Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wiggen123

    aktív tag

    válasz Devdi #144 üzenetére

    Vizsgán az esélyegyenlőség miatt általában nem lehet használni. Lyukasórák idején meg ott vannak a géptermek.
    Ha nem kolis vagy és van géped otthon akkor szerintem felesleges. Esetleg rakd félre a pénzt és ha felvettek tájékozódj a felsőbbévesektől, hogy az adott intézményben van e értelme a laptopnak.

    Mod: egyik tanárom mesélte, hogy a fejlettebb országokban vannak olyan programozói állások, ahol olyat csinálnak, hogy két dolgozó irodáját kicserélik, és a másik számítógépén az adott programkörnyezetben kell tovább dolgoznia az illetőnek.
    Ezt arra fel mondtam, hogy aki mifelénk laptoppal jár, szerintem nem tud alkalmazkodni a változó gépi környezetekhez. Persze az is előfordulhat, hogy olyan speciális igényei vannak, amik nincsenek meg az adott gépteremben...

    [ Szerkesztve ]

    Sometimes you win, sometimes you learn.

  • Lenry

    nagyúr

    válasz Devdi #144 üzenetére

    számítógéped kell hogy legyen, de nem kell hogy lábtop legyen...
    ha koleszba, albiba magaddal tudod vinni a géped, akkor felesleges...
    én pl albérletben vagyok, hotam a gépem, otthonra, meg öcsémmel összedobtunk egy kis pénzt, és összeraktunk egy kis netezős gépet, és így mindenki jól járt

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Devdi #144 üzenetére

    Bárki bármit mond, én most, hogy jövőre megyek az ELTE progtervinfóra, egészen biztosan vetetek. Mivel vonattal járok majd be, így minimum a vonat az +2 óra gépezés naponta, és akkor még órák közt is a saját programjaimmal, saját környezetben dolgozhatok. Persze meg lehet oldani sokmindent pendrive-al is, de ez mégiscsak kényelmesebb, nem is beszélve arról, hogy akár a Gellért-hegyre is fölmehetek tanulni. :)

    Most ötödéven volt osztálytársam, aki már 5 éve járja a programot ott (most halasztott egy évet, a biztonság kedvéért, és eddig kb 1-1,5-öt csúszott), és rettenetesen hiányzott neki a laptop. Hiába vannak gépek a suliban, ha általában foglaltak, vagy mindig másik szabad és esélyed sincs egyedi programokkal dolgozni, ha elbénázzák a fájlokat, vagy ha éppen titkosak lennének, de erre az egyetlen mód a törlés, és ráadásul a tananyag nagyobbik része csak elektronikusan elérhető... stb.

    A magam részéről pedig videót vágni is szeretnék, így nem akármilyen laptop kell majd. Szerencsére sikerült rávennem édesanyámat, hogy gyűjtsünk rá. Az itthoni gépen amúgy sem tudok már szinte semmit csinálni, még egy After Effects-et sem futtat rendesen.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Devdi #192 üzenetére

    Háát, nem feltétlenül, de el tudod húzni a dolgokat még egy évvel hasznosan is, mondjuk egy OKJ-s vizsgával. (Az annyira lajtos a legtöbb esetben, hogy tanulhatsz/dolgozhatsz is mellette.) És +1 papír, amit lehet lengetni állásinterjún. :)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Devdi #196 üzenetére

    Volt most egy olyan osztálytársam, aki előtte egy ilyen gyűjtőközépsuliba járt, úgy jött programozói szakra. (Gyakorlatilag az alakul most át erre a szoftverfejlesztőire.) Webprogramozni egész jól megtanult, bár az elméletből nem tudott semmit. Most van egy kb 100 ezres állása, pedig bukik az OKJ-s vizsgán. Szóval ha van egy kis eszed, akkor nem nagy hátrány. Ha találsz egy embert, aki el tudja magyarázni neked a Delphit (mert úgyis azt kérik), és egy kis alap C-t (mert UNIX órán jön), akkor nyert ügyed van, tapasztalataim szerint pár óra altt le tudja nyomni valaki az egész éves anyagot, amivel a tanár szenved, onnantól már csak rajtad múlik. Mondjuk én végig prog szakra jártam középsuliban, szóval saját tapasztalataim nincsenek ezt illetően. De pl rendesen programozni a Delphit, nem csak érettségi-szinten, azt simán csak a szakdolgozatom alatt tanultam meg. (prog.hu-ról rengeteget tanultam. No meg a kobakbt.hu oldal Delphis segédanyagaiból, ami az alap komponenseket illeti. Ugyanitt webprog, C-s, C++-os e-könyvek is vannak, amik később jöhetnek jól.)

    Szóval azt mondom, nyár első hónapjaiban próbálkozz egy kicsit a programozással - jobb, ha van segítőd -, és mire általában az ötödéves felvételi jelentkező eljön vmikor nyár közepén, addigra talán el tudod dönteni, kell-e neked.

Új hozzászólás Aktív témák