Új hozzászólás Aktív témák

  • vvvbandi

    csendes újonc

    válasz #14595328 #23 üzenetére

    "Amúgy mi a véleményed, milyen területen terjedhet el a technológia? Én első sorban a tervezési folyamatok (modellezés) és oktatás területén látok benne fantáziát, később talán játékok."

    Igen, a CAD világban nagyon nagy szerepe lehet, sok demó videó is erről szól. De pl. vittek fel kettőt a Nemzetközi Űrállomásra is, ahol iPad helyett ezeken nézik a bonyolult folyamatok lépéseit - sőt, lentről láthatják a szakértők, és pl. nyilakat rajzolhatnak az űrhajósnak a térbe (!), hogy "ezt a csavart húzd meg.". Gyártási folyamatoknál is izgalmas lehet - bemész a gyárba és egy pillantással látod a futószalagok állapotát. Kiállítótermekben - telefonok felett ott van az adatlap, amiben böngészhetsz, összehasonlíthatod másikkal, megnézhetsz kis videót, stb. Autókonfigurátor, volt róla videó. Műtét, amikor mintegy átlátsz a bőrön, és látod az előzőleg elkészített röngten és 3D képalkotó felvételeket pontosan a maguk helyén a beteg testében. Szerintem nincs olyan terület, ahol ne lehetne hasznos és "game changer" ez a fajta technológia.

    'Ezt az árat gyorsan ki tudná termelni egy olyan cég, ami hasznát tudja venni. Gondolom a tömeggyártás alatt már az ára is csökkeni fog." - igen, én is ezt várom.

    "Arra mondjuk még kíváncsi lennék, hogy milyen meleg maga a készülék. Passzív a hűtése, viszont azért "pár" számítást kell csinálnia egy egyszerű elem modellezéséhez is."
    Az alatt a kb 15-20 perc alatt, amíg a fejemen volt, egyáltalán nem éreztem meleget, de még langyosat sem. Ebben része van a pántnak is persze, ami lehetővé teszi, hogy maga a készülék ne a fejeden pihenjen. A lényeg, hogy semmi probléma nem volt ezzel, annyira, hogy eszembe se jutott amíg meg nem kérdezted.

    Amúgy aksival is jól bírja, alig pár százalékot ment le ez alatt az idő alatt, pedig folyamatosan dolgozik a CPU, GPU és a HPU is (Holographic Processing Unit).

Új hozzászólás Aktív témák