Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #34 üzenetére

    Nincs tévedtem, meg bocsi, mivel semmiféle olyat nem írtam, hogy abszolút kizárt bármiféle változás a jövőben. Arról vitatkoztunk, hogy a jelenlegi helyzetben (amikor nem jósolunk, meg reménykedünk, hanem csak azokkal dolgozunk, amiket hivatalosan elénk raktak, vagyis, hogy nincs Google, nincs több új SoC, nincs több új alkatrész, stb), ebben a keretrendszerben, mik az opcióik. Olyat nem mondtam, hogy soha nem fognak ezen változtatni (pozitív vagy negatív irányba), csak olyat, hogy én nem reménykednék a helyetekben, mert mostanáig csak negatív változások voltak.
    És még mindig nincs kézzelfogható, hivatalos nyoma annak, hogy most minden rendbe fog jönni. Legfrissebb GSMArena cikkből idézve:
    "There’s no word on whether TSMC will be allowed to resume shipments, which would enable Huawei to continue using its in-house Kirin chipsets. However, industry experts express doubts that even Qualcomm and MediaTek will receive licenses and point to the current administration’s “erratic policy decisions”.
    Similarly, it’s not clear if mobile software and online services would be deemed okay..."

    Egyelőre ez olyan mintha csak az lenne biztos, hogy lesz elég kamerájuk meg kijelzőjük befejezni a Mate40 gyártását, mert így utólag belegondolva még ez is kérdéses volt, hisz ezekből nem volt nekik raktáron 8-9 millió, amikor elvágták a beszállítóktól őket (bár még ez is csak egyetlen egy újságcikk alapján, amikben már sokféle pletyka megfordult, és korántsem garantált, hogy igazuk is lesz).

    De, hogy akkor pozitívabban is beszéljünk róla, az mondjuk logikus lépés lenne (ha igaz, hogy hagynak nekik némi mozgásteret), hogy Qualcomm, meg Mediatek SoC-ket adnának nekik, a GMS-t meg továbbra is visszatartanák, ahogy a Kirin gyártását is. Ezzel viszont mindenféleképp fennmaradhatna a cég, nagyjából úgy, mint az utóbbi másfél évben (a jobb SoC-k meg még pozitív változást is hoznának).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák