 gyártását, mert így utólag belegondolva még ez is kérdéses volt, hisz ezekből nem volt nekik raktáron 8-9 millió, amikor elvágták a beszállítóktól őket (bár még ez is csak egyetlen egy újságcikk alapján, amikben már sokféle pletyka megfordult, és korántsem garantált, hogy igazuk is lesz).

    De, hogy akkor pozitívabban is beszéljünk róla, az mondjuk logikus lépés lenne (ha igaz, hogy hagynak nekik némi mozgásteret), hogy Qualcomm, meg Mediatek SoC-ket adnának nekik, a GMS-t meg továbbra is visszatartanák, ahogy a Kirin gyártását is. Ezzel viszont mindenféleképp fennmaradhatna a cég, nagyjából úgy, mint az utóbbi másfél évben (a jobb SoC-k meg még pozitív változást is hoznának).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák