Új hozzászólás Aktív témák

  • tatararpad

    őstag

    válasz Ghoosty #180 üzenetére

    A bullshit generator szerint a back stage office-t is lehet optimalizálni, tehát tény, hogy sokan sok értelemben használják, de szerintem a legalapvetőbb jelentése a hasznosság növelése. A hasznosság pedig az én világomban a ráfordítás és eredmény közötti különbség. Egy kódot lehet optimalizálni, hogy kevesebb erőforrásból oldja meg ugyanazt vagy ugyanannyiból többet. De ugyanezen az úton én is eltudom dönteni, hogy számomra optimális e az adott program úgy, hogy ezáltal én mennyit tudok teljesíteni az adott programmal. Ha tudnék többet is teljesíteni, vagy ugyanazt egy kevesebb erőforrás igényű programmal is megtudom oldani, akkor a kód minimális ismerete nélkül is kitudom jelenti, hogy az a program nem optimális. Honnan tudom, hogy tudnék e többet teljesíteni, vagy kevesebb erőforrással? Onnan hogy nem egy program van a világon, Windowsból is házon belül is van egy pár, Officeból is, videóvágóból, de akár grafikus motorból is.

    Felvetted, hogy mi van, ha máshogy nem lehet megoldani. Mint felhasználó, ehhez nekem semmi közöm. Millió egy mai játéknál, ami kint szerepelt a címlapon, hogy mennyire optimalizálatlan, is jönnek a szektások, hogy hát API korlát, meg alacsony szintű elérés, meg CPU limit, meg mittudjammárén. Mint felhasználó, én mit látok? Ahhoz a látványhoz, ami hasamra ütök 20 százalékkal jobb, mint 5 évvel ezelőtt, az 5 évvel ezelőtti hardver kapacitásának többszöröse kell. És még jószívű is voltam, mert van ami egy fikarcnyival sem szebb. Kijelenthetem, hogy ez a játék bizony nem optimalizált? Igen, mert a növekedést csak messzemenőleg több erőforrás felhasználásával tudták elérni. Meg lehetett volna máshogy oldani? Lehet igen, lehet nem, szerintem másoknak sikerült, mások szerint másoknak nem. Az én szempontomból teljesen mindegy.

    Szerintem mindenki, aki valaha alkotott már valamit, megérti a te álláspontodat is, ami legalább annyira helyes mint másé, viszont egy felhasználó sosem fog egy fejlesztő fejével gondolkodni. Visszatérve közkedvelt zenei példámhoz, ha számomra rossz a zene, akár fúvós miatt, nem fogok beállni sem helyette hogy élvezzem a zenét, se nem fogom beíratni egy zeneiskolába, hanem szimplán felállok és lelépek.

    (#179) emvy: Szerintem ő sem Windows Media Player tekintetében értékelte a Windowst. De ki tudja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák