Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    12 éve vásároltunk egy ezüst, kvarc Helvetia zsebórát, 8 ezer pénzért. Sajnos az ára azért volt ilyen kedvető, mert hiába ezüst, az óraüveg műanyag - bár szó mi szó, kevésbé látványosan karcolódik, mint a sima üveg, csak ha megkopogtatom, akkor hallani, egyébként külső szemlélődő nem veszi észre. Valamint a mutató nem mindig a másodperc-pöttyök fölött van pontosan, mert azok néhol egy tizedmillimétert elcsúsztak. A lánca sem ezüst, de attól még kulturált és erős. Egyéb baja nincs, csak az általános zsebóra-nyavalya, néha ki kell tisztítgatni (eddig egyszer kellett). Mindig atomórához állítom be az óraátállításokkor, +/- 5 mp pontossággal. A következő átállításig fél percet sem tér el az atomórától, eddig háromszor cseréltünk elemet. De ami a legfontosabb: a külső ezüst mintája gyönyörűen szép, főleg a hátoldalán. Persze a minap 90 ezerért szebbet láttam ugyancsak Helvetiát, de nekem ez egyelőre pont megteszi.

    Egyébként nem igazán értem, miért vásárol valaki olyan órát, ami naponta késik/siet ilyen 10 másodpercet. Egy olyan óra, nézzen ki akárhogyan is, legyen akármilyen drága is, egyszerűen használhatatlan. Csak pár nap felejteném el korrigálni, és már lekésem a vonatot. :| Márpedig ki akarja az óráját naponta beállítgatni? Pff...

Új hozzászólás Aktív témák