Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86973952

    törölt tag

    Próbáltam türelemmel végigolvasni a hozzászólásokat, de nem igazán ment. Én is hozzászólnék a saját tapasztalataim alapján. Azért az lesüt jó sok hozzászólásból, hogy nem csak nem használt, de még nem is fogott ilyen telefont. Ez persze nem azt jelenti, hogy aki a hátrányait taglalja, az nincs tisztában ezzel a készülékkel.

    Elég sűrűn szoktam telefont váltani, általában a felső, illetve a felső-közép kategóriából. Egyik telefonom ez a p7 és szerintem az egyes hátrányai ellenére is igen szerethető telefon. Formai megoldás szerintem tökéletes, burkolaton lehetne még egy kicsit csiszolni, ez inkább közép kategória, mint felső, de ettől függetlenül tetszetős.

    Ezzel a problémával együtt összesen 3 hibát tudok a telefonnak felírni. Másik a processzor teljesítmény: A készülékhez, kijelzőhöz elavult, de egyáltalán nem vészes. Nem vagyok egy nagy játékos mobilon, de ettől függetlenül a legbikább játékokon teszteltem és nem hogy fagyás, de még akadás sem volt. Az alapvető android betegségekről most ne ejtsünk szót, mert ennek semmi köze a telefonhoz. Böngészést illetően sosem használom a nagy népszerűségnek örvendő, előre telepítetteket, így ezáltal én akadásról nem nagyon tudok beszámolni.

    Másik probléma, ami szerintem a súlyosabb eset az az akkumulátor... Nos ezen a téren eléggé le van maradva a telefon. Én értem, hogy nagyon dizájn érzékenyek az emberek, de ne az akkumulátor hátrányára fejlesszenek. Ez egyébként szinte minden készüléknél így van sajnos. Én elég sokat használom a telefont, mail, internet, gps, fotó, 1-1 alkalmazás és még nem találkoztam olyan telefonnal, aminél ne kellene magammal cipelni a töltőt. Sajnos ennél sincs másképp, nála még egy kicsit talán gyengébb is az aksi, mint a kategóriában lévő társainál.

    Felülete szerethető, jól kezelhető, stabil. Elsőre kicsit furcsa volt, böngészgettem is más lehetőségek, felületek után, aztán rájöttem, hogy mennyire felhasználóbarát (számomra). Azon ritka pillanatok egyike is eljött az életemben, hogy egy telefon saját felületét használom. Szeretem.

    Melegedéssel kapcsolatban csak annyit írnék, hogy mint már írtam én elég sokat használom a telefont, nagy fogyasztású alkalmazásokkal is, sokszor több ilyen is fut egyszerre...de semmi melegedést nem tapasztaltam.

    Előfizetés kontra feltöltős "háborúhoz" meg annyit fűznék, hogy rendszeres használat mellett, ha nem csak családi telefonnak használod, akkor igen könnyű szép számlákat összehozni. Nálam is így lenne, ha nem korlátlan csomagban lennék, ami nekem nagy segítség, mivel átlagban 30-40 ezer forintos számláimat az előfizetés mértékére csökkentettem. Ez esetben 10-14 ezer forint lehet konstrukciótól függően. Nálam nem kérdés, hogy feltöltőzök-e vagy nem.

    Annak ellenére, hogy én nagyon elégedett vagyok a telefonnal, igyekeztem csak a hibáit hangsúlyozni, mert inkább ez egy lényeges kérdés. Összességében viszont nagyon elégedett vagyok, azt kaptam amit vártam.

    Azt viszont azért nem szabad elfeledni, hogy a világ 3 legnagyobb gyártója között ott a Huawei és ha még most nem is teljesen, de szerintem kb. 1 év múlva minden kategóriában vezető szerepet tölt be. Nagyon sok nem kínai eredetű telefont gyártanak már ott és egyre több alkatrésznél fordul elő, hogy egyes elemeket is ott állítanak elő.

    Kíváncsian várom, hogy a következő év 2. felében várható flexibilis forradalomnál mit tesz le az asztalra, mert a telefonok praktikusság és kinézet szempontjából alapjaiban fognak megváltozni és ezzel együtt az igények is.

    Én szívből ajánlom mindenkinek ezt a gyártót, ha nem is ezt a készüket (amivel mint írtam maximálisan elégedett vagyok).

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    Milyen üzemmódban? Mert közepesben/intelligensben, internet bekapcsolás nélkül egy éjszaka alatt 30 % körüli merülés, háttérben futó programok nélkül, kicsivel a fele alá levett fényerővel, ami ez esetben mindegy, mert az asztalon pihent.

    Máshol sem publikálják jobbra.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    Mellesleg nálam az általános használat GPS, mail, telefonálás, internet. Így azért elég szépen eszik. Sokszor fut együtt több dolog is, bár nekem munkaeszköz is, tehát adok neki használatot rendesen.

    Másik telefonom "jobb kategória", de ami lényeges az akkumulátor nagysága, ami ilyen használat mellett nem sokkal jobb használati időt javasol. Nyilván ha többségében a zsebemben pihen, illetve csak telefonálásra használnám, akkor nagyobb különbség lépne fel.

    Ezért jó az autós töltő, ha nem az irodában vagyok, esetleg vidékre is megyek akkor nélküle nehéz lenne boldogulni.

    Sürgős esetekre mindig van nálam a kesztyűtartóban egy pár éves, feltöltött okostelefon, ami bár nem egy szuperhős :D de használható, Samsung Galaxy Ace.

  • #86973952

    törölt tag

    Igaz, 2G kontra 3G elég nagy különbségeket eredményez aksi zabálásban.

    Most éjjel 20% -ot evett Ultra módban, futó alkalmazások és net nélkül, persze 3G alatt. 2G alatt persze simán menne egyjegyűre a "romlás", ami mondjuk ez esetben simán kivitelezhető, mert általában ha valaki alszik, akkor nem használja a telefon funkcióit, ergo akár ki is lehetne kapcsolni :D Viszont okos, nekem ez a G-s dolog eszembe sem jutott, pedig kézenfekvő.

    Éjjel lazán megoldható a kímélés, de nappal nekem dolgoztatnom kell rendesen. Szomorúnak tartom, hogy az újabb telefonoknál inkább arra mennek rá, hogy tudjunk játszani ezekkel a lehetőségekkel, kikapcsolgatásokkal, aktiválgatásokkal, ahelyett, hogy normális aksikat csinálgatnának. Úgy gondolom, hogy utóbbira is adott lenne a lehetőség technikai téren. Én el tudnám viselni azt is, ha másfélszer vagy 2x ilyen vastagok lennének a telefonok, a használhatóság előnyére fordítva.

    Amúgy én 1 hét alatt jó ha 30-40 percet játszom a telefonnal, ezen a téren ritkán használom ki. A nagy játékosoknak mindjárt átváltozik a telefon vezetékessé, típustól függetlenül :)

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    Ultra módban kevesebbet eszik.
    Intelligens 30% körül, Ultra pedig 20% körül egy éjszaka alatt. Ultra mód elvileg arra van, hogy kíméli az akkumulátort a nagyobb fogyasztástól, ami működik is. Mindez 3G-vel, futó alkalmazások nélkül, fele alá levett képernyő világítással Itt a fogyasztás, amit most nyugodtabb periódusában kaptam le, direkt. Tegnap este lett levéve a töltőről:

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz ktomek #295 üzenetére

    Nem, asztalon is ilyen a mértéke. Alap zárolásival is, illetve a többi hivatalossal.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz ktomek #298 üzenetére

    Igen, látom. Érdekes, nem tudom miért jelzi külön, de ha jól emlékszem Evil Snowman -nél is benne volt a listában. Jó lenne valahogy kilőni, de nem nagyon találtam rá hogy lehetne. Alap van nekem is most fent. Van valakinek erre ötlete vagy tapasztalata? Próbáltam azt is, hogy esetleg valamilyen más funkciót társít hozzá. 3G-t leszedtem és egyébként valamivel kevesebb lett a zárolási is, érdekes.

    Bár az is érdekelne, hogy Evil Snowman melyiknél vetted 1.200 -ba a keretet? Melyik kínai cégnél? Én a Bay-en nem találtam, lehet csak elkerülte a figyelmem. Nillkinnél ha jól láttam ugyan ez már 2.000 felett van, szóval érdekelne, ha megosztod velem/velünk :)

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Evil Snowman #300 üzenetére

    Azt már én is próbáltam pár napja, de ezzel együtt jelezte ilyennek a záróképernyős fogyasztást. Természetesen annak is lehet jelentősége.

    Nillkin -hez fordulok most én is közvetlenül, meg néztem egy másik céget is. Köszönöm az infót.

    Amúgy az a tok nagyon ütős, amit rendeltél, majd kérlek írd meg a tapasztalatodat róla, hogy illeszkedik, milyen minőség, egyebek.

  • #86973952

    törölt tag

    Nos, közben esett a záróképernyős %, bár közben még módosítottam a háttérképet is. Most jelenleg alap záró, hatás nélkül, sima kék háttérrel durván a felét eszi meg az eddigieknek.

    Fehérben én is szívesen megnéztem volna, de sajnos elég kevés helyen lehet hozzájutni. Mobilos szolgáltatóknál tudomásom szerint még mindig csak fekete van, ha közben ez változott volna akkor javítsatok ki. Végigjártam kíváncsiságból és akkor még csak fekete volt, illetve a weben is ezt publikálják. Hozzá teszem elég sokszor írnak fals adatokat a telefonok adatainál is, tehát nem lenne meglepő, ha tévedne az oldaluk.

    Szívesen megnéztem volna, viszont sok helyen csak a feketét lehet kapni, olyan helyeken is, ahol amúgy írják a fehéret is. Annyira viszont nem lovaltam magam bele, mert a fekete jobban bejön. mobilarena.hu esetleg tudna erről nyilatkozni, ha már fehéret teszteltek :D

    Amúgy Bay-en lehet kapni sim kártya rack-et (memo helyére tehetőt), valamivel több mint 3.000 HUF -ért, ha érdekel valakit a dupla sim megoldás a telefonba. Azt viszont nem tudom, hogy a szolgáltatóknak adott példányoknál belenyúltak -e a hardverbe/szoftverbe.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    Tegnap gondolkoztam egy kicsit, mert ez nem állapot, hogy a telefon át akar verni :D

    Rájöttem arra, hogy ez a saját manager program nem is igazán jó. Alapvetően talán nem is azért, mert nincs jól kitalálva, hanem mert megtámogatja a google baráti kört, de erre mindjárt vissza is fogok térni. Az mondjuk egy másik kérdés, hogy a lényeges fogyasztás okára rájöttem. "Sok" éve használok egy programot, aminek az 1-2 évvel ezelőtti telefonoknál nem volt jelentősége, mivel az akkumulátorok jobban arányban voltak a telefonok teljesítményével, így nem generált romlást. Sajnos bizton állíthatom, hogy nem csak nála, de jó néhány programnál ez megváltozott. Ezzel együtt, vagyis letörölve alig fogyasztott a telefon néhány % -ot az éjjel intelligens módban, az előző gyári (de nem az alap) záróval, 3G-ben, net és szinkronizálás nélkül.

    Viszont az ötlött bennem fel, hogy a háttérben megbújik egy program, így a telefon saját kezelő programja már nem is tűnik olyan jónak. Lásd igazam is lett, mivel a már említett háttérben ügyködő programra nem a saját kezelővel, hanem egy Task Killerrel bukkantam rá... Az már egy megint másik dolog, hogy az alap programban ki is volt lőve, hogy a képernyő kikapcsolása után működjön, ráadásul nem is nagy fogyasztású programnak ismerte fel.

    Illetve az egy megint másik dolog, hogy annak ellenére, hogy a szinkronizációt kikapcsolom, illetve a legtöbb program futását tiltom képernyő kikapcsolása után, mégis dolgozik a háttérben a google és baráti körébe tartozó programok egy része, de minek? Önmagukban ezeknek nem lenne jelentősége, de egymással együtt már igen csak szépen zabálnak. Nem is értem, hogy minek nyílnak fel néha 2-3, néha pedig 20-30 percenként olyan programok, mint a Naptár, a Chrome, a Bitcasa, Twitter és még sorolhatnám (egyébként ezeket sosem használom, alapban telepített alkalmazások). Van hogy 15 programot zár a "killer" nyugalmi állapotból kilépve annak ellenére, hogy előtte mindent kilőttem. Ilyenkor jön jól az automatikus zárás.

    A legjobb az egészben az, hogy a legtöbb futó alkalmazás manager program nem is látja... Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy a google és baráti körébe tartozó alkalmazásokkal miért kivételezik a programok többsége. Inkább nem keresném rá a választ, szimplán felülbíráltatom egy másik programmal.

    Ebből kiindulva rálestem még pár telefonra, saját LG -re, illetve baráti/családi körbe tartozó Sony és Akai márkájú okostelefonra. Az eredmény ugyan ez. Annak ellenére, hogy az LG -nél normálisabb teljesítményű aksiról beszélhetünk, a háttérben megbújó programok szinte hasonlóan zabálják az akkumulátort. Ezzel 4 telefonból sikerült több napig működő készüléket varázsolnom. Persze ezt is képes vagyok hamar kivégezni, de azért az megint más, mint ha 1 nap 2x kellene töltenem.

    A másik dolog pedig a zárolási képernyős téma. Én arra gyanakszom, hogy amíg nem változtatod meg az alap zárolásit, addig a teljesítménye nem ér el olyan értéket, aminél külön kellene megjeleníteni. Jelen esetben szerintem a cella készenléthez adódik hozzá, mivel akinél nem jelzi külön, annak sokkal nagyobb értéket mutat. Dupláját vagy akár tripláját.

    A háttérben futó programok egy része, pedig vélhetően a zárolási képernyőhöz adódnak, mivel ezek nélkülözése után az is szépen visszaesett.

    Összegzés: Nagyon jó a telefon saját kezelője, de sajnos jelenleg nem tartunk ott (szerintem később sem fogunk) hogy ezeket használhatóan tudjuk alkalmazni, mivel elfogultan kezelnek programokat, illetve ebből adódóan hibás kezelések is léphetnek fel...

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    Én mind a két előre telepített levelezőt használtam, de én is a simát preferálom. Egészen egyszerű oka az, én azt vettem észre, hogy gyorsabb. Tehát olyan hiba amit leírtál nálam nem volt.

    Azt mondjuk ne felejtsük el, hogy hátlapi 13 mp -s "szerkezet" miatt olykor 8 megás képekről is beszélhetünk. Az általad említett, hibásnak írt jóval lassabban kezeli ezt a funkciót, illetve többször volt nála torlódás is, ha több mail -ben szerettem volna több képet küldeni. Még jobban lassította. Simánál nekem sem volt ezzel problémám, de a kép mérete elég rendesen befolyásolja a feldolgozási és elküldési sebességet telefonról, ez nekem is feltűnt. Viszont ahogy írtam akkor sem lett sikertelen a küldés. Mind a kettő előre telepített mail kezelő.

    Ettől függetlenül lehetett rossz a működése, ilyenkor újratelepítés vagy törlés segít a problémán. :D

    Amúgy még mindig weboldalról a leggyorsabb elküldeni, de komplikáltabb is.

    UI.: A hibásként említett volt hogy 5 perc alatt küldött el egy képes üzenetet, torlódással több üzenettel és képpel lehet egy óra is a teljes siker.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz #86973952 #306 üzenetére

    Annyival mondjuk kiegészíteném task bezárogatós részt, hogy óva intenék mindenkit az eszetlen alkalmazás kezelő használattól (nem az alap, hanem a kiegészítőkre, letölthetőkre gondolok). Aki nem ért hozzá, annak érdemes előtte kicsit utána olvasgatni, hogy mit érdemes a kivételek közé tenni, mert van aminél a folyamatos bezárogatás sokkal rosszabb, mint ha a háttérben futna. Ez pontosabban azért van, mert az újraindításkor sokkal többet vesz fel, mint ha csak lazán menne a háttérben.

    Még ha amúgy kivétel nélküli bezárás akkumulátor használatának, merülésének csökkenésével is jár, egyéb okos dolgokkal, 1-1 háttérben futó alkalmazás engedélyezésével még többet spórolhat.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz philoxenia #310 üzenetére

    Köszi, kipróbálom. Elég jónak tűnik és az ára is nagyon baráti.

    Én ha nem is naponta, de újra szoktam időnként indítgatni. Kb. 1 héten 2-3x, jót tesz neki.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Smith Ügynök #314 üzenetére

    Opera és Maxthon, nekem ezek váltak be a legjobban, elég régóta használom őket. Egyik sem akad be. Mostanában viszont a Maxthon sajnos betegeskedik telefonon, várom hogy legyen rá frissítés, pedig mindig az volt a favorit...

    Utóbbi amúgy még gyengébb telefonokon is jól szuperál.

    A gond viszont az is lehetett, amit előttem írtak.

    Gépen és tabon is ezeket használom, szerintem sokkal kielégítőbb a működésük.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Smith Ügynök #317 üzenetére

    Most néztem meg, sajnos a Maxthon még mindig beteg, tehát jelen állapotában nem ajánlom. Opera oké, de ami most igazán penge és ezzel még kiegészíteném az most a Dolphin. Ezzel pörgettem, nagyítottam variáltam most az egyik online, felkapott hírportálon és nem akadt be. Mobilos nettel, illetve a saját max. vételes mobil wifimmel.

    Egészen addig lesz ez így, amíg nem kapják fel ezt is és pakolják tele minden fajta felesleges dologgal. Ez ritkán múlik a telefonon szerintem, ahogy gépnél vagy pda -nál sincs másképp...

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    Nekem semmi gondom nem volt eddig a wifi-vel. Otthonival mondjuk nyilván nem, de akkor sem, ha fent volt bekapcsolva és az utcán nyomtam vele. Nyilvános wifi -ket is lazán szeli, 2-3 mp alatt szokott csatlakozni. Cégnél is jól kapcsolódik. Nekem még mindig a legnagyobb problémám a lefedettség, ami szerintem helyenként siralmas, egyes esetekben, amikor vidékre megyek, pesten szinte mindenhol kifogástalan, bár ez nem a telefonhoz tartozik. Sajnos utóbbi sem igazán hálózat függő.

    Az viszont tény, hogy ha a telefon saját mobilnetet is figyelembe vesszük, akkor az Iphone Ötöscsávó nekem talált jelet, de elég gyengén, azt sem mindig használhatóan, viszont a P7 vagy a G2 egyáltalán nem... Balaton melletti kisvárosban egy kertes háznál a hegy lábában :D

    A tokok amiket itthon lehet kapi... az inkább siralmas szerintem. 990 HUF -ért vettem ideiglenesen a KÖKI plázában a felső emeleten olyat, amit máshol 1.500 vagy 2.000, illetve felette árulnak, de annyira merev és rosszul elhelyezett az előlapi részén a széle, hogy felpiszkálgatja az előlapi fóliát. Amúgy szilikonnak mondott, de amúgy szinte 100% gumi tok. Elég borsos áron lehet hozzájutni különböző kinyitható tokokhoz is, amit Bay-en vagy Kínából jóval olcsóban lehet beszerezni. Viszont szerintem egyáltalán nem praktikus telefonáláskor, ha csak ki nem veszed belőle, de akkor meg minek van? Ezen kívül néhány helyen lehet még kapni ezt a műanyag, hátlap tokot, ami felpattinthatós. Ennek a minőségéről nem sokat tudok mondani, mert bármelyiket néztem mindegyik csajos, köves... Hátlapfóliát vagy matricát itthon én úgy tudom nem lehet kapni, legalábbis elég sokat kerestem. A csináld magad verziók meg szerintem erre nem alkalmasak, a minőségük sem valami jó. Szóval ha megjött az elő- és hátlapfólia meg a keret, akkor azt fogom használni, addig marad a ronda kímélés. Utána meg persze a beszámoló, hogy hogyan szuperál a Nillkin -es keret :D

  • #86973952

    törölt tag

    válasz ctibor #332 üzenetére

    Sajnos a GG-nek még ha 3 -as is, a marketingje erősebb, mint maga az anyag. Egyik jó barátomnak szépen megjelentek a hajszálkarcok. GG3-al. Nem ilyen telefonon, viszont nem lényeg, mert az anyag számít.

    Szóval akár mennyire is ronda, én addig védem. Kintről viszont nagyon frankó kereteket lehet kapni, ezért meg is tudom érteni, hogy nem akarod tokba erőszakolni. Majd kíváncsi leszek hogy szuperál, de addig is az állagmegóvás miatt maradok a ronda kiegészítőknél.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #334 üzenetére

    Szerintem most hamarabb várható ugrás, én max. 1 évre saccolok, vagyis max. következő őszre. Új aksik, új kijelzők, új hardverek, szerintem most jobban fel fog pörögni a piac. Főleg hogy ennyi szereplős lett a piac, jóval több az új gyártó, aki bizonyítani akar még ha másolatot is csinál, már azok sem mindegyik a gagyi kategóriába esik.

    Bár én még mindig azt mondom, hogy a talán 1 év múlva várható telefonos forradalom, ami bízom benne be is következik, alapjaiban változtatja meg a telefonokat és ezzel az igényeket is. Elkezdtek nagyon rámenni a 5 col feletti bikákra, ami nagyon nevetséges lesz a formaváltás után.

    A szoftverek pedig ezekhez fognak igazodni. Így tehát szerintem nem csak a P7, de egy telefon sem fogja addig húzni, mint eddig.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #336 üzenetére

    Én bízom benne, hogy a P7 jól fogja bírni, frissítésben is jól megtámogatják és problémák sem igazán lesznek készülékkel az elkövetkezendő 1-2 évben. Technikailag én úgy gondolom, hogy jól fogja állni a sarat, de ennél izmosabb készülékeknek sem jósolnék sok jót. :D

    Nekem van még azért aggodalmam. A szerkezete elég jól összeszedettnek tűnik, de én azt mondanám, hogy középső kategóriás, pedig az anyagok nagyon jók, inkább felső kategóriásak többségében, szerintem. Én attól tartok, hogy a készülék oldalán lévő gombok, leginkább a ki- és bekapcsoló fog elfáradni, annak ellenére, hogy szépen igyekeztek elsüllyeszteni. Ennek lesz egy kis mozgása, illetve hangja. Lehet nincs igazam, ez csak tipp, annyira nem ismerem a szerkezetet, de általában jól szoktam gondolni. Ez mondjuk inkább a szépérzéket befolyásolja, mint a használatot. Ez persze mint írtam, csak feltételezés.

    Viszont én egyáltalán nem sajnálom hogy megvettem. 2 előfizetéssel futok és általában mindig meg szoktam találni azt, amit a mindennapokon a legjobban ki tudok használni. Főleg hogy én sokat telefonálok. Visszatérve: Egyik évben az egyik, másik évben a másik előfizetésem jár le, de még jelenleg is úgy érzem néha, hogy nagyon sok idő (pedig évente tudok váltani) :D

    Néha meg rendelgetek kintről :D

    lor: Ennek nem sok értelme van, amit írtál. Pont hogy nem dugom el, hanem csak keretet teszek rá és nem egy egész tokot. Azon kívül a fólia nem tudom miért befolyásolná bárki szépérzékét is, főleg ha jó minőségű, meg sem látszik. Csak az oldala nem fog látszani a telefonnak.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #339 üzenetére

    Itt a P7-hez való keret, annyit rejt, amennyi a képen is látszik, ebben a 4 színben:
    http://nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=13&id=4326&page=1

    Illetve itt a többi cucc P7 -hez, a fólia is:
    http://nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=13&id=4326&page=1

    Evil Snowman már rendelt tőlük fóliát, azt mondta nagyon frankó.

    Én következő héten fogok tőlük rendelni, mert kicsit megsoroztam őket, másra is kértem árat, más telefonhoz is gyártanak cuccokat és csak utána tudok kalkulálni a szállítással meg egyéb költséggel.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #341 üzenetére

    Igaz :D

    Erre gondoltam, amin az összes látszik, de gondoltam már te is megtaláltad:
    http://nillkin.com/english/product.asp?bid=925&mid=2&sid=0&tid=0

    Amúgy a kerettel kapcsolatban van még fenntartásom, mert Evil Snowman rendelt máshonnan, az nem illeszkedik teljesen. Majd kiderült aztán úgyis leírom, meg az árakat is.

    Mint már írtam, tudomásom szerintem sem hátlap matricát vagy fóliát, sem pedig keretet nem lehet itthon kapni. Lehet tévedek, de elég komolyan utánanéztem, tehát nem hiszem. Az viszont biztos, hogy mint a többi cuccnál, ennél is kb. 100% haszonkulccsal fognak dolgozni a kereskedők, tehát jobban megéri a gyártótól. Azon kívül Nillkinnél minőségileg jobbat lehet kapni előlapi fóliából is, mint itthon.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    Tompie:
    Dobozban nem adnak hozzá, bár ez nem egyedi dolog (ezt csak azért írom, ha valaki nem ismerné).
    Őszintén megmondom a gyártó weboldalán nem szoktam körülnézni, de itthon is csak azért, hogy valami ideiglenes megoldást találjak, illetve hátha van valami olyan megoldás, ami tetszik. Én jellemzően kintről szoktam rendelni.
    Egyrészt: Jóval nagyobb a kínálat, nagyon sok olyan kiegészítőt találok, amit itthon nem lehet kapni. Tok/Keret, egyéb megoldások. Ettől függetlenül viszont jó a tapasztalat, vagy annak hiányában ha mástól informálódsz, mert vannak olyan gyártók, eszközök, amik nem 100% -ban passzolnak (pl. tokoknál).
    Másrészt: Általában jól működően le lehet faragni a haszonkulcsot, amivel itthon dolgoznak a kereskedők, ami nem ritkán a kinti ár duplája.
    Harmadrész: Fóliából rendszerint a gagyibb minőséget szokták behozni, amit aztán drágábban árulják, mint a frankóbbat, ha kintről hoznám.
    Negyedrész: Egy-egy márkánál kisebb-nagyobb kutatással rá lehet találni arra a kínai gyártóra, amelyik nekik is szállítja a kiegészítőket. Ergo az esetek többségében ők is ott gyártanak. Pl. HP laptopnál jártam így.

    Én mint mondtam a KÖKI -be szoktam elgurulni, ha valaki Pesti, annak tiszta szívből ajánlom őket (felső emelet a legkisebb is számít feletti szinten), mert jóval olcsóbban árulnak tokokat, mint máshol. Ráadásul ugyan azt. Én ott vettem, ideiglenesnek 990 HUF -ért tökéletes.

    max700:
    Nem hülye kérdés :D

    1.
    HiSuite nekem tökéletesen működik, a hibakeresőt rendszerint kikapcsolom. Rádugom, kiválasztom és automatikus lejátszással kidobja a Windows vagy a Linux (mint ha külön meghajtó lenne, mint ha betennél egy HiSuite CD-t) Én arra tudok esetleg gondolni, hogy valami blokkolja a gépeden vagy nincs automatikus lejátszáson. Elvileg működnie kell, de ha nem, akkor itt a link hozzá és csináld manuálisan:
    http://www.huawei.com/minisite/HiSuite_en/

    2.
    Gyári böngészők szerintem minden készüléken akadnak, legalábbis nekem mindegyikkel volt problémám. Főleg ha gyorsan adom neki a parancsokat: nagyítás, távolítás, görgetés...stb. Dolphine egy nagyon jó megoldás szerintem erre a problémára. Maxthon azért volt jó, amíg normálisan működött, mert egybe töltötte be az egész lapot, egyszerre és nem igazán volt utótöltögetés, elhúzódó munkamenet. Dolphine egyébként szintén addig lesz használható, amíg el nem terjed :D

    3.
    Szerintem a mostani (és az utóbbi időben kiadott) telefonoknál már általános probléma a nagyobb hőleadás. Nekem P7, G2, S3 - S4, sőt még az I5c -nél is, bár utóbbinál kisebb mértékben. Még csak azt sem lehet mondani, hogy a külső fém szerkezet a felelős érte, ha végignézzük amiket írtam. Nyomtam mondjuk egy nagyobb teljesítményű autós játékkal 30 percig szinte semmi hőleadás nem volt, egy kisebb méretű és egyben kisebb igényű autósnál viszont már 10 perc után is. A melegedés mértéke ugyan akkor függhet attól a problémától is, amit itt már több ízben érintettünk, hogy milyen alkalmazások futnak a háttérben. Erre jó egy task kezelő, akár az, amit előttem is már ajánlottak. Ezzel merülés szempontjából is igen sokat takarítasz meg. Az hogy egyáltalán nincs melegedés az erős túlzás, de ez persze használat és terhelés függő.

    4.
    A gyári fólia ideiglenes és nem is alkalmas hosszútávú használatra. Egyrészt nem is fog neked rendesen rajta maradni, másrészt iszonyat gagyi, tehát konkrétan az ujjlenyomaton kívül még a könyves szekrényt is magához vonzaná, ha tudná :D

  • #86973952

    törölt tag

    válasz max700 #346 üzenetére

    :D Akkor nem jól értettem.

    Nos. Először is nyisd meg első körben a HiSuite alkalmazást a gépen, húzd le az USB kábelt.

    Utána menj a beállításokba a (telefonon!!) és görgesd le teljesen, majd lépj be abba a menübe, hogy "A telefonról".
    Utána legörgeted addig a részig, ahol azt olvasod, hogy "Build-szám". Ezt addig nyomkodd, amíg ki nem írja, hogy fejlesztő vagy :D
    Utána lépj vissza a beállításokba és szintén legalul lépj be a "Fejlesztői lehetségek" menübe. A megjelenő képernyő alján ott van egy olyan, hogy "USB hibakeresés". Azt pipáld be, majd nyomj a kijövő ablakon az OK gombra. Ha be van pipálva akkor lődd ki, aztán nyomd be újra és szintén OK gomb.

    Ez után lépj ki mindenből, dugd vissza a kábelt és nyomj a telefon menüjén (ahogy eddig) a Suite alkalmazás módra és működni fog. Nekem is ez volt a gond és ezzel a módszerrel most már simán működik. Persze ezt csak első alkalommal kell megcsinálni, ha nem menne és minden normálisan működik utána.

    Valamit túl bonyolultam vagy hülyén fogalmaztam volna akkor szólj és megpróbálom máshogy :D

    Amúgy a mobilos weboldal megjelenésen még nem gondolkoztam, de biztos be lehet állítani, valószínűleg a böngészőknél, már amelyiknél. Az tény, hogy sok oldal mobilos változata elég buta a sima webeshez képest.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz max700 #348 üzenetére

    ON:

    Igen, mindenképp. Azon kívül úgy tudom, hogy szeptember környékén várható P7 -re az Emotion UI 3.0, ami már nagyon hasonlít az Android L-re. Kíváncsian várom. Ezen kívűl a telefon minőségét, használhatóságát javító frissítések is kerültek, kerülnek majd fel, tehát frissíteni érdemes.

    Részben OFF:
    Amúgy már Kínában is törnek előre a Kínai mobilok, ami az utóbbi időben nem volt jellemző. Azt pedig ne feledjük el, hogy ő a világ legnagyobb felvevőpiaca. Jelenleg ha nem is a Huawei van ott az élmezőnyben, de amit a Xiaomi produkál, lehagyva az Apple -t, lassan beérve a Samsung -ot az nem rossz. Tehát szerintem néhány ember véleményével ellentétben a Kínai telefonoknak igenis vagy jövője, egyre jobban fejlődnek ki az onnan kikerülő márkák és szerintem egyre többen leszünk itthon is Huawei használók. Nemsokára szerintem a szolgáltatókhoz is bekerül más Kínai cég.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #350 üzenetére

    Szerintem nagyon is rá fognak menni a P7-nél a támogatásra. Főleg hogy mostanában ez általánosságban elég érzékeny téma, főleg hogy sok ájfónos ki van akadva, hogy a magas összeg ellenére eléggé hiányosak a terméktámogatások, főleg miután új telefon érkezik. Nem lesz más az I6-os után sem.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    Éjjel 3% merülés volt, Advanced Task Manager -vel (INFOLIFE LLC -s ) ésszerűen beállítva. Véletlenül amúgy rajta maradt a wifi meg a szinkron. Egyébként az Ultra mód kilőtte a programot, úgy 20 % -ot simán megeszik az aksiból.

    Kérdés az, hogy amit philoxenia ajánlott, azt kikapcsolja -e az Ultra mód, gyanítom hogy igen, mert ez a dolga. Bár ezt majd ő tudja megerősíteni vagy cáfolni. Nekem nincs belőle még tapasztalatom, az általam említettet használom jelenleg.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Felhasználom #353 üzenetére

    Gyárilag van hozzá 2 matrica, elég jó minőségnek tűnik, már többször raktam ide-oda és jól tapad továbbra is. Egyébként több helyen lehet kapni, amit meg a telefon nem tud módosítani, azt play -en kapható 1-2 programmal simán meg lehet oldani. Pl.: NFC ReTag.

    Amúgy én csak autós módra használom, többire igazán nem sok igényem van, főleg hogy szeretek dolgozni és mindkét telefonomom bonyolítok munkát, csak mást.

    Amúgy elég nagy jövöje van ennek, nem csak ennél a telefonnál, általánosságban. Lassan itthon is elérhetőek lesznek az NFC -s névjegykártyák, amire céges adatot, elérhetőséget, vezérlést lehet tenni. Ez még csak 1 dolog, amire használják és használni fogják.

    Konkrétan elhúzod az NFC előtt a telefont és ami be lett rá állítva az szerint módosítja a beállításokat. Pl. Navigáció be, autós mód, net be, bt be...stb. egy címkére írva. Kulcstartós dolog szimpatikusabb szerintem, műgyantába ágyazva.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Felhasználom #355 üzenetére

    Alapvetően kevés tárhellyel rendelkezik, nem ér el olyan funkciót, mint egy pendrive vagy egy memo kártya. Nem is igazán erre let kitalálva.

    Alapvetően gyors beállításokra alkalmas, amiben lehet pl. olyan is, ha végzel automata sms -t küld a csajszinak, hogy elindultál haza :D Szerintem hasznos dolog. Esetleg névjegykártyánál céggel kapcsolatos adatok, parancsok végrehajtására korlátozott méretben.

    Ezen kívül azért alkalmas pl. elektronikus jegynek, illetve fizetésre, mobilfizetésre is használható, illetve használható lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Felhasználom #357 üzenetére

    Különböző méretek vannak, de itthon kevés fajta kapható. Amúgy általában nem csak ehhez, de más telefonhoz is jár a 1-2 db a csomagban. Szám szerint P7 -nél 2 van benne.

    Azt nem tudom, igazából nem szeretem ezeket a mobilos programokat. Feltettem aztán le is szedtem. Igazából egyik telefonnál sem használtam. Amit kell azt neten szinkrózok, dokumentumot, képet egyebeket meg gyors művelettel, saját meghajtóként.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz lor #361 üzenetére

    Én azért óvatosan szoktam állni az ilyen tesztekhez, mert sok tényezősök. Azért arra is kíváncsi lennék, ha task kezelőt tennének mögé, akkor mennyire változna a lista. Ugyanis vannak ezek között olyanok, amik híresek a több háttérben futó programmól, esetleg másik rendszer...stb.

    Ettől függetlenül szerintem a P7, aksi tekintetében inkább középkategóriás. Egyenlőre érdemes ezekkel a lehetőségekkel játszani, mert nem felhasználóbarátok a mostani telefonokhoz adott akkumulátorok.

    Meg azért az is kérdés, hogy milyen a felhasználása a telefonnak. Én sem játszom rajta, de elég szépen dolgoztatom a telefonjaim napközben. Nálam egy G2 azonos szinten játszik merülésben (pedig jobb az aksija), mint a P7. Nyilván más használat mellett nem így lenne.

    Mondjuk a Talk Time listában a Tab is inkább szerintem max. érdekesség, mind összehasonlítható a többivel.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #365 üzenetére

    Azt hiszem Budaörsön vannak, de most értem haza és nem néztem még meg :D Mármint a Huawei. Ott tuti cserélik, szerintem, garanciába, kérdés csak az, hogy lesz -e nagyobb aksi. Én azt gyanítom, hogy nem, mert nagyon be van szorítva minden a telefonban, ha csak nem állnak elő más technológiával. Találtál valahol ilyet vagy rá utaló infót? Mert engem is érdekelne. Amúgy mint általában telefon tartozéknak számít a aksi is, a gyártók általában 1 évet adnak rá, nagyon ritkán láttam 2 évet, addig szerintem érdemes kihúzni vele.

    Telenornál nekem mondjuk 13. kerületi szervízt is adtak meg, ahol egyébként elég normálisak.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz #86973952 #370 üzenetére

    Nos igen, jól emlékeztem. Mint szervízközpont a Huawei esetében a TeleMax van megadva:
    TeleMax Web link

    Az ő esetében szerintem a kisebb szervízek is oda küldik be az akku csere miatt. Más kérdés az is, hogy gyorsabban ellátnak.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #373 üzenetére

    Szerintem ilyen kaliberű telefonnál felejtős az utángyártott :D Egy headset -nél oké, de probléma esetén az akku nagy kárt tud okozni. Én legalábbis biztos nem variálnék ezzel :D Egy N 520 -nál még simán, de ennél nem.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz lor #371 üzenetére

    Gesztusokra vonatkozóan:

    1. Átfordítás
    Lefelé fordítod a telefont, akkor lenémítja a bejövő hívást és/vagy az időzítőt, ébresztést.

    2. Felemelés
    Felemeléskor lenémítja a bejövő hívást és/vagy az időzítőt, ébresztést.

    3.Magasba emelés
    Amikor a magasba, füledhez emeled a telefont autómatikusan felveszi a bejövő hívást és/vagy indítja a hívást.

    4. Rázás
    A telefon megrázásával szerkesztési módban újrarendezi az ikonokat.

    5. Döntés
    Szerkesztési módban, ha lenyomva tartod az ikont és döntöd a telefont oldairányba, akkor a másik oldalra helyezi. Tehát balra döntésnél balra, jobbra döntésnél jobbra helyezi az ikont.

    Remélem erre gondoltál :)

    Egyébként nem reklámozva, inkább tapasztalatból én őt ajánlom:
    Sleep as Android - Google Play

    Fizetős, de kiváló ébresztő, szerintem megéri.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #376 üzenetére

    Egyébként én most valami ilyesmire várok árat:
    [link]

    Nem ezt, de sajnos most nem találom amit kinéztem és valamiért a benti mail -re nem tudok rákapcsolódni...

    Hozzászoktam laptopnál is már a hordozható merevlemezekhez, szóval ez már nem jelent + problémát, elhelyezésben.

    P7-nél, G2-nél is jól jön nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #379 üzenetére

    Igen :) Vannak olyanok, amire több készüléket is rá lehet kötni, tehát pl. egyszerre tölthetsz pda-t meg telefont, vagy 2 telefont.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #381 üzenetére

    Bay -ből általában csak kiindulni szoktam, utána vadászom a gyártót :D

    Általában amúgy ezek olyan laptop hdd külső rack méretűek szoktak lenni vagy kisebbek. Amúgy sok fajtát találsz, ha rákeresel, erre most csak ráböktem, de olcsóbb mint itthon :D

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #383 üzenetére

    Szerintem ebből nagyobbat érdemes venni, mint amennyi a töltött cucc saját kapacitása. Ez mondjuk nem is nehéz dolog, mert általában bikábbak szoktak lenni, mint a normál aksik. Amit betettem ide az is 20 és 30 ezres méretű :D

    Egyébként jó kérdés, hogy mennyit vesz róla fel, majd utána nézek. Tudomásom szerint pl. hálózatról 2x annyival tölt a telefon, mint pc -ről, ergo onnan fele annyit vesz fel, szerintem ennél is így lehet.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #385 üzenetére

    Tudom. Én is azért példáztam :)

    Amúgy azért is engedtem az OFF kísértésének, mert jelent esetben ha valaki nincs képben akkor hasznos lehet ez neki, mivel a P7 aksija nem egy kategóriában játszik a telefonnal :)

  • #86973952

    törölt tag

    válasz alien19 #389 üzenetére

    1. Nem vagyok nagy gamer telefonon, de ez volt az egyik legelső dolog, amit teszteltem rajta, ha már tényleg tisztában akarok lenni azzal, hogy mit tud. Őszintén megmondom neked, hogy nem találtam olyan játékot, ami gondot jelentene neki, sem akadás, sem pedig fagyás terén. Persze én sem a Tetris -re gondolok, hanem bika játékokra. Kb. 2 nap elég is hozzá, hogy ez a része számomra kimerüljön, viszont ebből a szempontból 5*.

