Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Az nCore-t sajnálom egyedül, remélem hogy előbb-utóbb visszaállnak. Ezzel kapcsolatban:

    Hitler utolsó napjai az nCore-on

    Addig meg amúgy is itt a foci VB, jó idő van - mondjuk mostanában sokat esett. Irány a szabadba. :K Vagy a barátnőtökkel/feleségetekkel kirándulni, mozizni.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz WonderCSabo #883 üzenetére

    Affene. Akkor elnézést, én csak most találtam meg. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Azok buktak le, akiket az elsők között vittek el. A többit csak lekapcsolták addig, amíg a kedélyek lecsillapodnak. A nagyobb oldalak szerintem sem egy helyen tárolják az adataikat, elképzelhető, hogy egy-két szervert lefoglaltak, de korántsem az összeset. Másrészről viszont ezért egyáltalán nem a rendőröket kell szidni, ők csak a munkájukat végzik.

    Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni, akár lesz nCore, akár nem, egy biztos: a kalózkodás - sajnos - él, és élni is fog ezután is. És most hagyjuk, hogy aki warezol, vagy filmet, zenét tölt le illegálisan, az miért csinálja? Mindenkinek adva van a lehetőség, hogy legálisan is be tudja szerezni a programokat, játékokat, egyebeket. Aki eddig nem élt ezzel a lehetőséggel, az ezután sem fog. Ennyi, kész, pont.

    Engedjétek meg, hogy egy - még kezdő PH!-s koromban írt - blogbejegyzésemből idézzek:

    "Amit nem tud az ember megvenni, arról le kell tudni mondani. Ha belegondolunk, a gépet magát - a vasat - sem lopkodja össze az ember innen-onnan (Pedig beh jó lenne egy Quad-core csúcskonfig GeForce GTX 280 SLI-vel)."

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz WonderCSabo #964 üzenetére

    OFF: Már egy ideje. ;)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Flame_ #973 üzenetére

    Én is elmondtam a véleményemet, és te is elmondtad. Azért van a fórum. Az, hogy ki mit hisz igaznak, az mindenkinek a saját egyéni meggyőződése, és ezen nem tud változtatni senki más, akármit is állítson ellenpéldának. :K

    Egyébként pedig függetlenül attól, hogy mit gondolsz, a szoftverek, filmek és zenék letöltése egyáltalán nem legális. Sokan élnek abban a tévhitben, hogy a magáncélra történő letöltés legális. Ez egyáltalán nincs így. Ha így lenne, akkor minden programot, filmet és zenét ingyenesen le lehetne tölteni a kiadó saját honlapjáról. :K Arról nem is beszélve, hogy akkor nem lenne warez sem, hiszen mindenki ingyen megkapna mindent.

    "Milyen alapon osztasz te tanácsot, hogy mit csináljak? Mi közöd van hozzá? Kárt nem okozok, elmaradt bevétel sincs esetemben (ugye alaptézis volt, hogy nincs pénzem megvenni). Ha nem tudnám, hogy bizonyos emberek mennyire szeretnek a tekintélyhez dörgölőzni, akkor most azt mondanám: Téged fizetnek azért, hogy bizonyos üzleti köröknek propagandát csinálj."

    Ne értsd félre, annak, hogy Házigazda lettem a fórumon, egyáltalán nincs köze a warez ellenes hozzáállásomhoz, hiszen már korábban is sok hasonló cikket írtam. Mi az, hogy milyen alapon osztok tanácsot? Már az is bűn, ha valaki tanácsot ad neked? :F Ha megfogadod, megfogadod, ha nem, nem. Ez a te dolgod.

    Abban igazad van, hogy nincs közöm hozzá, ha lopsz. Ahogy írtam fentebb is, aki eddig lopott, az ezután is fog. Kész. Pont. Téma lezárva. Az pedig, hogy azzal gyanúsítasz, hogy pénzért osztom itt az észt, egyenesen sértő. :((( Ugyanis:

    1. Nem kapok semmilyen összeget azért, mert ide irkálok, pusztán hobbiból csinálom.
    2. Nem dörgölőzök senkihez. Miért kell mindjárt azzal gyanúsítani valakit, aki betartja a szabályokat, hogy ő most az ASVA beépített embere?

    Nem állítom, hogy minden programom eredeti volt, amit valaha is használtam. De ami kellett, amire szükségem volt, azt mindig is megvettem. :K Ami pedig nem kell, azt minek töltsem le? :F Abban viszont igazad van, hogy nem minden eset tekinthető egyformának, ezt nem is vitatom. Ezért van az, hogy általában a hatóságok az otthoni felhasználót nem sújtják bírsággal. Ez amolyan "félrenézek, addig kapkodja össze a lopott paprikát, öreganyám"- hozzáállás. Nem törvényes, de emberséges.

    Ami pedig Pistikét illeti, minek töltené le a Photoshop-ot, ha nem azért, hogy használja? Ha pedig már használni akar az ember valamit, akkor arra szüksége is van. És minek töltené le valaki torrentről a Photoshop-ot, ha legálisan is kipróbálhatja, és 30 napig ingyenesen használhatja azt?

    A legtöbb program általában egy hónapig mindenféle ellenszolgáltatás nélkül kipróbálható. Amennyiben ezután is használni akarod az adott szoftvert, akkor arra már valóban, egyértelműen szükséged is van, ergo kárt okozol akkor, ha letöltöd. :K

    Mindegy, részemről befejeztem. A warez egy olyan téma, amiről oldalakon keresztül tudnánk vitatkozni, és a vége mindig ugyanaz lenne. :U

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #95561216 #1061 üzenetére

    Ha engem érdekel valami, akkor azt először letöltöm, és kipróbálom, és ha tetszik, megveszem. Sokan arra fogják a warezolást, hogy kipróbálás céljából töltik le, és utána megveszik. De hát a kipróbálásra mindig is van és volt is lehetőség, pont ezt próbálom elmagyarázni (Kivétel pár játéknál, mert mostanában sajnos nem sok demót adnak ki, de általában ott könnyebb a helyzet, mert nem kerülnek olyan sokba, mint a programok).

    Vegyük például a Windows 7-et. Teljesen legálisan használhatod ingyen 120 napon át, nehogy már ne legyen elég ennyi idő, hogy eldöntsd, hogy kell-e vagy sem? Pont ezért vannak a próbaidőszakok. Ha Pistike úgy dönt, hogy nem kell neki a Photoshop, akkor 30 nap elteltével letörölheti, és felrakhatja helyette az ingyenes programot. :K

    Pistikénél maradva (És ezzel részemről tényleg vége a dolognak): Pistike tényleg nem venné meg, mivel ingyen letöltheti. Persze szintén letölthetné ingyen legálisan is, de már alapból neki nem elég a 30 napos próbaidő, mert egyáltalán nem így gondol rá. Neki azonnal kell, és a teljes kell, ami szintén ingyen áll rendelkezésre. Az ő szempontjából ez így logikus, viszont nem törvényes. :N

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz arnyekxxx #1072 üzenetére

    A másolás a szerzői jogban főszabályként engedélyköteles, a letöltés pedig másolatkészítést jelent. A törvény azonban egyes esetekben lehetővé teszi, hogy a magánszemély magáncélra szerzői jog által védett művekről másolatot készíthessen. A kivétel vonatkozik például a zeneművekre, filmekre - ha azokat nem védi másolásvédelem - , de nem vonatkozik a szoftverekre. Így az előbbiek lemásolása (letöltése) ma nem minősíthető jogellenesnek, míg a szoftverek másolása, letöltése a jogosult kifejezett engedélye jogellenes.

    Te értelmezted rosszul, ugyanis a letöltés az másolás, ergo szabályellenes. Te nem láttál még eredeti filmeket, zenéket, csomagolva? Mindenhol hatalmas betűkkel - filmeknél pedig figyelmeztető logókkal is - vannak rájuk írva, hogy a jogosulatlan másolást a törvény bünteti.

    Egyedül az számít 100% legálisnak, hogy ha te egy másolásvédelem nélküli filmet vagy zenét MEGVESZEL, és utána otthon MAGÁNCÉLRA készítesz a lemezről egy biztonsági másolatot! :K

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #95561216 #1164 üzenetére

    No offense, de mutass már nekem olyan oldalt, ahonnan ingyenesen letölthetem a lagújabb filmeket és zenéket. :U

    Akkor hiszek neked, mert eddig én nem így tudtam, és sehol nem láttam erre utaló útmutatást.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #95561216 #1169 üzenetére

    Úgy, hogy azt bizonygatod - mert a linken, amire hivatkozol, én semmi ilyesmit nem látok -, miszerint a magáncélra történő letöltés filmek és zenék esetében teljesen legális. Akkor nyilván kellene lennie ilyen oldalnak is, ahonnan ezeket le lehet tölteni, nem? :DDD

    Egyébként meg inkább hagyjuk a francba, aki eddig is torrentről szerezte be a filmeket, az ezután is onnan fogja. Részemről téma véglegesen lezárva.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Rive #1173 üzenetére

    Akkor a hiba nem bennünk van, hanem azokban, akik ezt így megfogalmazták. ;] Az tiszta sor, hogy mint szimpla felhasználót, nem büntethetnek meg azért, mert magáncélra letöltök filmeket és zenéket. Ez eddig tiszta és világos.

    Viszont a másolásvédelemmel rendelkező filmek és zenék letöltése már törvénybe ütközik, legalábbis nekem ez jön le a szövegből. Márpedig elég sok DVD, CD, Blu-Ray, amiken manapság terjesztik ezeket a tartalmakat, másolásvédelemmel vannak ellátva. Én erre céloztam. Azt értem, hogy ha én letöltöm a netről, azért nem büntethetnek meg. De ez még nem jelenti azt, hogy ez legális is lenne.

    flimo: Az utolsó rész felett valóban elsiklottam, igazad van. Bocsánat.

    WonderCSabo: Ezt én sem értem. :DDD

    arnyekxxx: Időközben már leesett, és elnézést is kértem. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Két hétig volt érezhető a torrentrazzia hatása.

    Az origo.hu címlapon közölte, hogy elindult az nCore. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák