Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribarszki

    őstag

    válasz FLATRONW #21 üzenetére

    A porszívó szempontjából semnnyire. Emiatt nem lesz rövidebb az élettartama. Ha pedig már viseltesebb volt a Hepa filter, azt is megfigyelheted, hogy nagyobb lett a szívóerő.

    Olyan szempontból problémás, hogy a finom por, pollenek, allergén anyagok jóval nagyobb százalékban jutnak vissza a levegőbe, tüdőtökbe, bútorokra. Vagyis gyakorlatilag nincsen utószűrésed. Az már egyénfüggő, hogy ez ki mennyire zavar.

    [ Szerkesztve ]

  • ribarszki

    őstag

    válasz Tigerclaw #34 üzenetére

    Köszönöm a hozzászólásod és a véleményed! Igen, írhattam volna, hogy "teljesítményadatok de melyik-melyik?" címet is, de azt gondolom, hogy a Watt szám megnevezés is helyes. Vagy legalábbis érthetőbb, s azokra is gondoltam akiknek teljesen idegen a téma, hogy minél egyszerűebben eligazodjanak. Később egyébként tudatosan teljesítmény szót használtam, de ez a lektor szerint rendben van.

    Ami írsz abban van igazság, de ellentmondás is. Szerintem se csak az energiacímke alapján válasszon valaki porszívót. Egészében kell nézni a saját igényeihez megfelelően, de ezt bővebben kifejtettem. Hogy mennyire lehet hinni az energiacímkéken lévő adatoknak, az is jó kérdés. Mint írtam a gyártó maga végzi el a teszteket, de ezeket felülvizsgálhatják. Van egy protkoll, amely szerint ezket a teszteket végre kell hajtani. Csak remélhetjük, hogy az ott szereplő adat valóság. De abban igazad van, hogy sokakat túlságosan elriaszt egy-egy szám. Értem ezalatt, hogy van egy, az igényeihez tökéletesen passzoló porszívó, de szőnyegen csak C besorlolást kap B helyett, ezért inkább másikat keres. Ez szinte tényleg semmit nem jelent. Arról nem beszélve hogy igazán mély, alapos tisztítást egyik hagyományos fejjel ellátott porszívó sem végzni, amely csak a szívóerővel szedi fel a port. (Itt jön be az elektromos kefe, de ez messzire vezet.) Én sem értek egyet azzal, hogy valaki csak azért hanyagol egy porszívót mert éppen C besorolást kapott szilárd felületen. Mint írtam, tájékozódásnak, kiindulási alapnak jó, de nem szabad csak erre hagyatkozni.

    Amit a kisebb motorokról írsz, azzal egy kicsit vitatkoznék. Nem tudom milyen tapasztalataid vannak az 1000W alatti modellekkel, illetve melyik márkával, vagy melyiket használod otthon, de nagyot változott a világ. Nem voltak rákényszerítve a gyártók a fejlesztésre. Most ott tartunk, hogy egy 1800W-os motor szívóteljesítményét simán hozza egy 900-1000-1200W-os motor. Páne ha az a 2kW-os motor egy kicsit kevesebb odafigyeléssel lett megtervezve és silányabb anyagból legyártva, feláldozva a minőséget az olcsóság oltárán. Egészen konkrétan van egy olcsóbb 1800W-os porszívóm, de az új minőségibb 1200W-os motorral felszerelt gépem sokkal-sokkal komolyabb szívóteljesítményt képvisel. Az is igaz, hogy ez viszont zsebbenyúlós történet. A szabályozást az olcsóbb gépek fogják megsínyleni. A 10-20 ezer forintos kategóriában előfordulhat, éppen az olcsóság miatt, hogy néha kevésnek fog bizonyulni a szívóerő. De egy kicsit feljebb, a közép és felsőkategóriában ez már nem gond. 30-35 ezer forinttól kezdődően bőségesen elegendő szívóteljesítményt adnak a gépek akár 800W-os motor esetében is. (Ugyan úgy 5 perc lesz a porszívózás, nem 15 ;) )

    A szívóteljesítmény amúgy sem minden. Kompenzálni lehet egy megfelelően kialakított és megtervezett porszívófejjel, minőségi porzsákkal, stb..

    Aki nem engedheti meg magának a drágább porszívókat, talán jobban jár ha még most beszerez egy erősebb modellt. Akinek a pénztárcája megengedi, hogy árban feljebb menjen ott nem kell aggódni, bőségesen elegendő szívóteljesítményt nyújtanak az új energitakarékos modellek. Ráadásul ebben a szegmensben már az anyagminőség, illesztések, tömítés, bolygókerék, kábelhossz, stb. is sokkal jobb.

