Új hozzászólás Aktív témák

  • ribarszki

    őstag

    válasz Tigerclaw #34 üzenetére

    Köszönöm a hozzászólásod és a véleményed! Igen, írhattam volna, hogy "teljesítményadatok de melyik-melyik?" címet is, de azt gondolom, hogy a Watt szám megnevezés is helyes. Vagy legalábbis érthetőbb, s azokra is gondoltam akiknek teljesen idegen a téma, hogy minél egyszerűebben eligazodjanak. Később egyébként tudatosan teljesítmény szót használtam, de ez a lektor szerint rendben van.

    Ami írsz abban van igazság, de ellentmondás is. Szerintem se csak az energiacímke alapján válasszon valaki porszívót. Egészében kell nézni a saját igényeihez megfelelően, de ezt bővebben kifejtettem. Hogy mennyire lehet hinni az energiacímkéken lévő adatoknak, az is jó kérdés. Mint írtam a gyártó maga végzi el a teszteket, de ezeket felülvizsgálhatják. Van egy protkoll, amely szerint ezket a teszteket végre kell hajtani. Csak remélhetjük, hogy az ott szereplő adat valóság. De abban igazad van, hogy sokakat túlságosan elriaszt egy-egy szám. Értem ezalatt, hogy van egy, az igényeihez tökéletesen passzoló porszívó, de szőnyegen csak C besorlolást kap B helyett, ezért inkább másikat keres. Ez szinte tényleg semmit nem jelent. Arról nem beszélve hogy igazán mély, alapos tisztítást egyik hagyományos fejjel ellátott porszívó sem végzni, amely csak a szívóerővel szedi fel a port. (Itt jön be az elektromos kefe, de ez messzire vezet.) Én sem értek egyet azzal, hogy valaki csak azért hanyagol egy porszívót mert éppen C besorolást kapott szilárd felületen. Mint írtam, tájékozódásnak, kiindulási alapnak jó, de nem szabad csak erre hagyatkozni.

    Amit a kisebb motorokról írsz, azzal egy kicsit vitatkoznék. Nem tudom milyen tapasztalataid vannak az 1000W alatti modellekkel, illetve melyik márkával, vagy melyiket használod otthon, de nagyot változott a világ. Nem voltak rákényszerítve a gyártók a fejlesztésre. Most ott tartunk, hogy egy 1800W-os motor szívóteljesítményét simán hozza egy 900-1000-1200W-os motor. Páne ha az a 2kW-os motor egy kicsit kevesebb odafigyeléssel lett megtervezve és silányabb anyagból legyártva, feláldozva a minőséget az olcsóság oltárán. Egészen konkrétan van egy olcsóbb 1800W-os porszívóm, de az új minőségibb 1200W-os motorral felszerelt gépem sokkal-sokkal komolyabb szívóteljesítményt képvisel. Az is igaz, hogy ez viszont zsebbenyúlós történet. A szabályozást az olcsóbb gépek fogják megsínyleni. A 10-20 ezer forintos kategóriában előfordulhat, éppen az olcsóság miatt, hogy néha kevésnek fog bizonyulni a szívóerő. De egy kicsit feljebb, a közép és felsőkategóriában ez már nem gond. 30-35 ezer forinttól kezdődően bőségesen elegendő szívóteljesítményt adnak a gépek akár 800W-os motor esetében is. (Ugyan úgy 5 perc lesz a porszívózás, nem 15 ;) )

    A szívóteljesítmény amúgy sem minden. Kompenzálni lehet egy megfelelően kialakított és megtervezett porszívófejjel, minőségi porzsákkal, stb..

    Aki nem engedheti meg magának a drágább porszívókat, talán jobban jár ha még most beszerez egy erősebb modellt. Akinek a pénztárcája megengedi, hogy árban feljebb menjen ott nem kell aggódni, bőségesen elegendő szívóteljesítményt nyújtanak az új energitakarékos modellek. Ráadásul ebben a szegmensben már az anyagminőség, illesztések, tömítés, bolygókerék, kábelhossz, stb. is sokkal jobb.

    Köszönöm a gondolataidat és, hogy a cikket érdmesnek találtad a hozzászólásra! :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák