Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adi

    senior tag

    Piszkáljuk csak meg egy kicsit a jogi oldalát is, mert ezt ''szeretik'' a szolgáltatók! :DDD

    Hogy is van ez a ''tartalomalapú priorizálás''? Pláne egy random forrás- és célporttal működő bittorrent-kapcsolatnál? Ezek szerint az UPC az ügyfeleitől/hez érkező minden netflow-t vizsgál és az alapján címkézi/ad prioritást a csomagoknak? Csak nem azzal állunk szemben, hogy figyelik a forgalmat, hm? :U Miféle joguk van ehhez, jelenlévő UPC-felhasználók, van ilyesmiről szó az ÁSZF-ben?

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz VladimirR #43 üzenetére

    Persze, a műszaki oldalát ismerem, bár az említett Cisco eszközöket konkrétan nem - de Layer7 szűrő Linuxra is létezik (pl. az OpenWRT nevű routerdisztribben, amit Linksys, Asus stb. routerekre lehet fölpakolni).

    Pontosan azt akartam ezzel mondani, hogy ahhoz, hogy ez a forgalom-alapú ütemezés működjön, állandóan figyelni kell az ügyfelek forgalmát. Igaz, a fejlécek alapján elég egy-egy netflow elejét figyelembe venni csak (ahogy egyes csomagszűrő tűzfalak is dolgoznak), de ez akkor is azt jelenti, hogy az ügyfelek forgalmát folyamatosan ''figyelik'' és ''belenéznek''. Mi a garancia arra, hogy egyszer csak nem a P2P-netflow-kat fogja az UPC figyelni, hanem esetleg más, érzékenyebb, bizalmasabb forgalmat? :U

    Én legalábbis baromira kényelmetlenül érezném magamat ettől, ha UPC-előfizető lennék. Szerencsére nem vagyok az. :DDD

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz jerry311 #69 üzenetére

    Jajistenkém! :U :DDD

    Úgy látszik, hogy nem írtam érthetően. Persze, hogy bele tud bármikor nézni a forgalomba, nem is ez a kérdés. Hanem azt írtam, hogy a flow-elemzés miatt egyes eszközök állandó jelleggel figyelik a forgalmat; és ezalatt szigorúan a tartalom értendő, nem az IP és egyéb protokollfejlécek mezői - amit amúgy ugye egy ''normál'' router csinálna. Egy ilyen eszköz jó eséllyel tanítható (annyi pénzért...), pontosabban az elemzendő minták köre bővíthető benne. Ergo - mint följebb egy paranoiás kolléga megjegyezte már - egy apró lépés csak az, hogy ma még csak a bittorrentet lassítják, de holnap már mondjuk politikai jelleggel figyelnek meg, ''felsőbb utasításra''.

    ldm start-reconf primary

Új hozzászólás Aktív témák