    2. Rendszeres használattal nekem nem voltak akadások, sem a menüben, sem megnyitáskor, sem lapozgatáskor, sem szerkesztéskor. Illetve várakozási idő, majdan ebből fakadó problémák sem alkalmazások megnyitásakor.

    3. Nos a sérülékenység. Ezt a részét szerintem azért bövebben körbe kell járni az egyszerű válasz helyett. Durván 20 éve használok telefont, nekem eddig 1 -et sikerült bezúznom, mindegyik szuper vagy csak kissé kopott állapotban végezte be. Régen mondjuk nem volt ennyi hiper szuper tok, nem is használta mindenki és valahogy strapabíróbbak is voltak. De hogy visszatérjünk, a hátsó borítás gorilla 3 -at kapott. Ezt szerintem minden a témában szakavatott, esetleg "féllaikus" :D tudja, hogy majdnem tök mindegy gorilla vagy csimpánz vigyáz -e a készülék egyes pontjaira, mert a marketingje jobb, mint a tartóssága. Egyébként jelenleg ez most az egyik elterjedt, legstrapabíróbb felület egyike. Mondjuk zafír üveget ebben a kategóriában ritkán találsz. Tehát GG 3 van az előlapon és a hátlapon is, amit érdemes egy-egy fóliával ellátni, mert bármennyire is igyekeznek meggyőzni, hogy ő az ász, mégis keletkezhetnek rajta meglepetések. Vagy tokkal ellátod és nincs gond a hátlappal. Oldalsó fém részére, keretre nekem egyenlőre semmi rossz tapasztalatom nincs. Nálam mondjuk nincs sérülés egy részén sem, nem is nagyon hiszem hogy lesz. Szerintem ha a fém keret kap egy ütést, akkor elég csúnyán nézhet ki utána, de ez mindegyik ilyen anyagfelhasználású telefonra igaz, ezért adnak rá tokot, úgy nem hinném gond lenne vele. Mint már említett GG popsi miatt mindenképp érdemes is használni.

    4. Ahogy itt pár sorral feljebb írták, pöpec, kb. azonnal feláll minden, pontosan. Az mondjuk egy más kérdés, hogy maga a szoftver amit navinál használsz mennyire oké, mert szerintem 100% pontosságú nincs. Viszont én ezért tartom jónak a google szoftverét, mert érkezéskor behozza a célpont, épület képét, ami elég hasznos dolog.

    Evil Snowman:
    Mennyire illeszkedik a telefonhoz? Jól fogja?

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Evil Snowman #392 üzenetére

    Köszi, azt hiszem még 1 + cucc felkerült a listámra ezzel :D

  • #86973952

    törölt tag

    Felhasználom:

    Lehet kapni sok fajta tokot, mint általában ez telefonoknál megszokott. Bay -en vagy külföldön azért szoktunk többen nézelődni, mert a szállítás ellenére is jóval kedvezőbb. Mellesleg nagyobb a kínálat. De ez nincs más kép sláger samsung -nál sem, esetleg LG -nél. Egyébként utóbbi márkához is én kintről lőttem tokot és amit most szeretnék szerezni azt is onnan fogom, ahogy a P7 -re is.

    alien19:

    Én szívből ajánlom ezt a telefont, számomra a gyenge a pont, ahogy ezt már előzőleg többször írtam az az akkumulátor. Ezt rendszeres játéknál fogod tapasztalni. Mondjuk egyáltalán nem vészes, meg itt is lényeges szempont az a már-már lerágott csont, hogy milyen task kezelőt használsz a háttérben futó zabagép programok ellen.

    Strapás használat mellett necces az 1 nap, de ahogy ezt is már írtam, a jobb akkumulátorral szerelt G2 sem szerepelt nálam jobban. Viszont általános használatnál max. 2 nap. Pihenősen 2 - 3 nap. Nálam mondjuk amikor arról beszélek, hogy 1 nap nem mindig jön össze, akkor abban van sok beszélgetés, mobilnet, wifi, gps...stb. Ilyenkor bizony töltővel kell rohangálni, de ez szerintem egyáltalán nem különleges már a mai világban, a mostani telefonok mellett.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz alien19 #399 üzenetére

    Ez így van, ahogy ezt az előzőekben is csak megerősíteni tudtam. Én P7 -nél azt mondom, hogy napi egyszeri töltéssel érdemes számolni.

    Egyébként ez kategóriától független. Családi telefonom helyett éppen most keresek másikat az alsóbb kategóriában. Ha csak nem full buta készüléket szeretne az ember, akkor ott is számolni kell gyenge akkumulátorral. G2 meg tavasszal érik a cserére, remélem addigra lesz valami előremozdulás a piacon ebben a témában is...

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #404 üzenetére

    Hívásnál, mail -nél, sms -nél is zöld színnel jelez. Szerintem nem lehet állítani, legalábbis nem találtam erre utaló beállítási lehetőséget.

  • #86973952

    törölt tag

    Tompie:
    Én nem viber -ezek, mert utálok írogatni, inkább felhívom azt akit akarok vagy megcsörget és visszahívom :D FB -vel szintén hasonló a helyzet, már idegesítő ami ott megy, lassan már minden éppen születő gyerekről tudom, hogy mikor pisil...stb. Szóval ezt tuti nem én fogom megmondani neked :D Azoknál amit írtam én nem hiszem lehet állítani, legalábbis a beállításokban nem találtam erre vonatkozóan semmit. Valamit elnéztem volna, akkor javítsatok ki, én is kíváncsi lennék rá. (Led értesítés más színnel)

    Azt amit idéztél pont én írtam, de gondolom tudod :D Bár lehet nem itt írtam, hanem máshol, hogy lehet a teszt verziók után javítottak valamit, vagy nem tudom. Az viszont tuti, hogy ha leszedek egy bika játékot, tökéletesen fut rajta, egyben meríti az aksit, de izmosabb, tartósabb aksis telefonnal sincs másképp. Ott már igazából szerintem nincs különbség.

    Meg amint ezt mondtam, nekem nem volt akadás, több háttérben futó, nagyfogyasztású alkalmazással sem, én mondjuk szépen belakom a telefont. A merülés az már más tészta :D Jelenleg 1. képernyő csak widget -ek, 2. képernyő csak játékok (mivel nem sokat játszom külön pakolom őket, de néha rádobbatnok 1-2 -re), 3. képernyő időjárás widget + legtöbbet használt alkalmazások + gyorshívások + 1 kép, 4. képernyő csak mappák jól szétpakolva (elég sok alkalmazással), 5. képernyő pedig 1 widget + néhány beállításokon belülre mutató közvetlen alkalmazás + task kezelő + gyors optimalizálás. Nekem igazából így kényelmes.

