Keresés

Aktív témák

  • tray

    aktív tag

    válasz MaUser #24 üzenetére

    Nem értem a logikádat. Lehet, hogy kár is keresnem?

    Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

  • Fade_Away

    őstag

    válasz MaUser #24 üzenetére

    WTO ba mindenki belépni akar nem kilépni.
    Vannak országok amik esetenként évekig, évtizedek óta szeretnének belépni.

    Tényleg semmi logikát, tényt, észérvet nemlátod a hozzászólásodba, mintha egy demagóg massza lenne az egész.

  • tray

    aktív tag

    válasz MaUser #36 üzenetére

    Nemhinném.

    Szerintem nem igaz, hogy az USA annyira szeretné, hogy mindenki minél hamarabb csatlakozzon a ''zónához''. Inkább a többiek tülekednek érte.

    Miért gondolod, hogy ha szabadabban áramolnak az USA termékei, a helyi üzemek tönkremennek? Nem evidens. Inkább azt lehet mondani, hogy a helyieknek fel kell venni a versenyt.

    Az USA iraki jelenlétét nem kellene kizárólag gazdasági előnyszerzésként feltüntetni.

    Összegezve ajánlom figyelmedbe a hazai példát:
    - Szerintem sokan örülnek, hogy külföldi cégek magyarországi nagyüzemeiben dolgozhatnak - ez néhány tízezer munkahelyet érint. Ha egy multi mégis úgy dönt, hogy bezárja a hazai üzemét, nézd csak mennyien tüntetnek.
    - Az EU-s csatlakozásunkkal olcsóbb lett egy rakás cucc. Talán a dél-amerikaiak is örülnének, ha néhány százalékkal kevesebbet kellene fizetniük az amcsi termékekért.

    Szerk: és ja, az én cégem egy exportképes terméket fejleszt. Nekünk is növeli a bevételt az, hogy nem kell vámot fizetni.

    [Szerkesztve]

    Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

  • Fade_Away

    őstag

    válasz MaUser #41 üzenetére

    Ha jóltudom ebbe a szabadkereskedelmi zónába jelenleg és évek óta csak Kanada, USA, Mexikó van bennne.
    Lehet tévedek.

    Amióta Mexikó belépett 3-4 sőt tavaly majd!5%!-os gazdasági növekedése van. Míg korábban csak szédelgett a Mexikói gazdaság.

    Az én Microsoft egerem is ott készült. Valszeg mert Microsoftnak jobban megérte Mexikóba telepítenie a gyártást és nem Kínába.


    ''Szabadkereskedelmbe'' belépni nem kötelező. Akarod kintmaradsz de akkor te se akard a termékeidet vámmentesen exportálni. Ez a dolog meg tudjuk hova vezet.

    ..és ha nem modernizál az adott ''ország'' szinte folyamatosan akkor nemtud versenyképesen termelni->nemtudja a drága, rosz cuccot exportálni-> az importnak nemlesz fedezete->deficites lesz->......

    vagy modernizálja az ország magát vagy a külföldi tőkés vagy akarki deha ez nemtörténik meg akkor az az ország csak lejjebb lejjebb süülyed.

    (ld. Magyarországot 1970-1990)






  • tray

    aktív tag

    válasz MaUser #47 üzenetére

    Jól fogalmazol...

    Főleg a globalizációval kapcsolatban.

    A krumplis példába bele tudok kötni, mert így a sivatagi fekvésű afrikai országoknak sosem lesz krumplijuk - az viszont működik (működne), hogy exportálják a gyémántjukat és egyéb természeti kincseiket, amiért cserébe akár krumplit is vehetnének.

    Én úgy látom, a globalizáció összes káros hatása az eltérő gazdasági fejlődésből adódik. Addig, amíg a jelenlegihez hasonló különbségek lesznek országok között, a helyzet mindig úgy fog festeni, hogy a fejlettebb gazdaságú ország kizsákmányolja a fejletlenebbet. Ha nem lennének ezek a különbségek, a globalizácónak csak a nagyon előnyös hatásai érvényesülnének, és valószínű, hogy ez végső cél. A vámhatárok megnyitásával azonban nem lehet várni addig, amíg a gyengék felfejlődnek, mert ez sosem fog bekövetkezni, a különbségek csak nőnek. Ezért van az, hogy az EU olyan hihetetlenül nagy összegekkel támogatja pl. a magyarországi infrastruktúra és a gazdaság fejlesztését - erre a gazdaságilag fejletteb országoknak súlyos pénzeket kell áldozniuk, és szerintem meg is teszik.

    Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

  • tray

    aktív tag

    válasz MaUser #49 üzenetére

    Ja ja, egy ilyen gazdasági válság víziója már bennem is felmerült.

    Sarkosítva, kb: Tegyük fel, az USA ipara rájön, hogy Mexikóban mindent feleannyiért le tudnak gyártani. Nosza, az összes gyárukat áttelepítik. Nagyon olcsón lehet majd kapni mindent, csak épp az USA-ban akkora lenne a munkanélküliség a bezárt gyárak miatt, hogy senki sem tudná megvenni. Persze szegény mexikóiak meg újfent munka nélkül maradnának, mert nem eladható az, amit az USA-ból áttelepített gyárakban termelnek. A mérleg vége tehát egy rakás elköltött $$$, meg egy rakás munkanélküli. A multik tönkremennének, mert már elfogy a tőkéjük, nem tudják visszatelepíteni a gyárakat... Mondjuk még a mexikóiak járnának jól, mert a gazdaságuk egy szintre kerülne az USA szintjével. Na most mi kb. a mexikóiak helyzetében lehetünk :C

    Szerintem a globalizmusnak csak akkor lehetünk nyertesei, ha exportképes terméket állítunk elő, amire van külföldön kereslet. Ezek nagy szavak, nehéznek tűnik, de én nyugodt vagyok. Rengeteg ilyen termék van, és nem a Pick-szalámi meg a Tokaji bor a húzóerő köztük.

    Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

  • Fade_Away

    őstag

    válasz MaUser #47 üzenetére

    Megadnád a linket ahol ezeket a növ adatokat olvastad? Nekem gyökeresen mások vannak.

    Énegyébként énsem a szabadkereskedelmet istenítettem... :)

Aktív témák