Új hozzászólás Aktív témák

  • rrunner

    csendes tag

    válasz NetRally #1 üzenetére

    Szerintem az MMS-t a helyén kéne kezelni. Úgy látom az itteni vélemények jó része a ''fölösleges, megbukott, vigyék innen abcúg kizsákmányolók'' állásponton van.

    Én úgy gondolom, hogy a készülék és hálózat fejlesztések trendje abba az irányba megy, hogy a mobiloddal egyre több mindent meg tudj oldani, amire a netre kötött számítógéped képes. Pl. RSS feed olvasás, képfeltöltés blogba, gmail kliens, IP alapú TV, chat, stb. Ebből pedig azt használod, amire szükséged van, és meg tudod fizetni. Ez nekem eddig tetszik. (A készülékek árát úgysem a bele pakolt szoftverek mennyisége határozza meg, hanem a cool-sági faktoruk, és a megjelenésük óta eltelt idő.)

    Ha belegondolsz, arra senki sem panaszkodik, hogy micsoda felesleges és/vagy bunkó dolog, hogy a PC-d levelezőprogramjával lehet képeket/mp3-at/videókat/warezt küldeni, nem csak szöveget. Pedig az esetek 99 vagy 100%-ában csak szöveget küldök.
    Miért más ez a mobillal? Szövegre ott az SMS, bármi egyébre, vagy hosszabb szövegre az MMS.

    Gondolom hamarosan olyan üzenő kliensek lesznek a telefonokban, amik nem is kötik az orrunkra, hogy milyen üzenetet küldünk. Lesz egy szem új üzenet gomb, ami ha csak rövid szöveget küldesz SMS-ként küldi, ha bármi egyebet, akkor MMS-ként, a szolgáltatónak pedig kéretik egyformán ugyanannyit számolni egy 472 karakteres üzenetért, függetlenül, hogy melyik hordozószolgálaton ment az üzenet.

    Ebben az értelemben az MMS nem lehet bukta, najó, pénzügyileg lehet a szolgáltatónak, de nem hinném, hogy ezeken a fórumokon értük aggódna bárki is, csak egy olyan szolgáltatás, amit nyilvánvalóan kevesebben használnak, mint a hanghívást vagy az SMS-t. A megléte viszont felhasználói oldalról alapkövetelmény, (nehezen képzelem, hogy ha megjelenne egy alternatív mobilszolgáltató Magyarországon, amelyiknél nincs MMS szolgáltatás, akkor topikok nyílnának arról, hogy milyen szimpatikus az új operátor, hordozom is tüstént a számomat hozzájuk, mert nincs náluk MMS) szolgáltatói oldalról pedig presztizskérdés.

Új hozzászólás Aktív témák