    Egy dolog, ami szerintem fura, hogy újraindításkor/bekapcsoláskor (más telefonokhoz képest) elég sok idő, mire feláll, durván szerintem másfél, 2x annyi, sokáig kell nézegetni a Huawei logót. Viszont amire már a megvételkor kíváncsi voltam, hogy bekapcsolás után milyen gyorsan lehet használatba venni, azon nagyon jól szerepelt (mármint amikor túllépünk a bekapcsolási logón).

    Evil Snowman:
    Az a lényeg, hogy a lényeg rajta van :D Szuper tok, nagyon köszi az infót meg a videót is.

    NagyZL:
    Gyárilag jár hozzá egy előlapfólia. Elég strapabírónak, masszívnak tűnik, de rendkívüli módon meglátszik rajta minden ujjnyom, és vonza a port ezerrel. Ráadásul a tapadása sem az igazi. Ideiglenesen viszont jó védelmet adott. Hátlapfólia is van rajta, ami inkább matrica, de az inkább csak arra való, hogy megmutassa mit hol találunk, mint ha egyébként magától nem jönne rá az ember :D Általában a hátlap"fólia" gyenge minőség, tele légbuborékkal. Sajátomon és másik készüléken is ezt láttam, úgyhogy szerintem ez általános, bár ki tudja...

    64 gigás kártyát én nem használok, nem is tudnám kihasználni. Keveset játszom, videót meg nem azon nézek. Termékleírásokban azt olvastam, hogy 64 gigáig kezel. Ez gondolom megfelel a valóságnak, bár szerintem telefonok terén nem ez lenne az első dolog, amit tévesen jelölnek meg. Akár szolgáltatók, akár más oldalak is. Vodafone -nál 32 giga belsővel van megjelölve és azt mondta nekem a csaj, hogy az elírás. Mondjuk nem vagyok vodás, más ügyben voltam bent, meg erre kíváncsi voltam :) Viszont a 64 giga ilyen kategóriában már alap, tehát remélhetőleg a leírások nem tévednek, de a magyar Huawei tuti megmondja :D

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #426 üzenetére

    Használtam, természetesen fent is van. Valahogy úgy voltam vele, hogy azért mindet fellőttem az elején, igazi hülyegyerek módjára, azt is amit nem használtam, csak futkározott a háttérben :D Persze azért hülyegyerek módjára, mert olyan dolgokat is, amit nem is használok. Ettől függetlenül azért írtam neked, hogy én ezeket nem használom rendszeresen, persze tudom hogy nagyfogyasztásúak. Nekem inkább megint azzal kapcsolatban volt negatív tapasztalatom, hogy zabálták az aksit, mint az akadásból. Azért mondjuk 2 gigából ehet.

    Kérdés majd az lesz, hogy hétvégén hogyan fog szerepelni a telefon, mert 210 km körül fogok vele kinavigálni. Na nem azért, mert amúgy nem lenne egyszerű végigmenni az autópályán, hanem hogy mennyire melegszik, hogy bírja akisval (csak a végén teszem majd rá a töltőt, ha már nagyon kéri a tápot). Majd megírom, ha valakit érdekel. Szeptember elején meg megyek németbe, autóval, ott is kíváncsi leszek, hogy milyen jól fog szerepelni e tekintetben.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #428 üzenetére

    Ezért is írtam neked, hogy ebből a szempontból nem vagyok mérvadó.

    Viszont ha lenne olyan 18-20 év körüli, aki mindent fellő folyamatos net mellett, akkor pontosabb infót tudna adni. Gondolok itt: Folyamatos szinkró, Tinder, Skout, Badoo, FB + messenger, WhatsApp, Viber, Insta, esetleg még Skype és böngésző. Szerintem inkább erre a korcsoportra jellemző, hogy elég sok ilyen, illetve ehhez hasonló alkalmazás fut egyidőben, rendszeresen. Persze nem szeretnék senki besorolni, csak példaként emeltem ki, hogy az ő véleményük e tekintetben jobban kielégítő a téma szempontjából. Az viszont biztos, hogy a telefonok többsége nem alkalmas arra, hogy ezek folyamatosan menjenek, mert szerintem előbb lesz probléma az aksival, mint az akadással. De ezt erősítsék vagy cáfolják meg ők :)

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #428 üzenetére

    Viszont ha gondolod nyomhatok egy tesztet, ezeknek a nagy részét fellövöm, elteszem hátulra és rányomok egy Asphalt 8-ra (nettel), aztán megírom az eredményt. Kicsit később :DDD

    Meglesem, hogy mondjuk 30 perc, 1 óra alatt mit produkál. Majd elválik mennyi időt tudok rászánni a tesztre.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Tompie #431 üzenetére

    Alkalmazott programok (kicsit átpakoltam a képernyőt):

    Valamivel több mint 30 perc alatt. Task kezelő futott a háttérben (nekem szokásos bezárásokkal, nem minden kill módban), természetesen az alkalmazott programok a kivételek közé kerültek, azon kívül az időjárás alkalmazás widget is. Intelligens világítással, auto forgatással, wifi -vel, szinkronizálással (4 mail érkezett közben).

    Asphalt 8 ment, 4 versenyen 2 db első hely, 1 db második és 1 db 3. hely (nem vagyok egy nagy játékos, de szerintem egész jól ment :D ). Közben Youtube is ment, belenéztem, illetve beletekertem egy 2 órás videóba, egy klippbe, meg az egyik játék egyik pályájának végigjátszásába. Első 2 videó 1080p, játékról szóló pedig 720p. Természetesen a programok között is váltogattam időnként, ennyi idő alatt mindent beleadtam, amit lehetett.

    Eredmény:
    Minőségi romlás nem volt a játéknál, animációk is szépen futottak. Alkalmazások közötti váltásnál és szerkesztési nézetnél, áthelyezésnél akadást nem tapasztaltam. Lassan nyílás programok váltása során nem volt. Videók esetében akadást vagy más egyéb problémát nem tapasztaltam (egyébként elég jó a netem, amit wifi -vel szedtem). Ami meglepő volt számomra, de bizonyára ebben része volt a task kezelőnek is, 11-12% -ot merült a telefon ez idő alatt, ami szerintem nem rossz.

    Ami mindenképp említendő, hogy melegedés viszont meg volt. Nem tűz forró, de elég meleg lett. Utána nyomtam egy újraindítást, ami nem akart sikerülni. Nem tudom, hogy van-e esetleg szabályzó benne, ami hőfokot néz, de 1 percet várnom kellett, amíg újra be tudtam kapcsolni a telefont. Egyébként egész hamar kihült, talán 3 perc lehetett a normál hőfok elérése.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz jepy #432 üzenetére

    Zenelejátszóban nincs EQ, ebből a szempontból inkább a Google Play -ben való keresgetést javaslom.

Új hozzászólás Aktív témák