Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Szerintem magánszemélynek és microvállalkozásoknak elegendő biztonságot nyújt a RAID1+DVD/BD-re archiválás. Itt nem keletkezik napi 500 Gb HD tartalom, tehát akár évek anyaga is ráfér egy DVD-re. Filmet, sorozatot, poreszt meg nem kell archiválni, kivéve ha valami tényleg nehezen beszerezhető remekműről van szó, de ebből meg úgy sincs több 100 darab. Ami problémás lehet az a családi képgyűjtemény, de őszintén szólva alig alig ismerek olyan embert akinek pár száz képnél több lenne amit TÉNYLEG érdemes eltenni. Én is gyűjtöttem egy darabig aztán amikor már 100 giga felett volt a képes mappa pár hét alatt kiszortíroztam őket és maradt belőle 11 giga. Az ember kattingat ész nélkül aztán a fele bemozdul, alulexponált, csak egy könyök látszik rajta....

    A cégek meg igen is költsenek adatbiztonságra. Ez az amin nem igazán érdemes spórolni. Szerintem valójában csak pénz és idő kérdése az adatbiztonság. Lehet szépen szervert bérelni, hogy fizikailag más helyen is tárolva legyenek az adatok (nem kell feltétlen felhőszolgáltatás), tükrözés, rendszeres mentés, archiválás. Persze 100% nincs, mert ha becsapódik egy meteor és elpusztul minden élet akkor ez se menti meg a nagyi tortarendelését igazoló számlát 92-ből, de akkor talán már nem is érdekes.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák