Új hozzászólás Aktív témák

  • KKrisz751

    aktív tag

    Sziasztok.

    Nekem másfél hete van meg a P7. Fentebb leírtakat tekintve van egy pár gondolatom.
    Böngésző akadás:
    Ahol lakom csak mobilnet van, még az asztali géphez is, kedves telekom, nem hajlandó bővíteni.
    Na, itt jó ha Edge sávszélesség van, így néha még az asztali se tölt be, ellenben a telefonon mennek az oldalak. (Modem is 5M re a géptől van, hogy legyen 3G, egy 30cm es sugárban egy ponton az egész házban)
    A hegyek árnyékából kitérve, teljes sávszélesség van. Na itt tesztelve leakadt a böngésző. Miután 5 egyszerű, 4 játék, 1 facebbok lapot nyitottam meg és lapozgattam közte. Ez a gyári böngésző. Opera, vagy chrome, sokkal töbet elvisz. Igaz van egy két játékos oldal, aminél a görgetés nem volt folyamatos, de megbocsátható, mert a 30/30as kábelen is ugyan így akad.
    Lényegében ami asztalin akad az ezen is, ami itt nem akad, az még asztalin akadhat. Az oldal "nehézsége" és a sávszélesség sokkal többet számít. Céges wifin 40 oldal is simán fut akadás mentesen.

    Melegedés:
    Én a realracing3 al játszok, most hogy van nagy kijelző, hát 2 óra után teljes fényerőn és hangon, melege lett. Mivel nincs másik, és nem is volt másik nagykijelzős telefonom, így kollégám HTC jéhez viszonyítva, ami 4.7 es,, ahhoz képest 2x annyi idő alatt lett meleg. Nála 40 perc elég volt. Hogy ez jó vagy sem... passz. Az is igaz, hogy ha leállítottam a játékot, és letettem az asztalra 1 perc alatt hideg lett mint az asztal.

    Előző telefonom SamuGio volt. Na azon az FB is aksit tudott robbantani.

    A EmoUI: A Gio-n CM7 volt, Adw indítóval, nagyon megszoktam. Teszteltem MIUI-s romokat, de finoman fogalmazva is kirázott a hideg tőlük. Holo indítós romoknál egyből cseréltem az indítót ADW-re, ragaszkodó típus vagyok.
    Ehhez képest ezt kb 1 perc alatt szoktam meg. Bár felraktam az ADW-t, de ezen a P7-en azt nem tudom megszokni. Ráadásul beállításokban bármelyik adható alapértelmezettnek, és törölhető is. Nem kell mojolni hozzá.

    Régi megszokott 5Mp képekhez képest a 10Mp (16:9 ben) fantasztikus. 2 hét alatt több képet csináltam vele, mint előtte fél év alatt. Ahhoz képet, hogy az előlapi is sokkal szebb képet csinál mint a régi telóm..

    Billentyűzet volt a legszokatlanabb, vagyis hogy nincs deka gomb se az előlapon. Emellett a gyári SíWIPE minden igényemet kiszolgálja. Ráadásul, ha nem térerő árnyékba vagyok nem gépelek, hanem rábeszélek, és beírja magától. Jól artikulálva 20 sor esetén is 1-2 hiba van. Csak mert utálok gépelni, de így öröm facebookon, messengeren, skype-on üzengetni.

    Szóval mint teljesen átlag user 100% ig meg vagyok elégedve.
    Árán lehet vitatkozni, csak nincs értelme.
    Mivel egyben nem tudnám kifizetni, marad a részlet. Mivel telenoros a családban mindenki, így 2 év hűség nem oszt nem szoroz, és a régi tarifámmal 5e-el többe került a telefonálás, mint az új + törlesztő együtt.

    És mivel nem KP-ra vásároltam, másikat se arra vásárolnám, így marad a telenoros kínálat, és azon belül ár értékben nem nagyon van vetélytársa. Ami jobb a sokkal több a törlesztő, vagy a kezdő részlet(enné nulla forint volt, bementem és elhoztam), ami egy kategória árban, tudásban ehhez képest a béka s...e alatt van. Ezt pedig pont ezen az oldalon nyálaztam anno végig + néztem a teszteket.

    De van 1 dolog amit nem értek.Kijött egy frissítés 121 számmal. Ráraktam,
    Miért van, hogy frissítés előtt minden mozgás funkció működött, de most ha csörög és felkapom, nem minden esetbe reagál. És úgyszint a zseblámpa funkció is néha nem indul el. Restart kell akkor hibátlan.

    Előbbi bosszant, utóbbi, meg pont idegesít. Ha párom elfelejti a külső lámpát felkapcsolni, kellemetlen 20m korom sötétben botorkálni éjjel. Számomra nagyon hasznos , azóta kevesebb lila folt van a lábamon. Csak kellemetlen újra indítani a telót csak azért, hogy legyen zseblámpám. (tudom vegyek 300ért zseblámpát, de az a kocsiba maradhat, ez meg mindig nálam van. Különben is ennyi pénzért akkor világítson amikor én akarom..Nem?

    Csak tudnám, hogy lehet a régit vissza varázsolni.
    (GIO-nál kb 10 perc. , de ennél minden bonyolultabb.)

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

Új hozzászólás Aktív témák