Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kaoru

    aktív tag

    még jó, h nem szeretem a DC-t, csak torrentet ahsználok, v ftp-t. Torrentben meg ugye le lehet állítani a feltöltést a megfelelő klienssel, ftp meg, hát megengedett. A logokkal meg nem tudom mire mennek. Bármelyik filmre azt mondhatom, hogy nem osztottam meg (mert gondolom ilyen részletesen nem mentik a dolgokat), ha meg a forgalmamat nézik, mondhatom azt, h ja freeware cuccokat osztottam meg másoknak, illetve legális tartalmat töltöttem fel (ilyenek például a tv torrentek és a nem liecenselt animék).

    Ezek a számok meg tényleg nem reálisak, hasamra verek és megszorzom annyival, amennyivel akarom, h a hozzá nem értő, amikor olvassa, azt gondolhassa, h bameg a szemét letöltök, ennyivel szegényítik az embereket (a kiadót, szerzőt, illetve a forgalomból részesedéshez jutó szervek, mint pl az állam).

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz ollie #56 üzenetére

    jó kis konzervatív képviselő.
    az örök vita még mindig azon van, h van különbség bűn és ''bűn'' között. Kinek a bkv jegy, kinek a film.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz Blackmate #57 üzenetére

    pont azért, mert kevesen vannak, és a csóróság miatt így nagyobb lehet a ráta. Meg gondolom könyebb szűrni. De ez csak találgatás.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz salgado #74 üzenetére

    Ott a pont.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    Így végig olvasva azokat, amiről lemaradtam, lenne 1-2 hozzáfűzni valóm.

    1. Igen valahogy érdekelne az, hogy a tényleges audió/vidó anyag, amit letöltök és nincs hozzá borító, tok, szállítási díj, anyámtyúkjának a haszna rajta, az vajon mennyit is ér? Mert akkor ott van kispisti mucsaröcsögén az 1000ft-os szines, tokos cdjével, meg ott van a másik pl. Kozsó féle megaszuperbanda a 10.000 ftos cdjével, amiből mondjuk 500ft az anyagköltség. Akkor kispistike cdéjén jól látható, h az ő kis hanganyagja 500ft-ot ért, amiért ugyanúgy megdolgozott (talán neki több munkájába került, mint a másik csapaté szvsz) mint a másik bereklámozott csapat, ahol kb a 9000ftos sztárimázst, meg a kiadó hasznát fizetjük meg. Kicsit leegyszerűsített példa, de szvsz ez van.
    (ehhez még szeretném megemlíteni egy interjút egy kis kiadóval, akik mondták, h ezek az 1-2 évre szánt fiú/lány csapatok az össz haszonból úgy látnak 2M forintot, a kiadó/manager/producer meg lehúzzák az összes többi hasznot.)

    2. Megveszem, letöltöm, megteremtem a pénzt kérdések
    Nekem perpillanat, ahogy olvasható is egy p2-m van, szeretem de már érzem, h kurvára kevés (kb netezésre meg filmnézésre jó). Kb december óta gyűjtök az új gépre, nekem erre megéri pénzt költeni, mert értelmét látom (akármilyen hülyeség is lehet az a te szemedben). Kb 1 éve nem játszottam új játékkal (ok kivétel a sims2, mert azt még elnyoszogatom még ezen is), de amint meglesz az új gépem megveszem mellé a HL2-t mert az megéri nekem (cs:s). De ott vannak még játékok, mint pl a beyond good and evil, letöltöttem, amennyire lehetett kipróbáltam a gépemen, megtetszett, de nem vettem meg, mert akkori ára 8-10e huf volt, most 2,5e huf, ezt is meg fogom venni, úgy mint az Oni-t, amit még tavaly megvettem 2e HUFért, és nem akkor amikor 5-10e huf volt az ára. Letöltöm, kipróbálom, ha tetszik majd megveszem, amikor pont annyi az ára, mint amennyit ténylegesen ér. Az Adobe Photoshop Csért, ha nem leszek valami bank igazgató, akkor soha büdös életben nem leszek képes érte 300-600e forintot kifizetni, pedig imádom, azt meg nem mondja nekem senki, hogy azokat a grafikákat, amiket ezzel csinálok csináljam meg paintben :(((
    Filmek, és zene. Ezzel úgy vagyok, mint ahogy azt már valaki itt említette. Amit letöltök többségében olyna film/zene, amit itthon egyszerűen lehetetlen beszerezni (Casshern, Battle Royale, Dir en Grey Tour 2004 - Code of Vulgarism, Miyavi, The L Word), a másik része meg tök legális (tv torrentek, nem licenselt animék). Amit meg megszeretnék venni, megvárom amíg a media markt akcióztatja, illetve azt, hogy valamelyik DVD magazin kidobja egy pofás poszterrel :DD

    Amerikában ezt megtudták oldani, x-forintot levonnak a kártyádról, internetről letöltöd a filmet, az x ideig engedi magát lejátszani, utánna törölheted le (a Longhornot is ezért fejlesztgetik, de ebbe most nem akarok belemenni). Bemész egy amerikai fórumra és azt mondod, h warezolgatsz elküldenek a búsp*csába. Ha amerikai lennék, én is ezt tenném, mert akkor mind az anyagi kereteim, s mind a lehetőségeim meglennének arra, h azt amit akarok/szeretnék legálisan megszerezzem, sé ne kelljen külön spórolgatni rá. De sajnos nem vagyok az. És nekem annak ellenére, hogy tisztában vagyok vele, hogy szerzői jogokat sértek meg, igen is fel vagyok háborodva az ASVA kijelentései miatt (főleg amilyen pénzbeli összegeket megállapítanak, és hogy mekkora feneket kerítenek ennek az egésznek, még akkor is, ha ítélet még egy esetben sem született).

    Hogy nagyon egyszerűen felvázoljam az én álláspontomat Miért fizessek a frissen kiszart szarért többet, csak azért, mert meleg és bűzlik, amikor kihülve is ugyan úgy szar marad.

    Diákként dolgozni, hülye vagy? Én is az voltam, csak tudod, amikor rájöttem h a netto 660Ft-os órabéremből 220FTot az x diákszövetkezet magának eltesz, s majd ezután még meg is adóztat, és mivel én állandóan dolgoztam én valami 30+% sávba estem. Ja meg 1 nappal később adtam le a jelenléti ívemet, így csak 1 hónappal később kaptam meg a fizetésemet... és a guta ütött meg, amikor azt láttam, h kb 40e FT-tal kevesebb van a számlámon, mint amennyire nekem kijött volna a fizetésem.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz Hypp #141 üzenetére

    az tényleg durva. Mindegy engem ez az eset hamar észhez térített, és kérelmeztem a munkahelyemen, h vegyenek fel megbizott dolgozóként és amikor felvázoltam nekik mi a helyzet egyből adták is a szerződést, hogy ők így is úgy is ennyit fizetnének az én munkámért, de azt tényleg nem tartják tisztességesnek, he ennek 1/3a egyenesen a diákszöv zsebébe megy, s utánna még jön le az adó. Ebből a szempontból nekem sikerült normális céget kifognom.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz Pentax #145 üzenetére

    Nem akarok beleszólni, de szerintem te 1-2 állítását félre érthetted, na nem mintha bárki pártjára is állni szeretnék.
    Haggyjuk ezt a sok személyeskedést.

    ui: egy dologgal viszont egyetértek, hogy diákmelóból jó gépet nem lehet összehozni. Én lassan 5 hónapja dolgozok mindennap 9 órát és még mindig nincs kész a gép. Most egy diák akinek a szövetkezet leveszi a keresetének 1/3-át, majd még adózik, és nem tud napi 9 órákat dolgozni, annak nem lesz egy hamar jó konfigja, vagy ha lesz is, egyből adhatja is el, mert elavul/állandóan cserélgetni kell benne az alkatrészeket.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz anaqer #163 üzenetére

    amit mondasz, az mind igaz, mert hiába beszélünk róla, kb semmit nem érünk el vele. De az ember csak-csak elmondja a véleményét, ha másért nem önigazolást vár, h az, amit tesz/gondol mégiscsak helyes, avagy sem.

    ----
    Még egy a személyes véleményeim közül, hogy szerintem a legtöbb embert az háborítja fel, hogy mindenüt, ahol csak lehet, az ember pénztárcáját akarják megsoványítani, s amint talál egy alternatívát, az rögvest törvénybe fog ütközni. Ha meg azt mondják, nincs rá pénzed (v nem akarsz rákölteni), akkor ne vedd meg... ez a lehetőség a mai világban, h mondjam halott dolog (egy bizonyos mértéken felül). Szinte elvárás, hogy fogyaszd (és most tök mind1, h legálisan, v sem) a tömegcikkeket (legyen az ruházat, zene, film) és valahova tartozzál, vagy különben kinéznek (elég kacifántos megfogalmazás, de egy egyszerű példa: Pistike zsákruhákban jár, mert a szűlei nem akarják megfizetni azt, h az a ruha, amit Pistike akar, csak azért drága, mert a Fishbone logó rajta van, a cél, az, h ne pucér legyen, fognak egy darab zsákot és megvarrják ruhának. Pistike még életében nem volt moziban, nem látott videót, TV-t vagy olvasott tankönyven kívül más dolgot, mert a szűlei nem akarnak feleslegesen fizetni egy szolgáltatásért. Pistike házi szappanal fürdik, és nem használ illatosítószert, mert a szűleik...). Ha mindenki így fogná fel, hogy jó én sokkalom ezt és csak a legszükségesebbet veszem meg, akkor annak a multik sem örülnének. A két véglet között meg egyenlőre nálunk csak egy lehetőség van legjobb tudomásom szerint: letöltés. Ha az adott termék meg tényleg jó (mert látta, hallotta, h azon az albumon a rádiókon játszott számon kívül a többi 10 szám is jó, és nem csak nagy szar tölteléknek), akkor előbb, v utóbb megveszi.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

Új hozzászólás Aktív témák