Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Ijk #4 üzenetére

    S legyen egyből fullfrém is, nemde? De zsebben elférjen ám. És ötvennél ne legyen több ;]
    Komolyan nem értem, mit vársz. Ezek nem arra valók. Ha háttérmosás kell, minél nagyobb szenzor ÉS minél tágabb rekesz; ezeket egy bridge-től várni, hát...
    Sőt, szerintem konstans f1.4-es zoom (közel 4x átfogáson) eddig még nem is volt...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Ijk #12 üzenetére

    "Ha akarsz egy általános zoomos gépet, kisebb gyújtótávokon is kontrollálható DOF-al, akkor:
    1. FF + a középszar f4-es zoomok
    2. APSC + f2.8-as zoom
    3. M43 + 12-40 f2.8-as, habár ez már FF-en f5.6-os DOF-t ad ki, meg jó drága is.
    "

    1.) 2-eshez azt azért ne felejtsük el, hogy APSC is cropos, tehát az f2.8-as fényerő f4-f4.5 ekv. DOF, ha már a m43-nál ennyire kiemeled....
    2.) A DOF a te mániád, Bteebi egy szóval nem utalt rá. Nem mindenkinek a DOF az ultima ratio. Ha én váltanék m43-ról (FF-re, az APSC alig tud többet), akkor csak a még alacsonyabb zaj és még magasabb élesség miatt tenném. Amit és ahogy én fotózok (nappali és éjjeli tájképek, városképek, égbolt, épületek, stb), oda inkább rekeszelni kell, hogy több maradjon a fókusz síkjában ill. élesebb legyen a széle is.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Ijk #30 üzenetére

    "Nincs DOF mániám"

    :)) :))
    Ha használnék aláírásokat, betenném. Amiket eddig tőled láttam hsz-eket, annak felében az APS-C-nél kisebb szenzorokat ekézed, és valahogy mindig a DoF kerül elő, mint egyetlen megmaradó érv...

    "de jó ha azért 100mm gyújtótáv alatt is van lehetőség a téma kiemelésre időnként."

    Oly 45 f1.8 - 90 mm-nek megfelelő látószög, relatíve olcsó, éles, kiváló boké.
    Pana 25 f1.4 - 50 mm-nek megfelelő látószög, hasonlóan gyors üvegekhez képest nem túl drága, rendkívül éles, szép boké.
    Ezeknél rövidebb gyútávokon is lehet bokét kihozni (20 f1.7, 17 f1.8), csak ott már közelebb kell menni a témához.

    (#34) Kopi31415 "Ha egy gépre van szükségem, igényem, költségvetésem, akármim, de a felhasználásnál szerepel kirándulástól a repnapon át, autóversenyig, akkor miképp oldjam meg? Vegyek tükröset, m4/3-as, millió obival, amik felét rendre nem fogom magammal vinni, amikor kéne akár egyetlen kép erejéig is, mert jó a téma?"

    Egy váz, rajta nappal "túraobi" (ált. ekv. 28-200 és 28-300 közti, azaz 7-10x zoom-átfogású obi), mellé háttérmosós portréhoz 1 db ekv 85 körüli fényerős fix és gyengébb fényviszonyokhoz 1 db ekv 50 vagy 35 körüli fényerős fix ízlés szerint. Ez összesen 3 db.
    De ha csak a túraobit viszed magaddal, a használható átfogással hasonlóan állsz (nincs ugyan extrémhosszú tele, de amilyen lágy lesz az a párától és a meleg levegő remegésétől, ill. amilyen könnyen bemozdul, már nehezen tekintem használhatónak), viszont képminőségben sokkal előrébb vagy, és fényerősebb obikkal olyanra is tudod használni, amire egy kompakttal vagy bridge-dzsel már nem.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz #06658560 #41 üzenetére

    Ha nem csak kötekedni és kákán csomót keresni akarsz, akkor ajánlom figyelmedbe az utolsó bekezdést :P
    Ha a vázra csavarva csak egy túraobit viszel, már előrébb vagy. Nagyobb, mint egy hasonló átfogású bridge, de cserébe képminőségben sem egy kategória a kettő.

    De a háromszor akkora csomag sem igaz. Már eleve a bridge-ek sem kicsik - ld. az FZ200 alig kisebb, mint egy EM10 + 14-150-es obi (a Pana 14-140-II-vel még kisebb lenne, de az nincs a listában).
    Nálam otthon össze szokott készítve lenni egy övtáskába az "utazó-csomagom"

    Váz, ekv 24-64 alapzoom, ekv 40 f1.7 és egy adapterezett ekv. 100 f2 manuál obi; két akku, tartalék kártya, lenspen, kislámpa, zacskó felhőszakadás esetére.
    Illetve variálom még néha, pl. most a manuál Minolta 50 f2 / ekv 100 helyett ekv 15 halszem és ekv 34 f1.8 van benne (a Minolta pedig külön szütyőben) - tehát ilyenkor egyetlen övtáskában a váz mellett 1 zoom és 3 fix obi.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz #06658560 #43 üzenetére

    Az előbb még teljesen másról beszéltél:

    "Magyarul háromszor akkora csomag, így egy plusz táska kell. Vagy jön a fejvakarás, hogy pont azt sikerült otthon hagyni, ami épp adott pillanatban kéne."

    Erre már előtte megírtam:
    "Ha a vázra csavarva csak egy túraobit viszel, már előrébb vagy. Nagyobb, mint egy hasonló átfogású bridge, de cserébe képminőségben sem egy kategória a kettő."
    Egy váz, rajta egy túraobi -- méretben alig nagyobb, mint egy bridge; és ehhez a kombinációhoz sem kell más, mint ami egy bridge-hez is kéne.

    "Ez a különbség közöttünk és a nézőpontunk között. Nektek a DOF; fényerő, stb. technikai részletek adják a jó kép lényegét,a lényeget."

    Ez ám egy nagyon csúnya csúsztatás, ilyet itt senki sem írt. Egyáltalán nem így van, ezek eszközök, amikkel olyan körülmények között is lehet még jó képeket készíteni, amikor kis-szenzorossal már nem, vagy olyan képeket, hatásokat lehet elérni, amiket azokkal már nem. Sokkal inkább látszik, még laikusok számára is, az alacsonyabb képzaj, magasabb részletesség -- erre írtam fentebb a képminőséget. Még ez sem lesz önmagában egy jó kép lényege (elengedhetetlen még az érdekes téma, kompozíció is), de gondolom laikusok által is elfogadhatóan fontos szempont, nem?

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák