Keresés

Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz Fade_Away #44 üzenetére

    Kanada, Usa és Mexikó a NAFTA tagjai, ennek kibővítése lenne az új szervezet. (FTAA) Növekedési adatokat csak 1998-2002-ről találtam, ebből csak az derül ki, hogy Mexikó jelenleg recesszióban van (2000-ig 5%-os növekedés, utána recesszió) (forrás: külügyminisztérium weboldala) ez a NAFTA függés eredménye szvsz. (mármint, hogy túlzottan függ az USA gazdaságától, nem a recesszióra magára értem). Az Usa politikája mellett nem lehet kimaradni, mint ahogy mi sem maradhattunk ki az EU-ból. Kimaradni csak erős államok tudnak, pl.: Svédország, Svájc. Az hogy Mo. gazdaságpolitikája milyen volt a kommunizmusban szvsz nem jelent semmit. Nézd meg a finneket, a kis-tigris országokat, svédeket. Ők sem a szabadkereskedelmi egyezmények miatt emelkedtek fel. Sőt ki merem jelenteni nem látok egyetlen olyan országot sem jelenleg, aki így tudott volna jelentős eredményt felmutatni. Biztató jelek vannak természetesen: hogy ne menjün messzire kicsiny hazánk is pl., de a folyamat sehol sem zajlott le teljesen hogy ki merjük jelenteni ez a megfelelő és legjobb út, bár most úgy néz ki ez, de ennek okát én az öngerjesztébe látom.

    Félre ne érts én nem a modernizáció ellen beszélek, de amiről te beszélsz az a globalizáció. Jó dolog, hogy próbálunk élni a komparatív előnyökkel (globalizáció fő monanivalója), de én inkább a fenntartható fejlődést támogatnám. Azaz minden ország termeljen magának krumplit és ne egy ország, ahol az a legolcsóbb. (Remélem érthető mit akarok mondani.) Mert sajnos a szabadkereskedelmi egyezmények a túlzott globalizáció felé viszik el a gazdaságot. (Szvsz)

    Mod.: Off topic-ba raktam.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Aktív témák