Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Crystalheart #108 üzenetére

    Asszem van egy tárgyi tévedésed, de nem vagyok nagy koponya történelemből, szal less utána. A Horthy korszakban tudtommal fizetős volt az iskoláztatás. A középiskola is.

    Egyébként meg abban egyetértünk hogy az oktatás egy kulcsfontosságú dolog az ország szempontjából. Én viszont úgy gondolom hogy az állami intézmények mindig pocsékul működnek, pl egy jó barátom óbudán a minisztériumban dolgozik és aztmondja hogy ilyen linkséget és semmittevést még életében nem látott. Namost róla annyit kell tudni hogy nála linkebbnek nem nagyon lehet lenni...:DDD
    Mindig szánalmasan működnek az állami szervezetek, bkv és máv űber-ultra deficit-termeléséről gondolm tudsz. Egyszerűen mintha elvből következne hogy amit az állam pénzel az csak szar lehet...:DDD
    Én ezt látom. És amikor a múltkor végigmentem a BME főépületén hát olyan lepusztultságot, gondozatlanságot és elhagyatottságot láttam hogy éreztem hogy ez egy állami intézmény.:D

    Mellesleg a nyugati példa is ezt csinálja. Én megelégednék Magyaroszággal ha a nyugati példát követné.

    Mellesleg mint mondtam én úgy látom amikor végigmegyek az Elte-mellett, vagy benézek a bme parkjába, hogy mindenütt jólöltözött, középosztálybeli gyerekek vannak. Ezek mind komolyabb gond nélkül tudnának fizetni. Akkor ez így már nem fair hogy a keveset kereső szegénymunkástól vonják le kemény adókulcsokkal. De amúgy tőlem se vonják le, bár beismerem nekem nem különösebben megterhelő, de azért néha leesik az állam amikor kiszámolom hogy mennyi adót is fizetek...

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák