Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Sinesol #49 üzenetére

    bár én nem ezekben voltam, mert megyeszékhelyre 1-2 nap alatt tudtam időpontot szerezni, ezekbe meg 2-3 hét is lett volna, mire sorra kerülök.

    Ha esetleg nem kivizsgálásra mész, hanem a harmadik kórházba küldenek, amik 50 - 60 KM-re vannak egymástól és életveszélyben vagy, akkor is majd ennyire elégedett leszel? Mert ez ma mindennapos otthon. Szeretem a pesti/nagyvárosi ember optimizmusát...
    Tehát ha jól értem, akkor trükközni kell, hogy bekerülj a kórházba, mert ha nem a "Kelet-Európa"-i találékonysággal oldod meg, akkor, azért nem annyira fényes a magyaros képmutatás csillaga...

    Az oktatásba annyira nem látok bele, régen volt már, de a nyugdijrendszerrel nem csak nálunk lesz gond, azt mondják a skandináv államokon kívül egész Eu-nak rosszak a kilátásai.

    Várj már nálunk nem csak lesz, hanem már van probléma, ha szerinted amúgy az frankó, hogy Erdélyben iskolákat, templomokat kórházakat építenek, ja és a hülye biztos stadion... Ameddig a külhonba kényszerült magyarok meg támogatják a szüleiket... Ez aztán a frankó rendszer... Aki rákényszerül az támogat, ameddig a haverok a várból meg olyanokat támogatnak akik max szavazni jönnek Magyarországra, meg pumpolják a valóban dolgozó embereket...

    Nekem van egy olyan benyomásom, hogy az emberek azt hiszik külföldön kolbászból van a kerítés és elvből minden rossz, ami itthon van, pedig azért a valóság nem egészen ez.

    Főleg az olyanok mint én is aki már külföldön él... Az gondolja ezt aki megválasztotta a stadionépítéseket... Mondjuk itt dolgozni is kell az igaz, de legalább nem olyanokért akiknek a szavazatira költik a megkeresett adóforintokat...

    Voltam amúgy Dániában kórházban, hát egy sima baleseti sérülésre vártam 4-5 órát mire elláttak, miközben kb. 5-6 ember volt a váróban. Ráadásul odamegy az ember, és nem vesznek fel, fel kell hivnod ügyfélszolgálatot a helyszinen hogy beszámolj a dolgokról, azok bejegyeznek, majd a melletted lévő portás ad egy sorszámot, miután fentről leszólnak, mindez cirka 30 perc. :D Mondjuk szép designos a váró, vannak fotelek, de nem azért megy oda az ember, kényelmesen üldögélni, ujsagot olvasni otthon is tudok a nappaliban. Aztán az orvos rádnéz és ha csak nem haldokolsz azt mondja menj haza szedjél be pár aszpirint és jól leszel, ha mégis fertőzés történne, akk menj vissza és ad antibiotikumot, mindezt nyílt, szennyezett sebnél!. Mondanom sem kell, igencsak szidják az ottani egészségügyet, úgy tűnik valahogy ez minden országban divat.

    Hát ja csak ha tényleg baj van akkor ellátnak ameddig otthon meg simán beledöglesz... Majdnem ugyanaz... Szerintem nem...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák