Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cherockee

    aktív tag

    válasz t72killer #1 üzenetére

    Nem is arról van szó hogy versenyezzenek, hanem pont az ellentétéről...ki kell hozni olcsón egy pont elegendő tudású programot, nem kell mindenféle feature, amit egy iskolás meg se érthet, főleg ha pénzbe kerül...

  • cherockee

    aktív tag

    válasz FTeR #2 üzenetére

    Lásd előző hsz-m. Ami benne van, azért fizetni kell. Ami nincs benne, az olcsóbbá teszi...ami nem kell azért nem érdemes fizetni...

    Openoffice meg kezdetektől eléggé hasonlít a micro office-ra, rengeteg ismerősöm használ munkahelyen microt, otthon opent...

  • cherockee

    aktív tag

    ''Microsoft Office-ról való áttérés az OpenOffice-ra kevésbé körülményes, mint két Microsoft-program közötti váltás.'' - tanusíthatom, soxoros próbálkozás után...

    Röhely, hogy a pdamon, aminek a hátán ott csücsül a designed for microwindows, már kb 1 hete thunderbird calendart syncelek, mert az outlook számomra annyira összecseszett volt...számomra, lehet csak számomra, de a thunderbirdben nincs 90 gomb csak arra hogy exportáljak, ilyen profilt váltsak, olyan kódolásra álljak át, stb...ott van ahol kell lennie, a beállítások alatt...

    ''A Becta jelentésének végén az Office-szal kapcsolatos tanácsok után azt is ajánlja, hogy az iskolák ne térjenek át a Windows Vistára, mert a befektetett költség nem éri meg a számukra.'' - hát nem ezt mondom én is? csak szerintem senkinek se éri meg =D, kivéve a design irodáknak, náluk a bőrfotel se lehet kopott, mert ha szépet akarok...

    ''megpróbálja ráerőszakolni a szerinte jó megoldást.'' - persze, és a szarvas egy csúnya szó, no meg ha 12x kérem az officet hogy hagyjon már a hülyeségeivel, és 9x végignézem az összes beállítást, akkoris én vagyok a hülye...bocs, ha fizetek érte, legyen jól használható, ne én legyek már a hülye 10 óra szenvedés után...(esetemben a magyar support kb őő őőő őőőőő-zött, az angol meg kb 1 hónap mulva leközölte a kb-n a hibát...kösz...)

    ''Ha valaki mondjuk megtanul alapszinten office 2003-at hasznalni, es azutan nem tudja kezelni az ooo-t, az jo esellyel office 2007-et sem fogja tudni hasznalni.'' - milyen igaz...képezzük az életképtelen csinovnyikzombikat, és nagyokat nézünk mikor kitör az unalomkór...vagy csak eleve nézzük le az egész emberiséget, mondván ha egy ilyen, a többi is ilyen? Jó játék, csak nagyot szokott ütni a beton...Képzeld anno bent ültem egy kedves kis csitrikből álló gépíró csoportban, probaként míg az oktató nem volt bent szépen bemutattam nekik az openoffice-t, és fura mód mindenkinek ment minden...Mivel nem kellett eget levarázsolni, csak szöveget szerkeszteni. Lehet hogy nem tudták volna 15en egyszerre szerkeszteni az egyik doksit, de oktatásban nem is sűrűn kell ilyent csinálni...

    Microsoft többet tud (tény), de van ami felesleges egy oktatási intézménynek (tény).

    Mellesleg napokban elhintett valaki nekem egy olyant, hogy üzleti célokra oo.o se ingyenes...Ki mit tud erről? nem néztem az oldalukat mostanság, de nem GNU license-sek? Support lenne a fizetős csak?

    (tudom hogy nem a téma része a dolog, de aki nem fizet az ms progért, az miért nincs olyan gerinces, és használ oo.o-t?)

Új hozzászólás Aktív témák