Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz SystemRoot #103 üzenetére

    Rendben van, én ezt nem vitatom, de mindez nem jelenti, hogy ebben is megalkuvónak kellene lennünk. Előbb az emberek élethelyzetén kellene javítani, addig pedig nem ártana egy kis szemléletváltás. Elmondom, mire gondolok. Az emberek itthon egyre inkább úgy gondolkodnak, hogy amit én nem veszek közvetlenül igénybe azért ne is fizessek. Márpedig a felsőoktatás ilyen, egy 50 éves pl. sok esetben sértőnek is érzi, hogy az ő adójából tanulnak a fiatalok. Nos, kérem szépen, hogy lehet ilyet mondani? Magyarország egyetlen esélye, hogy újra átáll a tudás-alapú gazdaságra, mert a gyártók, akik betanítható munkásokkal dolgoznak, kitelepülnek. Tehát simán közérdek a felsőoktatás. Így szimplán pofátlanság olyannal zsarolni az egyetemeket, hogy akkor a tandíj megszűnése az pénzkiesés - inkább fizetnék ki a kulcsegyetemeknek azt a többletet. Az én adómból, a tiedből, mindenkiéből, inkább, minthogy egy újabb völgyhidat építsenek háromszoros áron. És mint mondtam, a kulcsegyetemek a lényeg. Azon felül anyni magánegyetem létezhetne, amennyit akarnak, akár méregdrágák is, ki gátolná? De az alapvető és hatékony képzés nem lehet lutri, azt az államnak az állam igényei szerint kellene megszerveznie és koordinálnia, teljhatalommal. És még eztán sincs kizárva idegen tulajdon az egyetemben, pl. egyetemen belüli, opcionális fizetős szakok, fizetős tárgyak, kurzusok stb.

    Top egyetem ide, top egyetem oda, a legeredményesebb oktatási rendszer itt Közép-Európában valahogy mégis a Horthy-korszakban volt, Magyarországon, mert tudás-nagyhatalom akartak lenni a propaganda szerint is. Pedig akkor volt aztán igazán nagy pácban az ország... Voltaképp olcsóbb volt a valamilyen szempontból kiemelkedő tanulókat hatékonyan felderíteni és rájuk összpontosítani.

Új hozzászólás Aktív témák