Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86973952

    törölt tag

    válasz #92239104 #1451 üzenetére

    Az összefoglalóból illesztek be neked.

    Egyébként 80-85 % -ban már kész van, de gép hiányában nem nagyon tudom formázni, meg egyebek. Meg hozzáírni, néhány dolgot átírni... Lehet elmegyek veszek telefonhoz való BT -s billentyűzetet, csak még nem nagyon kaptam visszajelzést róla, hogy mi a tapasztalat velük használat során...

    Szóval.

    Huawei Ascend P7 típusok:
    Ennek azért van jelentősége, mert frissítésnél nem mindegy, hogy milyen telefont használsz. Jellemzően az itthoni kínálatban P7-L10 -hez lehet hozzájutni, ami single SIM verzió és NFC -vel van ellátva. (szolgáltató vagy bolt)
    Rendelhető továbbá a P7-L00, ami dual SIM, viszont a belső memóriája nem bővíthető (szintén NFC -s).

    Utóbbi azért van, mert a telefonon 2 slot található, ami vagy 1 SIM + 1 SD, vagy 2 SIM felállásban használható.

    Teljes lista régiók szerint:

    Standard
    P7-L00 China
    P7-L05 China
    P7-L07 China
    P7-L09 China
    P7-L10 Overseas
    P7-L11 Australia
    P7-L12 LatinAmerica
    High
    P7-L01 China
    P7-L06 China
    P7-L08 China
    P7-L16 Overseas

    Akkumulátor:
    A felhasználók véleménye szerint az üzemidő átlagosnak tekinthető. Munkaeszközként használva 1 napos készüléknek mondható. Általános használat mellett 1,5 – 2,5 napig nem kell töltőért nyúlni.

    Az akkumulátorra 2 év garancia jár.

    Melegedés:
    Nem jellemző, de ha hosszú időn keresztül nagy terhelésnek tesszük ki, akkor érzékelhető a készülék alján a forrósodás. Ez a működésére nincs hatással.

    Akadások, fagyás, használati problémák:
    Előre telepített, illetve népszerű böngészők használata során nagyítás és gyors görgetés, tördelés alkalmával jelentkezik akadás. Célszerű alternatív böngészőket használni, mint a Dolphin, illetve a CM Browser, melyek a Google Play kínálatából ingyenesen letölthetők.

    A felhasználók véleménye alapján a Huawei rendszere és maga a telefon is jól optimalizált. Nagyobb terhelésnél sem tapasztalható akadás, illetve fagyás, de késleltetett program indítás sem.

    Játék a telefonnal:
    Nagyobb játékok is problémamentesen futnak. Akadások, fagyások nem tapasztalhatók. Az FPS viszont néhány esetben ingadozik.

    PSP emulátor alatt a a legtöbb játék stabilan fut, néhány esetében azonban előfordul, hogy az elvárt szintet nem éri el FPS -ben. Pl. NFS Carbon.

    Valaki tud egy ROOT nélküli FPS számlálót/kijelzőt, ami app közben mutatja az FPS -t, azt megköszönném.

    GPS:
    Gyorsan talál jelet, internet nélkül is, másodpercekben mérhető.

    Szoftverfrissítés:
    A mobilarénás teszt óta már több fw is elérhető, ami a telefon működését is befolyásolja, mivel ezek alapvetően a rendszer stabilitása miatt fontosak.

    P7-L10:
    B121SP01
    B126
    B133
    Illetve néhány szolgáltatói változaton a B123.

    P7-L00:
    B123
    B125SP01
    B125SP02
    B125SP03
    Itt kérem ctibor lépjen be a képbe, hogy jól tudom -e. Illetve nem tudom létezik -e B125SP02, mert erről nem találtam infót. Elvileg kellene lennie.

    Az EMUI felület:
    A Huawei telefonokon a gyártó saját fejlesztésű felülete érhető el, az EMUI (vagy más néven Emotion UI), mely kinézetét tekintve az Android alaprendszerből, a MIUI -ból és az iOS -ből táplálkozik. Maximum 9 oldal használható, melyre tetszés szerint 4 oszlopban és 5 sorban helyezhetők el az ikonok/mappák/widgetek. Saját menü nincs. Az alsó sorban variálhatók az ikonok, maximum 5 app helyezhető el.

    Jelenleg a készüléken az EMUI 2.3 verzió fut. 2014. október végétől kezdve bármikor várható az EMUI 3.0 változata.

    A telefon saját kezelője, Telefon-kezelő alkalmazás:
    Működését tekintve a már sokak által ismert Clean Master (google play kínálatából ingyenesen letölthető) programhoz hasonlít.

    Működése/funkciók:
    - Telefongyorsító - ahol a készüléken futó programokat tudod kezelni.
    Probléma: mint alapvetően ez a saját kezelőkre igaz, nem szereti kezelni a google által készített app -okat, így teljes körű kezelésre nem alkalmas. Viszont nagyfogasztású alkalmazások jelzésére igen.
    - Tárhelytisztító - ahol a készüléken felhalmozott, maradvány fájlokat, mappákat lehet kezelni és a gyorsírótárat törölni. Ide tartozik még a ritkán használt programok összesítője is. Utóbbit természetesen innen is lehet kezelni, illetve törölni, 2 lépésben.
    Probléma: más tárhelytisztítókkal ellentétben marad néhány fájl, mappa, amit nem távolít el. Ezeknek a mérete csekély, de halmozódik, így érdemes más programmal is kezelni.
    - Zaklatásszűrő - feketelistákat lehet létrehozni egy vagy több adott telefonszámra, ami kiterjed a hívásra és az SMS -re is.
    - Energia takarékosság - 3 energiagazdálkodási séma között lehet választani:
    1. Teljesítménycentrikus
    2. Intelligens
    3. Ultra üzemmód
    Innen is elérhetők, kezelhetők a védett alkalmazások, illetve szintén kezelhetők, a már korábban említett nagy fogyasztású háttéralkalmazások.
    - Ne zavarj üzemmód - ne zavarj üzemmódban csak az engedélyezett kapcsolatoktól érkezhet hívás (fehér lista), a többi hívás nem csörög és nem rezeg. Az SMS- és egyéb értesítések némításra kerülnek.
    - Hálózati alkalmazások - innen követhetjük, hogy egy-egy program mennyi adatot fogyaszt. Külön jelölve a wifi és a mobilnet adathasználatát.
    - Értesítéskezelő - itt állíthatjuk be az egyes programoknál, hogy értesíthessen a telefonon. Módok:
    1. Engedélyez
    2. Értesít
    3. Korlátoz
    - Biztonsági mentés - innen is elérhető, értelemszerűen a telefonról készíthetünk biztonsági mentés a saját memóriába, az internetre, illetve a számítógépre.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz #92239104 #1501 üzenetére

    Igen, csúszósabb, bár szerintem egyáltalán nem vészes. Néhány napig én is hordtam tok nélkül. Tokkal nyugodtabb vagyok. GG3 a hátlap is, ami egyébként strapabíró, de nem törhetetlen. Korábban már egy ember javíttatta innen a törött hátlapot központi szervízben. Durván 15.000 HUF volt neki. Természetesen ilyenre nincs garancia. Egy tok sokat segít (pl. szilikon). Nekem is esett már, de nem lett semmi baja.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz #92239104 #1504 üzenetére

    1 mm a szilikon tok vastagsága. Szóval nem dob sokat a vastagságon. :) Bár vannak vékonyabb tokok is.

    NagyZL:
    Nálam nem igazán szoktak esni a telefonok, törni meg aztán főleg nem. Bár nálam nem szokott ilyen gond lenni, tehát csak + költség lenne. Főleg tokban.

    Egy telefont sikerült durván 20 év alatt összetörnöm, de sajnos már az is a 2 év lejárta után történt. Mint ha tudta volna. :D

  • #86973952

    törölt tag

    válasz #92239104 #5036 üzenetére

    Összefoglaló.

    Nem döcög, fut rajta.

    Azért a kamera fikázásra kíváncsi lennék, mert jobb képeket lő Sony "rendszerrel", mint maga a Sony eszközei. A család egyik része Sony mániás átlag user (Z széria), jobb képeket lövök ezzel családi összejöveteleken, mint ők, és ezt nem én jegyeztem meg.

    Szerk.:
    Mali 450MP4 -nél persze bőven van jobb, akár Adreno 330 is, de nem okoz neki problémát egy játék sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák