Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Devdi #196 üzenetére

    Volt most egy olyan osztálytársam, aki előtte egy ilyen gyűjtőközépsuliba járt, úgy jött programozói szakra. (Gyakorlatilag az alakul most át erre a szoftverfejlesztőire.) Webprogramozni egész jól megtanult, bár az elméletből nem tudott semmit. Most van egy kb 100 ezres állása, pedig bukik az OKJ-s vizsgán. Szóval ha van egy kis eszed, akkor nem nagy hátrány. Ha találsz egy embert, aki el tudja magyarázni neked a Delphit (mert úgyis azt kérik), és egy kis alap C-t (mert UNIX órán jön), akkor nyert ügyed van, tapasztalataim szerint pár óra altt le tudja nyomni valaki az egész éves anyagot, amivel a tanár szenved, onnantól már csak rajtad múlik. Mondjuk én végig prog szakra jártam középsuliban, szóval saját tapasztalataim nincsenek ezt illetően. De pl rendesen programozni a Delphit, nem csak érettségi-szinten, azt simán csak a szakdolgozatom alatt tanultam meg. (prog.hu-ról rengeteget tanultam. No meg a kobakbt.hu oldal Delphis segédanyagaiból, ami az alap komponenseket illeti. Ugyanitt webprog, C-s, C++-os e-könyvek is vannak, amik később jöhetnek jól.)

    Szóval azt mondom, nyár első hónapjaiban próbálkozz egy kicsit a programozással - jobb, ha van segítőd -, és mire általában az ötödéves felvételi jelentkező eljön vmikor nyár közepén, addigra talán el tudod dönteni, kell-e neked.

Új hozzászólás Aktív témák