    Köszönöm a gondolataidat és, hogy a cikket érdmesnek találtad a hozzászólásra! :K

    [ Szerkesztve ]

  • ribarszki

    őstag

    válasz angelside77 #33 üzenetére

    Igen, ez egy fontos észrevétel! Ezért írtam, hogy ha száraztartályos gépet veszünk, akkor lehetőleg ne olyan modellt válasszunk ahol a tartályban helyezkedik el a szűrő. (Általában hengres szűrő) Erről ugyanis kínkeserves munka leszedegetni a szűrő bordái közé beszorut hajszálata, szöszt, stb.. Ráadásul itt tényleg rohamosan csökken a szívóerő. Bár már elég kevés ilyen porszívót találni, leginkább a nagyon olcsó szegmensre jellemző.

    Egy trükk, ha már ilyen gépet vettünk/kaptunk: A hengeres szűrőre húzzunk rá egy nejlonharisnyát, így takarításkor elég azt lehúzni és kicserélni vagy kitakarítani.

    [ Szerkesztve ]

  • ribarszki

    őstag

    válasz quailstorm #43 üzenetére

    Legmagasabb fokozaton annyit fogyaszt amennyi rá van írva. Az 1400W-os 1400W-ot, az Ecoline C1 pedig 800W-ot. Olyan nincs, hogy nem teljesen Miele. 100%-ban ők gyártják, ráadásul a C1-et Németországban.

    [ Szerkesztve ]

  • ribarszki

    őstag

    válasz Milán13 #52 üzenetére

    Szia!
    Tudatosan kerültem a cikkben, hogy nyilvánosan bármilyen márkát is ajánljak, s ezt az elején is leírtam, méghozzá 3 okból:

    1, Ahhoz, hogy egy cikkben objektíven tudjak márkát ajánlani, egyrészt le kellene tesztelni a Mo-n kereskedelemben kapható összes porszívót, ami lehetetlenség. Természetesen szubjektív véleményem van úgy általánosságban a márkákról, de ez saját tapasztalat és nem szerettem volna semmiképpen belevinni a cikkbe.

    2, Ha mégis ajánlanék márkát, s valaki az alapján venne porszívót, de nem jön be neki akkor engem emlegetne :) S ezt így nem vállalom fel.

    3, Ha írtam volna konkrét márkákat, itt a hozzászólásokban kitört volna a 216. márka világháború, amit megintcsak nem akartam :N

    Persze ha valaki segítséget kér, megkeres privátban, az már más eset. Úgy szívesen elmondom a tapasztalataimat, véleményemet, ajánlásomat kategóriánként. De felelősséget nem vállalok ;)

    (A markolat alatti ciklon előszűrő valóban kimaradt. Ezt a hiányosságot orvosolni fogom, köszönöm.)

    (A robotporszívó annyira más terület, és jelenleg még tőlem is annyira távol áll, hogy egyáltalán nem érzem kompetensnek magamat, hogy ennék többet írjak. Én is csak most szemezek eggyel kíváncsiságból, hogyan is működnek.)

    [ Szerkesztve ]

  • ribarszki

    őstag

    válasz x_o_n #56 üzenetére

    Mondjuk az érdekelne, hogyan lesz a porszívóvásárlásnál Mieleből Philips? :F Mondjuk a MM-ban már bicskanyitogató módon tolják a Philips porszívókat, dehát a jutalék az jutalék.. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • ribarszki

    őstag

    válasz kovy79 #59 üzenetére

    Szia! A központiban igazad van, de arra valójában a ház tervezésekor, építésekor kell gondolni. Így sokkal inkább épületgépészeti téma.

    A nyeles porszívó miért maradt volna ki? Működési elvük szerint kategorizáltam őket. Egy klasszikus, porzsákos nyeles pont olyan elven szívja a port és szűri a levegőt mint a kerekes társa. Azért mert más az alakja miért lenne külön kategória? Ráadásul nálunk nem is igazán elterjedt ez a forma. Usa-ban már sokkal inkább. Ott böhöm nagy állóporszívókat is kapni beépített elektromos fejjel.

  • ribarszki

    őstag

    válasz RBJ #49 üzenetére

    Pontosítanám. Hiába van "A" kimeneti levegőtisztaság mutatója a porszívónak és közben rosszul römített. Lehet a kiementi nyíláson A szintet produkál, máshol pedig ahol rést talál a levegő, nyomja vissza a légtérbe. Így a kettő együtt fontos. Mit értesz több lépcső alatt? A Milele gyári zsákba, plusz a tömítettség, plusz a kimeneti szűrő bőven megfelelő tisztaságúra szűri a levegőt. A gond itt az olcsóbb zsák nélküli gépekkel van.

Új hozzászólás Aktív témák