Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Sipi #52 üzenetére

    Nagyon sok igazság van abban, amit írtál.
    Én nem is az illegális szoftverhasználatot mellet török pálcát, hanem arra a furcsa és visszás helyzetre gondolok, hogy ez az ügy társadalmi veszélyességéhez mérten túl van reagálva, és a mi adónkból fizetett rendőrség olyan nagy cégek érdekeit védi hű örző-védő módjára, akik úgy árulnak valamit, hogy:
    - annyit kérnek el a termékükért, amennyit nem szégyellnek (szellemi tulajdon, rendben van)
    - ugyanakkor a rendeltetésszerű, hibamentes működésre (sőt, egyáltalán a működésre) semmilyen garanciát nem vállalnak (ennek is vannak érthető okai természetesen (pl. kompatibilitási problémák, estébé). (Nem arról van szó, hogy ne üldözzük a jelenséget, hanem arról, hogy előbb a fontosabb dolgokat kellene megoldani, utána a kevésbé fontosakat. Például jó lenne, ha este ha úgy hozza szerencsétlen sorsom, félelem nélkül el tudjak menni a barátnőm elé az Orczy tér környékére. Akár gyalog. Ezért fizetik az adónkból a rendőrséget, nem azért, hogy privát örző-védő céget játsszanak ilyenolyan jogvédőknek meg mammutcégeknek.)

    Tehát úgy fest a helyzet, hogy a mi fogyasztói érdekeink sehol nincsenek képviselve, ellenben az eladó érdekeivel, aminek képviselete többszörösen is biztosítva van. És én itt látom a hatalmas problémát, hogy bizony az ember belenyúlhat néha abba a bizonyos matériába egy-egy szoftver megvásárlásával, a pénztártól való távozás után reklamációnak pedig nincs helye ugye.

    Vannak olyan elvetemültek is, akik tanulási céllal töltenek le szoftvert - és itt nem a diákokra gondolok, hanem olyanokra, akiknek esetleg ez az egyetlen lehetőségük a tanulásra, mert meló mellett nem fér bele az ember idejébe vagy költségvetésébe, de szeretne fejlődni, továbblépni. Persze tudom, hogy ez az elenyésző kisebbség.

    A mentalitásbeli gondok is hozzájárulnak természetesen a rossz helyzethez. Rám is bután néznek, amikor véletlenül szóba kerül, hogy vettem ilyen vagy olyan szoftvert, rosszabb esetben a ''Te hülye vagy?'' kérdést szögezik nekem, de már megszoktam.

    Mindegy, mindig ide jutunk egy ilyesmi téma tárgyalásakor... Pedig már a nagymamám is megmondta, hogy ''Lopni csak sokat szabad, keveset nem érdemes, mert rajtakapnak''. :D

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák