Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GD

    őstag

    volt egy független amerikai statisztiaki felmérés ( valahol a neten olvastam a cikket, talán sg.hu) az összefüggéséről a film, mozi, zene eladásoknak és a letöltéseknek.. kijött hogy közel sincs akkora összefüggés mint ahogy azt vélni gondolják.. még 10% sem..

    pl.. egy tucat filmet ugyan letöltök mert elütöm vele otthon az időt, de pénzt már nem adnék érte mert annyit nem ér.. akkor hol a veszteség?
    ha meg jó film, pl gyűrűk ura látvány szint, nyilván nem vmi kamerás szar minőségbe fogom megnézni..( van pár idióta aki kigen) hanem elcsoszogok szépen családostúl barátnőstűl a moziba..
    talán.. olyan filmeket, zenéket kellene készíteni ami erre motivál.. nem pedig azt gondolni hogy zombiként majd minden tucat szarért fizetni fogok.. nomeg, valahol az árakat a fizetésekhez igazítani..

    másik: a lépcsőházban nem egy rendőr és bm dolgozó lakik..szomszédaim.. tucatjával megy a másolt dvd-k kölcsön adogatása... szal? miről beszélünk? ők visznek be engem?

    miért nem a net szolgáltató fizet a havi díjamból az asva-nak? ha nem lehetne letölteni, ki venne havi 10Eért korlátlan csomagot? és minek a 2Mb-os sebssség? jó gyorsan bejön a google?

    a másik amiért csökken pl a dvd forgalom, már szinte mindent ami klasszikus film, koncert, stb..eladtak nyolcvanféle box és karácsonyi kiszerelésben, az embek már nem fognak mégegyet venni a beatles összes legjobb giga kiszerelésből.. az újak pedig tömegcuccok.. lásd amit fentebb írtam.. szvsz.. kivették már a dvd dologból a pénzt, csak sír a szájuk mert apad a tej, de majd jön a hd-dvd meg a blueray és majd megint kilehet adni mégjobb minőségben a zámbó imre karácsonyi dalait... :Y :C

    [Szerkesztve]

  • GD

    őstag

    kezdem úgy érezni (azaz már régóta tudom) hogy ebben az országban átlag civilnek lenni szívás..
    kimegyek új-zélandra birkát tenyészteni, net műholdról már a dzsungelbe is van.. ott talán nem basztatják a népeket..
    Világbank, legjobb biznisz országokkal, rendszerekkel, államokkal üzeletelni..és megy szépen lefelé..
    olyan érzésem van hogy egy bizonyos nációt a politikától és a gazdaságtól elkéne tiltani.. orvos meg mérnök lehet nyugodtan.. éljenek, nem akarok senkit se kiírtani,de ne az én véremet szívják.. (és nem vagyok semmiféle neonáci,fasiszta,csak nyitott szemmel járok

  • GD

    őstag

    hányok ez egésztől, gusztustalan az a zenészkiáltvány..
    ide érzem a megfogalmazó kósermivoltát..

  • GD

    őstag

    válasz Kriza #98 üzenetére

    biztonsági másolat merevlemezen nem tárolható mert a védelem feltörése már eleve jogsértő ha jól tudom.. ergo minden dvd ripper (rip=felvágni ,ergo a biztonsági védelmet feltörni) program jogsértő lehet.. talán az on the fly tömörítés és írás megengedett..

  • GD

    őstag

    válasz zLegolas #114 üzenetére

    ''hogyan és mit kell keresni pl. egy házkutikor a koleszban''
    ez már sztem kriminalisztika.. házkutatás nem egy jogvédő magatartás.. mivel a személyes életteredben a személyes holmik között történik..

    az apeh miért nem tart képzést a rendőröknek hogy megy az áfacsalás?
    mert hasznosítanák az ismeretet? :DD

  • GD

    őstag

    nemtudom a jog végrehajtásba kinek van ismeretsége, de kíváncsi lennék pontosan mi is kell ahoz hogy egy ügyész ráírja a nevét egy házkutatási papírra.. sztem nem fogja vélhető házi használatú másolt dvd-k és mp3-ak miatt..

    egyébként.. ha jönnek és ez egy komoly házkutatás, az hajnal 2 és 3 között fog történni.. nemtudom ki és mennyire éber ilyenkor hogy ''átdobja'' a szomszédba a vinyókat.. közbe meg ''bocsi, félreállna az ajtóból, ezeket át kell adnom a szomszédba'' + mire előjön a kómás szomszéd, aki ha meglátja a yardokat egyből rádcsapja az ajtót.. kicsit olyam monthy pyton fíling :C

    B verzió: munkahelyedre, iskoládba jönnek érted és veled együtt mennek el hozzád..
    ez megalázóbb és u.úgy nincs időd vinyókkal baszakodni..

    erkélyről, 3.ról nem kell kidobni, max egy kampóra meg egy tesco-s szatyorba kilógatni:)

    sztem ha csak gép+lemezek ügyében jönnek úgytudom nem néznek szennyestartót, hűtőt, wc tartályt.. stb.. csak a gép + amit a környezetébe találnak..

    lényeg.. ha már ottvannak és te szuttyogsz az ajtónyitással mert vinyó eldugással szórakozol, éberebbek lesznek csak..

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák