Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    válasz bambano #75 üzenetére

    Még ha igazad is van (valahol, valamennyire), nem fogom ezt veled itt megmutatni a lekezelő, pökhendi, öntelt és bunkó stílusú válaszod miatt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz bambano #75 üzenetére

    Pedig szerintem is alapvetően te tévedsz, aminek két oka lehet:

    1. Vagy tényleg nem ismered, hogy milyen funkcionalitást nyújt az MS ökoszisztéma (AD, exchange, teams, sharepoint, system center stb stb.), és ez milyen mértékben standard az üzleti életben. Erre némiképp utal például, amikor nemrég az egyik ilyen fórumon kifejtetted, hogy az exchange szerinted arra jó, hogy elküldj és fogadj emaileket.

    2. Vagy pedig ismered, de szándékosan nyomod a tudatlant. Mondjuk ez sem lepne meg, hiszen ahogy látom munkásságodat itt a fórumokon, leginkább csak másokba belekötni szeretsz, meg lekezelően kioktatni.

    Külön pikáns, hogy olyan problémákról beszélsz amik az ms nélkül fel sem merülnének, miközben egy linux (vagy bármi más) alapú rendszerben is pontosan ugyanúgy kell behatolás védelem és detektálás, központi felügyelet, monitoring, patch management stb. Enélkül maximum egy kis irodai hálózatot tudsz üzemeltetni, de nagyobbat - legalábbis felelősen - nem. Szerintem ezzel is tisztában kell, hogy legyél.

    Linuxra is ugyanúgy vannak malware-k, rootkit-et, vannak sérülékenységek amiket foltozni kell, egyáltalán nem igaz, hogy azt nem kell védeni vagy felügyelet nélkül lehet hagyni. Az meg pláne nem, hogy ugyanazt a funkcionalitást össze tudod legózni, mint amiről most az MS esetén szó volt.

    Másra jó a kettő, az egyik alma a másik körte, nem csereszabatosak. Van amire egyik a jobb, van amire a másik.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Kansas

    addikt

    válasz bambano #82 üzenetére

    Nyilván nem azonos szinten szerettem volna érteni a kettőhöz, az már akkoriban(2012-13 táján) se volt realisztikus, de nem lehet elanyátlanodni Windows-fókuszú emberként se, ha le kell ülni egy BASH prompthoz(Avayás korszakomban a VI is jó barátom volt :) )...

    A gond az, hogy nerm úszod meg, hogy mindkettővel foglalkozzál, ha akarod sem(főleg, mióta krossz-kompetenciás Agile squadokba divat szervezni az embereket).
    Kivéve ha tényleg szigorúan vett MS vagy Linux csapatban dolgozol valami olyan cégnél, ahol még van ilyen.
    Én per pillanat Ansible Tower adminként nem csak Windows-zal meg Linux-szal kell foglalkozzak, de hálózati eszközökkel, tűzfalakkal, miegymással, és aligha fogom megúszni a Python-kódolást sem. OK, persze egyik fentivel se olyan mélységben mint egy dedikált platform supportos, de az egy kihalóban levő műfaj. Előtte egy norvég cégnél az IT architekt csapatban dolgoztam, mint infrastruktúra-mérnök, ott is mindenbe bele kellett ártanom magam kicsit, a securitytól kezdve az O365-ön és VoIP-on keresztül a kliens migráción át a proxy scriptekig... persze az MS volt a fő vonulat, de nem kizárólagos.

    Abban kétségkívül igazad van neked is és a korábban tanácsot adó kollégának is, hogy nagyon nem egyemberes már egyik IT terület sem ha túlnézel egy kiscéges rendszergazda szintjén(bár lassan már az se), és egy-egy részterületből(Pl. Exchange, SCCM, Ansible) komplett karriert lehet csinálni, ha megtalálod a megfelelő munkakört a megfelelő cégnél.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz bambano #75 üzenetére

    "az ms kiváló megoldásokat ad olyan problémákra, amik ms nélkül fel se merülnek."

    ezzel a mondattal időről időre összetalálkozom de mindig elidőzöm rajta egy pillantig... annyira szép és tűpontos.

    a windows-specifikus főleg biztonsági megoldások illetve a platformfüggő dolgok nagyrésze önmagáért létezik vagy azért hogy egy másik hiányosságot takargasson. kedvencem a jogosultságkezelés, apropo tud már a rendszer kezelni bármilyen fájlrendszert ami natívan tudja ezeket a funkciókat?

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák