Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hezzo

    tag

    válasz #51736960 #46 üzenetére

    ''például ezen gondolkozz el egy kicsit: ha te mondjuk ''jobban alkalmazkodsz a környezet adottságaihoz'', viszont én vagyok az erősebb, akkor szerinted melyikünk fog b*aszni?''
    Aki jobban alkalmazkodik a környezeti adottságokhoz, az jobban ki tudja azokat használni, vagyis hosszú távon sikeresebb lesz, mint az, aki pusztán erőt képes felmutatni.

    ''szerinted az ember akkor micsoda?''
    Egy olyan láncszem, aki/ami k* megbillentette az egyensúlyt, és nagyon csúnyán rá fog b* ni. De ez már tényleg mérföldes OFF.

  • Egon

    nagyúr

    válasz #51736960 #46 üzenetére

    ''ne haragudj, de nagyon gyengén érvelsz. például ezen gondolkozz el egy kicsit: ha te mondjuk ''jobban alkalmazkodsz a környezet adottságaihoz'', viszont én vagyok az erősebb, akkor szerinted melyikünk fog b*aszni?''

    Te. Aztán lehet, hogy később meg max. ''rábaxni''... Tudod, a földi evolúció folyamán többször is kialakult egy ún. csúcsragadozó, a kardfogú (volt tigris, volt medve is). Nem volt ellenfele (nyilván ő ''baxott''). De idővel kihalt a zsákmányállata (amire specializálódott ugye), és jól kihalt; a kis mindenevő, kukaturkász róka meg jól túlélte... Szóval az az érvelés nem éppen gyenge. A monopol-ellenes törvényeket nem véletlenül hozzák.

    [Szerkesztve]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • supi0070

    tag

    válasz #51736960 #46 üzenetére

    tudom régen volt de erre reagálni kell mert kezdesz belebonyolódni, és hát ne maradj így: az evolúció törvényei, vagy farkastörvények vagy hívda amiken akarod (baszós törvény), nem nagyon állják már meg a helyüket: FONTOS!! - legyen egy kinduló pontja a vitának melyben megegyezünk mert különben nem jutunk sehova
    szal, ha ezt elfogadod és belátod, hogy a világunk melyben élünk ''civilizált'' (nem tökéletes tudom), akkor abban is megegyezünk hogy civilizált embertársak akik szintén elfogadják hogy a ''baszós'' törvény elavult, támogatják azt a felfogást (és sokan vagyunk) melyben mindenki baszhat, vagy megteremtik a feltételt, hogy baszhasson.

    a csúcsragadózósra meg nem is válaszolok, mert az hülyeség, eggyikőtök sem antropológus, tehát azt kérdezzétek meg tőlük :(((

    Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

Új hozzászólás Aktív témák