Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz shabbarulez #48 üzenetére

    Viszont ha a hatszorost nem bírja el a hálózat, akkor tarthat hatod addig, akkor is lassabb lesz, mint a névleges, kellemes késleltetések kerülnek a rendszerbe, és még a QoS garantálása is fejfájást okoz. Ha a burst túlterheli a forgalomirányító egységek puffereit, akkor még szép kis packet loss is lehet belőle, ami ráadásul még nagyobb forgalmat indukál az újrapróbálkozások miatt. Ezzel is kalkulálni kell, nem csak a sávszél allokálással.

    A p2p meg speciel pont az az állatfaj, aminek adhatsz akármekkora sávszélt, azt jó eséllyel telíteni fogja. Upload irányban mindenképpen, download irányban kisebb ingadozással.

    Kár hogy nincs meg visszamenőlegesen a BIX statisztika
    Nem azt mondtam, hogy a BIX nem bírja el, hanem azt, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy akár a ''kisfogyasztónak'' is milyen sávszélt adnak. Tök fölösleges ingadozóvá, ezáltal nehezebben tervezhetővé tenni a hálózatot, amikor a végfelhasználó ''profilja'' ezt nem indokolja. (Ne mondja nekem senki, hogy egy 5G-s böngészéshez az 512kbit nem elég.) Arról nem is beszélve, hogy mire az adat eljut a BIX-ig, átmegy pár helyi multiplexeren.

    #49:
    Lehet, hogy nem tűnt fel, de én terhelésről és nem sávszélességről beszéltem. A telefonhálózat sávszélkihasználtsága átlagban jóval 30% alatt van, aztán próbálj meg valakit Újévkor felhívni. Pedig a telefonhálózat terhelése az exponenciális hívásidők miatt sokkal egyenletesebb. Egyszerűen úgy méretezték (annyit fektettek bele), hogy a karácsonyi forgalmat már nem bírja el, így legalább év közben nem áll kihasználatlanul.

Új hozzászólás Aktív témák