Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz tecsu #112 üzenetére

    Mindent leírtál, gratulálok. Ebben az egészben tényleg a legkisebb rossz, hogy az ember émelyeg tőle, vagy megfájdul kicsit a feje. Lényegében az egész technikai fejlődés már régóta oda vezetett, hogy egy gyerek órákat ül a gép előtt, ahelyett, hogy lemenne focizni például. Okos telefonokon beszélgetnek egymástól 10 méterre, szülinapkor a face - en köszöntik fel a rokonokat, és még lehetne sorolni. Én amennyire lehet, próbálom védeni az én gyerekeimet attól, hogy túl mélyen beleássák magukat ebbe a világba, de elzárni természetesen nem lehet, és nem is szabad őket, mert az inkább visszaüt. Ellenben a szülök sokat segíthetnek azzal, ha közös programokat szerveznek a gyerekekkel, kirándulni, nyaralni mennek,lemennek velük egy jót focizni, persze hogy melyik sport, az lényegtelen. Nem szabad függővé válni hagyni őket, mert az akár végzetes is lehet, és ebben óriási a szülők felelőssége. Sokszor mondtam már, hogy nem szabadna mindenkinek gyereket vállalni, többet meg csak főleg azoknak, akiknek adott minden ahhoz, hogy eleget tegyenek mindazon dolgoknak, amit a gyerek kapcsán vállaltak: felelősségteljes gyereknevelést.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák