Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    Szerintem kicsit rossz oldalról van megközelítve az egész téma. Nem lehet besorolni, hogy mikortól "kell" felnőttnek lennie egy embernek, ez a történelem során folyamatosan változott, az eltérő kultúrákról nem is beszélve. A gond alapvetően nem - vagy legalábbis nem csak, nem feltétlenül - azzal van, hogy chatelnek a srácok, szerintem ugyanis az is elszomorító, hogy a 9 éves öcséd X órát autós játékokkal játszik. Mások meg egész nap Cartoon Networköt néznek, az előző generáció erre mondhatja, hogy "bezzeg a mi időnkben", de rájuk is ezt mondták az eggyel öregebbek. A gond szerintem (és sok pszichológus szerint) az, hogy a gyerekek túl hamar kerülnek olyan helyzetbe, hogy maguknak kell dönteniük fontos dolgokról. Waldorf pedagógia, Rudolf Steiner... lehet, hogy írok majd erről valamit, mert most nincs energiám kifejteni.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz biker_kolee #33 üzenetére

    Persze, ebben tökéletesen igazad van, ne haragudj, nem akartam támadó lenni, nem erre gondoltam! Csak arra céloztam ezzel, hogy egy idősebb ember valószínűleg azt mondaná erre: bezzeg a mi időnkben még TV sem volt! A dolgok változnak. :)

    A probléma forrása szerintem társadalmi szintű. A társadalom "elvette" a férfiaktól azt, hogy el tudjanak tartani egy családot, ami miatt a nőknek is dolgozniuk kell, a gyerek meg 2 évesen bölcsibe kerül, nem jut rájuk elég idő. Ráadásul a felnőttek hajlamosak a gyerekeket amolyan "mini felnőttként" kezelni, nem pedig gyerekként. Annyi kissrácot ismerek, akik nem is igazi gyerekek, úgy beszélnek, mint egy felnőtt.. mondhatni koravének. Döntéseket kell hozniuk, pedig a gyerekkor szerintem nem erről szól. Szerintem ennek a következménye az általad leírt jelenség is.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák